o nás

Základní kameny Poskytnuté granty a dotace Kontakty

Spolek Múzy dětem realizuje od jara 2003 víkendové celodenní výjezdy za dětmi do dětských domovů s umělci nejrůznějších zaměření. Formou hravých dílen zapojuje děti do různých akcí, které odhalují a podporují jejich talent a vlohy a rozšiřují jejich povědomí. Zároveň zvyšuje u sociálně hendikepovaných dětí sebevědomí a v důsledku snižuje riziko jejich sociálního vyloučení a konfliktů se zákonem.

V rámci ČR spolek Múzy dětem spolupracuje s více než 80 DD, DDŠ a DÚ ze všech14 krajů České republiky.

V posledních 9 letech je hlavní činností našeho spolku práce v rámci projektu PATRON, který partnersky realizujeme spolu s Ligou Otevřených Mužů i zlínskou ATMOSFÉRou.

Projekt běžící od roku 2013 dosud podpořil 146 mladých lidí (z toho 31 děvčat).

62 mladých lidí stále v projektu zůstává a schází se se svým patronem či patronkou (i některé z těchto vztahů trvají už více jak 2 roky.

Úspěšnost projektu činí 85 %, oproti běžné 30% úspěšnosti mladých při standardním odchodu z ústavní výchovy.

Na pomoc dospívajícím ze zařízení náhradní výchovy při přípravě na samostatný život je zaměřen i unikátní cyklus víkendových kurzů ŽIVOT NANEČISTO a projekt KORÁLKY DĚTEM.

Na medializaci problémů sociálně hendikepovaných dětí a jejich integraci jsou zaměřené tzv. doprovodné akce, kde se v rámci nejrůznějších her a soutěží děti seznamují s projektem ŽNN i spolu navzájem. Z nich jsou nejúspěšnější akce Na dračích lodích k létu a nejnověji i účast na Sametovém posvícení.

hlavní zprávy

Interní Oslava 20. let činnosti Múz dětem

23.9.2023

plakat 20 let

Mimořádná nabídka mimo katalog

14.12.2022

Dílo Řád Ladova koláče + monografie Martina Patřičného.
Základní cena: 4 400 Kč

Nabídky do konce týdne na e-mailu karel.navratil@volny.cz.

PRODEJ VŠECH DĚL Z KATALOGU TRVÁ

9.12.2022

Díla z výstavy výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR. Podívejte se, prosím, na kompletní katalog uměleckých děl a také na dražební listinu se seznamem nabízených děl a jejich vyvolávací cenou.

PRODEJ VŠECH DĚL Z KATALOGU TRVÁ. CENA VYVOLÁVACÍ + 5%
Díla z katalogu si můžete objednávat a rezervovat
na e-mailu karel.navratil@volny.cz nebo zavolat na tel. číslo: 602 664 242.

Náborová kampaň PATRONA/PATRONKY

15.11.2022

V pondělí 21.11.2022 vypukne letošní náborová kampaň PATRONA/PATRONKY.
Tady je stále aktuální připomínka té loňské.

Potěšující reakce na Život nanenčisto

21.4.2020

Dobrý den,
Jmenuji se Tomáš Adamec a byl jsem u Vás v roce 2012 z DDŠ Býchory na všech 3 akcích Žiávot nanečisto. Můžu Vám říct, že to je věc na kterou opravdu stále myslím a nejde na to zapomenout. Velice pěkné to bylo... :) Ted je mi 24let mám rodinu a 4 letou holčičku ...

Vím, že jste tam pro nás dělali pro každého cédéčko na památku ze všech akcí jak z Domácnosti, práce a taky A co dál... byl jsem na všech třech. Máte nějak zálohované tyto snímky či ne? Byl bych moc rád kdybych to mohl zase vidět a ukázat i mojí malé a manželce...

Děkuji za Vaší odpověď
S pozdravem
Tomáš Adamec

novinky z akcí a ohlasů

572 - Na dračích lodích k létu XIII. (Žluté lázně)

13.5.2023

Superlativy by se mělo šetřit, ale mně to nedá. Podle hlasů z týmu Múz i z týmů účastníků z dětských domovů šlo v sobotu asi o nejvydařenější ročník této akce. Nahrávalo tomu mnohé: ideální místo pro naše aktivity uprostřed Žlutých lázní hned vedle posilovny, počasí (mraky jen hrozily a honily se po obloze), Skvělí hlavní pořadatelé v čele s Evou a Petrem Klímovými na straně Drogonboat a Pepou Simpartlem v čele Rotary clubu, nad odvyklou míru dochvilné a disciplinované týmy dětských domovů a k tomu perfektně fungující soukolí múzáckého týmu! Prostě radost na všech frontách.

Aktivity Múz jsme sice o žádné nové disciplíny neobohatili, ale jejich výčet, atraktivita i kvalita uspokojily i ty nejnáročnější zájemce. Bobův body a face painting, Marwan jako lektor bubenické dílny, Sam a Vojta s chůdami i balonkovými zvířátky, korálková dílna Darí a jejích kolegyň, Lenčiny hlavolamy, Filipova poznávačková štafeta i Ondrova škola žonglování byly dostatečně vydatným doplňkem toho nejpodstatnějšího: třídílného závodu šesti dračích lodí a posádek složených z dětí 11 dětských domovů z celé ČR...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

572 - Múzí návštěva v DD Česká Lípa

15.4.2023

I do českolipského DD jsme se vrátili po tak dlouhé době, že si nás tu nepamatovaly nejen děti, ale ani přítomné vychovatelky. Není ani divu, když jsme tu byli naposled v r. 2012. Ale pokud nás 4 pamětníky (Bob, Ivoš, Marwan a já) něco ve zdejším děcáku překvapilo, byla to atmosféra!!! Vlídnost, vstřícnost a radost nás od začátku zalévaly živou vodou a užívali jsme si jich dosyta od příjezdu až po rozloučení. A týkalo se to i tří dospívajících, v nichž nebyla ani špetka puberťácké běžné a pochopitelné přezíravosti. Jak kluci, tak Karolinka se s nadšením zapojovali do všeho múzáckého dění.

Vše nastartoval Marwan, který nás představil coby nedávno převtělená zvířata. Anežka byla liška, Lenka anakonda, Bob drak, Michal žirafa, Ivoš krtonožka, já pes a samotný Marwan se odhalil jako někdejší opičák. A při představování jsme taky spustili smršť ukázek našich múzáckých dovedností, do nichž jsme nad očekávání úspěšně vtahovali děti...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

571 - PATRON: Jarní spanilé jízdy za mladými adeptkami a adepty

březen 2023

Dvakrát ročně vyrážíme s Lukášem Talpou, manažerem Patrona na tzv. Spanilé jízdy do zařízení náhradní výchovy, kde jsou možní adepti účasti v programu Patron/Patronka. Tentokrát nás posílila Karol, která sama prošla zkušenostmi dítěte z děcáku a drsnými komplikacemi po jeho opuštěni.

První cesta nás 1. března zavedla do Žatce, kde jsme se rozdělili: Karol si se čtyřmi děvčaty povídala v jedné z rodinek a minimálně u dvou z dívek vzbudila o projekt živý zájem. My s Lukášem jsme takový úspěch neměli. Možná kvůli výběru chlapců, který nebyl ze strany domova ideální. V Novém Strašecí jsme si role obrátili. Karol narazila u děvčat na hradbu nezájmu, zatímco my s Lukášem jsme si z rozhovoru s velmi inspirativní “tetou”, tedy paní vychovatelkou odnesli řadu podnětných informací a díky návštěvě jsme pak mohli fungování projektu v e zdejším DD spolu s ředitelem výrazně vylepšit. Výsledkem první spanilé jízdy roku 2023 budou snad tři nově p řihlášení dospívající...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

Ohlasy detí z DD HUSITA Dubenec na naši návštěvu

17.3.2023

Vážené Múzy dětem,
Chtěli bychom Vám poděkovat za akci, která se uskutečnila v našem dětském domově dne 12.3. Dětem se akce velmi líbila, dle sloužících vychovatelů skvěle připravený program. Děti byly nadšené z kouzelníka a z bubnování, také se jim líbilo malování.
Ještě jednou moc děkujeme, že jste!

Za náš dětský domov
Iveta Železníková
Dětský domov HUSITA, o.p.s

Více také v článku v rubrice Echo...

 


Autorem loga spolku Múzy dětem je Martin Zach.
 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz