o nás

Základní kameny Poskytnuté granty a dotace Kontakty

Spolek Múzy dětem realizuje od jara 2003 víkendové celodenní výjezdy za dětmi do dětských domovů s umělci nejrůznějších zaměření. Formou hravých dílen zapojuje děti do různých akcí, které odhalují a podporují jejich talent a vlohy a rozšiřují jejich povědomí. Zároveň zvyšuje u sociálně hendikepovaných dětí sebevědomí a v důsledku snižuje riziko jejich sociálního vyloučení a konfliktů se zákonem.

V rámci ČR spolek Múzy dětem spolupracuje s více než 80 DD, DDŠ a DÚ ze všech14 krajů České republiky.

V posledních 9 letech je hlavní činností našeho spolku práce v rámci projektu PATRON, který partnersky realizujeme spolu s Ligou Otevřených Mužů i zlínskou ATMOSFÉRou.

Projekt běžící od roku 2013 dosud podpořil 146 mladých lidí (z toho 31 děvčat).

62 mladých lidí stále v projektu zůstává a schází se se svým patronem či patronkou (i některé z těchto vztahů trvají už více jak 2 roky.

Úspěšnost projektu činí 85 %, oproti běžné 30% úspěšnosti mladých při standardním odchodu z ústavní výchovy.

Na pomoc dospívajícím ze zařízení náhradní výchovy při přípravě na samostatný život je zaměřen i unikátní cyklus víkendových kurzů ŽIVOT NANEČISTO a projekt KORÁLKY DĚTEM.

Na medializaci problémů sociálně hendikepovaných dětí a jejich integraci jsou zaměřené tzv. doprovodné akce, kde se v rámci nejrůznějších her a soutěží děti seznamují s projektem ŽNN i spolu navzájem. Z nich jsou nejúspěšnější akce Na dračích lodích k létu a nejnověji i účast na Sametovém posvícení.

hlavní zprávy

Pokračuje akce - výtvarná díla z katalogu stále v prodeji!

2.12.2023

Díla z aukční výstavy výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR.
Výtěžek aukce bude použit na spolufinancování projektů Múz dětem účinně pomáhajících dětem z dětských domovů.

Podívejte se, prosím, na kompletní katalog uměleckých děl a také na dražební listinu se seznamem nabízených děl a jejich vyvolávací cenou.

PRODEJ VŠECH DĚL Z KATALOGU TRVÁ. CENA VYVOLÁVACÍ + 10%
Díla z katalogu si můžete objednávat a rezervovat zavoláním na tel. číslo: +420 602 664 242.

DONIO - Příběh maminky Kristýny vyrůstající v DD a její dcerky

17.2.2024

Jmenuji se Kristýna. V dětském domově jsem si hrála, učila se, smála se, zlobila, no prostě žila, celkem sedm let. Sedm let bez mámy, táty, bez rodiny. Rodinou mi byly tety vychovatelky, strejda a pan ředitel. Ti mi pomohli připravit se na profesní dráhu dospěláka, ale ostatní bylo stejně jenom na mě. Těšila jsem se na život mimo dětský domov, těšila jsem se, jaká svoboda mě čeká. Život se ale naučit nedá, život sám je učitel. I když jsem z dětského domova, žádné výhody mě na mé cestě nečekaly.

Po odchodu z dětského domova jsem okamžitě nastoupila do práce a šetřila, abych si mohla dopřát lepší život. Před čtyřmi lety jsem konečně dosáhla na hypotéku a splácím byt 1+1. Nebyl v dobrém stavu a bylo nutné udělat novou elektřinu, vyštukovat a vymalovat. Podařilo se mi dát dohromady jednu místnost, ostatní ještě na svou opravu čekají. Chodila jsem na přesčasy, abych měla na rekonstrukci. V práci jsem byla víc než doma. Pracovala jsem dva roky v České Lípě a pět v Liberci.

