Spolek Múzy dětem realizuje od jara 2003 víkendové celodenní výjezdy za dětmi do dětských domovů s umělci nejrůznějších zaměření. Formou hravých dílen zapojuje děti do různých akcí, které odhalují a podporují jejich talent a vlohy a rozšiřují jejich povědomí. Zároveň zvyšuje u sociálně hendikepovaných dětí sebevědomí a v důsledku snižuje riziko jejich sociálního vyloučení a konfliktů se zákonem.
V rámci ČR spolek Múzy dětem spolupracuje s více než 80 DD, DDŠ a DÚ ze všech14 krajů České republiky.
V posledních 9 letech je hlavní činností našeho spolku práce v rámci projektu PATRON, který partnersky realizujeme spolu s Ligou Otevřených Mužů i zlínskou ATMOSFÉRou.
Projekt běžící od roku 2013 dosud podpořil 146 mladých lidí (z toho 31 děvčat).
62 mladých lidí stále v projektu zůstává a schází se se svým patronem či patronkou (i některé z těchto vztahů trvají už více jak 2 roky.
Úspěšnost projektu činí 85 %, oproti běžné 30% úspěšnosti mladých při standardním odchodu z ústavní výchovy.
Na pomoc dospívajícím ze zařízení náhradní výchovy při přípravě na samostatný život je zaměřen i unikátní cyklus víkendových kurzů ŽIVOT NANEČISTO a projekt KORÁLKY DĚTEM.
Na medializaci problémů sociálně hendikepovaných dětí a jejich integraci jsou zaměřené tzv. doprovodné akce, kde se v rámci nejrůznějších her a soutěží děti seznamují s projektem ŽNN i spolu navzájem. Z nich jsou nejúspěšnější akce Na dračích lodích k létu a nejnověji i účast na Sametovém posvícení.
Dílo Řád Ladova koláče + monografie Martina Patřičného.
Základní cena: 4 400 Kč
Nabídky do konce týdne na e-mailu karel.navratil@volny.cz.
Díla z výstavy výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR. Podívejte se, prosím, na kompletní katalog uměleckých děl a také na dražební listinu se seznamem nabízených děl a jejich vyvolávací cenou.
PRODEJ VŠECH DĚL Z KATALOGU TRVÁ. CENA VYVOLÁVACÍ + 5%
Díla z katalogu si můžete objednávat a rezervovat
na e-mailu karel.navratil@volny.cz nebo zavolat na tel. číslo: 602 664 242.
V pondělí 21.11.2022 vypukne letošní náborová kampaň PATRONA/PATRONKY.
Tady je stále aktuální připomínka té loňské.
Dobrý den,
Jmenuji se Tomáš Adamec a byl jsem u Vás v roce 2012 z DDŠ Býchory na všech 3 akcích Žiávot nanečisto. Můžu Vám říct,
že to je věc na kterou opravdu stále myslím a nejde na to zapomenout. Velice pěkné to bylo... :) Ted je mi 24let mám rodinu a 4 letou holčičku ...
Vím, že jste tam pro nás dělali pro každého cédéčko na památku ze všech akcí jak z Domácnosti, práce a taky A co dál... byl jsem na všech třech. Máte nějak zálohované tyto snímky či ne? Byl bych moc rád kdybych to mohl zase vidět a ukázat i mojí malé a manželce...
Děkuji za Vaší odpověď
S pozdravem
Tomáš Adamec
Vážené Múzy dětem,
Chtěli bychom Vám poděkovat za akci, která se uskutečnila v našem dětském domově dne 12.3. Dětem se akce velmi líbila, dle sloužících vychovatelů skvěle připravený program. Děti byly nadšené z kouzelníka a z bubnování, také se jim líbilo malování.
Ještě jednou moc děkujeme, že jste!
Za náš dětský domov
Iveta Železníková
Dětský domov HUSITA, o.p.s
I do Dubence jsme přijeli do dlouhé době. Ne že bychom návštěvu několikrát nenabízeli, ale dětský domov Husita bývá často o víkendech, kdy Múzy vyrážejí za dětmi, skoro prázdný. Děti totiž často navštěvují své biologické rodiny. Je to víc než dobrá vizitka práce zdejších pedagogů. Tentokrát tu ale bylo dětí 11, tedy dokonce o 3 víc než mi hlásil ředitel Igor Grommoch při domluvě návštěvy. Naše sestava byla s ohledem na počet dětí skromnější, ale byť jen v pěti, nijak jsme děti neošidili!
Při příjezdu kolegové žasli. Domov je totiž ve dvou propojených rodinných domcích a na první pohled ničím dětské domovy, do nichž běžně jezdíme, nepřipomíná...
Dobrý den pane Navrátile, zasílám obrázky od dětí z DDŠ Býchory z Vaší návštěvy u nás.
Petra Součková, DiS.
sociální pracovník
DDŠ SVP a ZŠ Býchory.
Dopis,
který přišel z DDŠ Býchory s poděkováním pana ředitele a pozváním k další návštěvě.
Po předlouhé době jsme se vypravili do DDŠ v Býchorech. Se zdejším zařízením spolupracujeme dlouhodobě v programu Patron, býchorské děti se účastnily opakovaně projektu Život nanečisto a dosud od nich dostáváme pozitivní reakce, já jsem v roce 2018 předsedal porotě umělecké soutěže DDŠ a VÚ z celé republiky pořádané zdejším domovem v Kolíně, ale s partou múzi jsme tu nebyli od roku 2012!! A málem jsme kvůli nedorozumění v přípravné komunikaci nebyli ani tentokrát. Když jsem se v pátek telefonicky ujišťoval, že nás čekají, zjistil jsem, že ne! Nakonec jsme se ale domluvili a druhý den jsme mohli vyrazit. Řetěz potíží sice ráno chvilku pokračoval, ale nakonec jsme dorazili na místo včas a od příjezdu už vše šlapalo jak hodinky a hladina dobré nálady a všestranného nadšení stále stoupala...
Do žateckého DD, který je s kapacitou 86 dětí asi největší v ČR, sice jezdíme s projektem Patron relativně často, ale s múzáckou partou jsme sem dorazili v neděli skoro po deseti letech. Buď ta pauza, nebo nedostatek v přípravné komunikaci s hodnou a vstřícnou paní ředitelkou způsobily, že na nás proti všem našim předpokladům a zásadám čekalo 22 dětí podobného věku shromážděných z několika “rodinek” s nimiž jsme dle představ paní ředitelky měli zůstat sami v dost neútulné jídelně. Ne že bychom to nezvládli, ale děti by pak, při neúčasti “tet”, neměly s kým zážitky sdílet a vychovatelky by nemohly reagovat na jejich zážitky. Naštěstí jsme si vše hned vysvětlili, naplánovali odpolední dílny v bytech dvou skupin a paní ředitelka se navíc do dopoledního představovacího programu i sama velmi aktivně zapojila jak zpěvem, tak úspěšným ztvárněním role olupovače mrtvol v Paulově morytátu o hyenách. To ale předbíhám...
S plzeňským Dominem udržujeme živé styky v mnoha směrech. Děti odtud jezdí na Dračí lodě, spolupracujeme i v programu Patron, ale s múzí partou jsme tu nebyli už 12 let. Návrat po tak dlouhé době jsme plánovali v mimořádném lesku, ale postupné odpadávání návštěvníků (kouzelník Paul, cellistka Alice a písničkový bard František), k tomu po cestě v lijáku problém se stěrači i s celníky (omylem nezaplacená dálniční známka) naše nadšení pomalu ochlazovaly. Naštěstí jen po cestě tam. Nakonec jsme totiž všechno stihli a vřelé uvítání tetami i dětmi nám sváteční náladu i energii vrátily.
Našeho trochu parodického představování se ujal Marwan. Ukázky toho, co jsme přijeli s dětmi sdílet se setkávaly s bezprostředně reagujícím publikem. Děti byly i skvělý sbor, a od první chvíle vycházely všemu, co jsme jin nabídli naplno vstříc. A to jsme jim to nijak neusnadnili. Kromě arabských písniček jsme jim naservírovali i řadu jazykolamných písní i ulítlých pohádek...