Pak se mi otočil život vzhůru nohama, byla jsem šťastná, konečně jsem měla vše, co jsem si vždycky přála. Vše bylo fajn do doby, než jsem otěhotněla. Celá situace byla pro mě naprostým šokem, měla jsem totiž na dítě najednou zůstat sama, což se také bohužel stalo. Najednou jsem pro něj byla jen socka z děcáku…

Sbírka na portálu DONIO - https://www.donio.cz/pribeh-maminky-vyrustajici-v-dd-a-jeji-dcerce-sofince

Radost dvaceti let v deseti minutách

28.9.2023

Potěšující reakce na Život nanenčisto

21.4.2020

Dobrý den,
Jmenuji se Tomáš Adamec a byl jsem u Vás v roce 2012 z DDŠ Býchory na všech 3 akcích Žiávot nanečisto. Můžu Vám říct, že to je věc na kterou opravdu stále myslím a nejde na to zapomenout. Velice pěkné to bylo... :) Ted je mi 24let mám rodinu a 4 letou holčičku ...

Vím, že jste tam pro nás dělali pro každého cédéčko na památku ze všech akcí jak z Domácnosti, práce a taky A co dál... byl jsem na všech třech. Máte nějak zálohované tyto snímky či ne? Byl bych moc rád kdybych to mohl zase vidět a ukázat i mojí malé a manželce...

Děkuji za Vaší odpověď
S pozdravem
Tomáš Adamec

novinky z akcí a ohlasů

591 - Patron a Tvoj Buddy návštěva a výměna zkušeností (Bratislava)

18. - 19. březen 2024

Dlouho jsme se připravovali i těšili na návštěvu Tvoj Buddy – zaměřením Patronu velmi podobné slovenské organizace. Jediným nečekaným a nepředvídatelným stínem návštěvy byly obě cesty. Trefili jsme se totiž do jediného týdne, kdy do Bratislavy a zpět nejely přímé vlakové spoje kvůli opravě železničního mostu a jedna cesta trvala o hodinu a půl déle než obvykle. My ovšem prodlevu využili k manažerské poradě, takže i to zpoždění bylo ve finále užitečné.

Samotná návštěva nám poskytla nejen očekávanou porci Inspirace. Také jsme se setkali se skvělými lidmi, oddanými stejné myšlence a poslání jako my.Na nádraží nás přivítal Jaro – slovenský protipól Lukáše a zklidňující partner gejzíru a chrliče nápadů Laca, otce zakladatele a myšlenkové i finanční opory Tvoj Buddy.

Pondělí bylo skladbou rokujících povícero mužské a naše Karol byla osamělou růží mezi trním. Hlavním, notně charismatickým řečníkem a hostitelem byl Laco. Ke slovu jsme se ovšem při výměně zkušeností a pod palbou Lacových otázek dostali všichni. Při přesunech mezi nádražím, kanceláři, AirBnB ubytováním a restauracemi jsme měli chvílemi i možnost vychutnat krasy historického centra Blavy. Rokování jsme končili jsme před půlnocí...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

590 - Múzí návštěva DD Pyšely

10.3.2024

Už při přípravě se nám omlouvala paní ředitelka za to, že tentokrát nás nedokážou pozvat na oběd, protože vaří na skupinách strejdové a bylo by to na ně moc. Vlastně to pro nás byl dárek, protože jsme poobědvali na zahradě kamarádky a úžasné hudebnice Dáši Andrtové Voňkové. Návštěva byla oboustranně milá a místo komplikace jsme zažili velké potěšení.

Ale zpět do “děcáku”. Velká část dětí nás znala z předchozích návštěv a těšila se na nás i na některé konkrétní kousky. Neznali ale ještě Píďu ani Michala s jeho loutkové společníky. I jejich směrem tak tryskalo dětské nadšení.

Jako častí návštěvníci jsme byli připravení i na dost hroznou akustiku v jídelně, ale děti byly překvapivě tvárné, takže jsme je nemuseli přeřvávat a nárok na naše hlasivky byl celkem přiměřený...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

589 - Múzí návštěva Litoměřice

9.3.2024

Jediný zádrhel nás potkal hned na začátku. Zapovídali jsme se s Pildou, přehlédli odbočku a místo od Prahy jsme tak do Litoměřic přijeli od Ústí nad Labem. Zpoždění nám ale bylo odpuštěno a pak už se nad námi klenula duha radosti a souznění. Dětské nadšení nás nabíjelo energií, kterou jsme dětem hned hojnou měrou vraceli. A děti i tety se radovali s námi. O to víc, že je okouzlila i her a mazlení chtivá Píďa.

Písničky, kouzla, tanečky, hlavolamy, vše se proplétalo v radostné féerii a když se k nám po obědě na chvíli přidal Michal a učil děti tajům chůze na chůdách a Bob navíc roztančil své štětce s barvami na dětských tvářích a pažích, užívali jsme si a rozdávali veselí naplno. A to znova včetně obdivu k prostorám zdejšího DD. Ten sídlí ve zřejmě nejkrásnější vile ve městě, disponuje nádhernou zahradou a exkluzivními výhledy na město i Středohoří...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

Ohlasy z DD Semily naši návštěvu

7.3.2024

Dobrý den, pane Navrátile.
I přesto, že zpočátku akce děti moc nebavila, nechtěly se do programu zapojovat a hodně se styděly, tak celý den hodnotím velice pozitivně a kladně. Děti se nakonec do všeho zapojily a vyzkoušely vše, co pro ně bylo připraveno. Kluci byli nadšeni z toho, že jim kouzelník prozradil triky při kouzlení a nějaká ta kouzla je i naučil. Holky s tetou se vyřádily při hře na Bonga. Odvážlivci zkusili chůzi na vysokých chůdách a malování na obličej dětičky večer nechtěly ani smýt. Za všechny moc děkujeme, bylo to příjemné zpestření dne.

Vychovatelka Klára

Více v článku v rubrice Echo...

Ohlasy dětí z DD Dubá Deštná na naši návštěvu po 13 letech

22.2.2024

Přeji hezký den,< br /> posílám slíbenou reakci několika dětí na Vašim akci u nás v Deštné. Pro pobavení jsem to přepsal stejně, jak děti napsaly. Z reakcí i ostatních to jasně vyhrál kouzelník.

Mějte se krásně, pozdravujte kolegy.

S pozdravem
Pavel Řasa

Více v článku v rubrice Echo...

588 - Múzí návštěva DD Semily

11.2.2024

I po cestě do semilského dětského domova jsme žasli nad dlouhou, desetiletou pauzou dělící nás od poslední klasické múzí návštěvy. A čkoli i tady jsme byli mezitím několikrát i díky programu Patron, setkali jsme se tu jen s jednou osobou, která si nás pamatovala, a to z dračích lodí. Tou byla “teta” Klára. Strejda Miloš zase vystudoval stejnou turnovskou “šperkárnu” jako Bob a oba pak byli náramně sympatickými a vše s námi i dětmi sdílejícími parťáky.

Děti byly zpočátku trochu zatažené, byť je fenka Píďa i Michalovy loutky evidentně náramně zajímaly, ale naplno rozvázaly až když jim Paul předehrával hroznýše při Marwanově flétnovém zaklínání hadů.

Tentokrát jsme sice úvodní “Mezihorky” nedramatizovali, ale děti si jejich zopakování vyžádaly i s přídavkem jedné arabské písničky ještě před naším odjezdem. To ale hodně předbíhám. Na začátku jsme se samozřejmé představovali a tradičně se toho ujal za Múzy Marwan. Jako obvykle jsme všichni předvedli něco z toho, s čím za dětmi přijíždíme...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

587 - Múzí návštěva DD Dubá Deštná

10.2.2024

Skoro se mi nechtělo věřit vlastním očím, když jsem zjišťoval, kdy jsme byli v Dubé Deštné naposled na klasickém múzím výjezdu. Se zdejším domovem jsme totiž v živém kontaktu v rámci programu Patron, zdejší děti se také pravidelně zúčastňují našich dračích lodí, takže fakt, že jsme tu s Múzami byli naposled před 13 lety (!) mi skoro vyrazil dech.

Předlouhé pauze nenasvědčovalo ani vřelé a přátelské přivítání. Znali jsme se totiž nejen s oběma vychovateli, ale i s mnohými z dětí. O to snazší pak byla také komunikace a start společného múzického řádění. A navíc s námi byla i fenka Píďa, která je dokonalý bariéroborec...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...Autorem loga spolku Múzy dětem je Martin Zach.
 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz