o nás

Základní kameny Poskytnuté granty a dotace Kontakty

Spolek Múzy dětem realizuje od jara 2003 víkendové celodenní výjezdy za dětmi do dětských domovů s umělci nejrůznějších zaměření. Formou hravých dílen zapojuje děti do různých akcí, které odhalují a podporují jejich talent a vlohy a rozšiřují jejich povědomí. Zároveň zvyšuje u sociálně hendikepovaných dětí sebevědomí a v důsledku snižuje riziko jejich sociálního vyloučení a konfliktů se zákonem.

V rámci ČR spolek Múzy dětem spolupracuje s více než 80 DD, DDŠ a DÚ ze všech14 krajů České republiky.

V posledních 9 letech je hlavní činností našeho spolku práce v rámci projektu PATRON, který partnersky realizujeme spolu s Ligou Otevřených Mužů i zlínskou ATMOSFÉRou.

Projekt běžící od roku 2013 dosud podpořil 146 mladých lidí (z toho 31 děvčat).

62 mladých lidí stále v projektu zůstává a schází se se svým patronem či patronkou (i některé z těchto vztahů trvají už více jak 2 roky.

Úspěšnost projektu činí 85 %, oproti běžné 30% úspěšnosti mladých při standardním odchodu z ústavní výchovy.

Na pomoc dospívajícím ze zařízení náhradní výchovy při přípravě na samostatný život je zaměřen i unikátní cyklus víkendových kurzů ŽIVOT NANEČISTO a projekt KORÁLKY DĚTEM.

Na medializaci problémů sociálně hendikepovaných dětí a jejich integraci jsou zaměřené tzv. doprovodné akce, kde se v rámci nejrůznějších her a soutěží děti seznamují s projektem ŽNN i spolu navzájem. Z nich jsou nejúspěšnější akce Na dračích lodích k létu a nejnověji i účast na Sametovém posvícení.

hlavní zprávy

Pokračuje akce - výtvarná díla z katalogu stále v prodeji!

2.12.2023

Díla z aukční výstavy výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR.
Výtěžek aukce bude použit na spolufinancování projektů Múz dětem účinně pomáhajících dětem z dětských domovů.

Podívejte se, prosím, na kompletní katalog uměleckých děl a také na dražební listinu se seznamem nabízených děl a jejich vyvolávací cenou.

PRODEJ VŠECH DĚL Z KATALOGU TRVÁ. CENA VYVOLÁVACÍ + 10%
Díla z katalogu si můžete objednávat a rezervovat zavoláním na tel. číslo: +420 602 664 242.

DONIO - Příběh maminky Kristýny vyrůstající v DD a její dcerky

17.2.2024

Jmenuji se Kristýna. V dětském domově jsem si hrála, učila se, smála se, zlobila, no prostě žila, celkem sedm let. Sedm let bez mámy, táty, bez rodiny. Rodinou mi byly tety vychovatelky, strejda a pan ředitel. Ti mi pomohli připravit se na profesní dráhu dospěláka, ale ostatní bylo stejně jenom na mě. Těšila jsem se na život mimo dětský domov, těšila jsem se, jaká svoboda mě čeká. Život se ale naučit nedá, život sám je učitel. I když jsem z dětského domova, žádné výhody mě na mé cestě nečekaly.

Po odchodu z dětského domova jsem okamžitě nastoupila do práce a šetřila, abych si mohla dopřát lepší život. Před čtyřmi lety jsem konečně dosáhla na hypotéku a splácím byt 1+1. Nebyl v dobrém stavu a bylo nutné udělat novou elektřinu, vyštukovat a vymalovat. Podařilo se mi dát dohromady jednu místnost, ostatní ještě na svou opravu čekají. Chodila jsem na přesčasy, abych měla na rekonstrukci. V práci jsem byla víc než doma. Pracovala jsem dva roky v České Lípě a pět v Liberci.

Pak se mi otočil život vzhůru nohama, byla jsem šťastná, konečně jsem měla vše, co jsem si vždycky přála. Vše bylo fajn do doby, než jsem otěhotněla. Celá situace byla pro mě naprostým šokem, měla jsem totiž na dítě najednou zůstat sama, což se také bohužel stalo. Najednou jsem pro něj byla jen socka z děcáku…

Sbírka na portálu DONIO - https://www.donio.cz/pribeh-maminky-vyrustajici-v-dd-a-jeji-dcerce-sofince

Radost dvaceti let v deseti minutách

28.9.2023

Potěšující reakce na Život nanenčisto

21.4.2020

Dobrý den,
Jmenuji se Tomáš Adamec a byl jsem u Vás v roce 2012 z DDŠ Býchory na všech 3 akcích Žiávot nanečisto. Můžu Vám říct, že to je věc na kterou opravdu stále myslím a nejde na to zapomenout. Velice pěkné to bylo... :) Ted je mi 24let mám rodinu a 4 letou holčičku ...

Vím, že jste tam pro nás dělali pro každého cédéčko na památku ze všech akcí jak z Domácnosti, práce a taky A co dál... byl jsem na všech třech. Máte nějak zálohované tyto snímky či ne? Byl bych moc rád kdybych to mohl zase vidět a ukázat i mojí malé a manželce...

Děkuji za Vaší odpověď
S pozdravem
Tomáš Adamec

novinky z akcí a ohlasů

Ohlasy dětí z DD Dubá Deštná na naši návštěvu po 13 letech

22.2.2024

Přeji hezký den,< br /> posílám slíbenou reakci několika dětí na Vašim akci u nás v Deštné. Pro pobavení jsem to přepsal stejně, jak děti napsaly. Z reakcí i ostatních to jasně vyhrál kouzelník.

Mějte se krásně, pozdravujte kolegy.

S pozdravem
Pavel Řasa

Více v článku v rubrice Echo...

588 - Múzí návštěva DD Semily

11.2.2024

I po cestě do semilského dětského domova jsme žasli nad dlouhou, desetiletou pauzou dělící nás od poslední klasické múzí návštěvy. A čkoli i tady jsme byli mezitím několikrát i díky programu Patron, setkali jsme se tu jen s jednou osobou, která si nás pamatovala, a to z dračích lodí. Tou byla “teta” Klára. Strejda Miloš zase vystudoval stejnou turnovskou “šperkárnu” jako Bob a oba pak byli náramně sympatickými a vše s námi i dětmi sdílejícími parťáky.

Děti byly zpočátku trochu zatažené, byť je fenka Píďa i Michalovy loutky evidentně náramně zajímaly, ale naplno rozvázaly až když jim Paul předehrával hroznýše při Marwanově flétnovém zaklínání hadů.

Tentokrát jsme sice úvodní “Mezihorky” nedramatizovali, ale děti si jejich zopakování vyžádaly i s přídavkem jedné arabské písničky ještě před naším odjezdem. To ale hodně předbíhám. Na začátku jsme se samozřejmé představovali a tradičně se toho ujal za Múzy Marwan. Jako obvykle jsme všichni předvedli něco z toho, s čím za dětmi přijíždíme...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

587 - Múzí návštěva DD Dubá Deštná

10.2.2024

Skoro se mi nechtělo věřit vlastním očím, když jsem zjišťoval, kdy jsme byli v Dubé Deštné naposled na klasickém múzím výjezdu. Se zdejším domovem jsme totiž v živém kontaktu v rámci programu Patron, zdejší děti se také pravidelně zúčastňují našich dračích lodí, takže fakt, že jsme tu s Múzami byli naposled před 13 lety (!) mi skoro vyrazil dech.

Předlouhé pauze nenasvědčovalo ani vřelé a přátelské přivítání. Znali jsme se totiž nejen s oběma vychovateli, ale i s mnohými z dětí. O to snazší pak byla také komunikace a start společného múzického řádění. A navíc s námi byla i fenka Píďa, která je dokonalý bariéroborec...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

586 - PATRON: Seznamování patronských dvojic (leden 2024)

leden 2024

Při seznamování dospívajících děvčat a chlapců ze zařízení ústavní výchovy dáváme v programu Patron jednoznačně přednost seznámení při k tomu účelu pečlivě a úspěšně konstruovaných a pravidelně konaných víkendových programech.

Ne všem dospívajícím se ovšem se svými dospělými protějšky podaří při těchto víkendech potkat. Z nejrůznějších důvodů se jich nemohou zúčastnit a pak nastává potřeba seznámení přímo v pobytovém zařízení...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

585 - PATRON: Výjezd týmu Jiřetice

10. - 11.1.2024

Nemám rád termíny teambuilding a brainstorming, ale výjezd skvělého týmu programu Patron do Selského statku v Jiřicích byl v podstatě obojím. A opět STÁL ZA TO.

Práce v Patronu je přes svou naplňující podstatu a smysluplnost hodně individuální, takže podpora vědomí, že všichni, s nimiž po celý rok spolupracujete trochu na distanc, jsou skvělí lidé, kteří se navíc v životě občas perou s problémy, závažností podobnými těm, s jejichž řešením pomáháme dospívajícím v PATRONU.

Podstatou našeho výjezdu vlastně bylo SDÍLENÍ. A i sdílení vlastních životních peripetií nám následně pomáhalo také s řešením různých zádrhelů, k nimž došlo v poslední době u některých patronských dvojic. A protože patronských dvojic je rok od roku ví, tentokrát nebylo ani těch problémů málo!

Bylo třeba také řešit řadu dalších, zdánlivě jednodušších věcí, ale jak známo, ďábel se skrývá v detailu a budiž ke cti nám všem v týmu, že jsme všechny ďáblíky i komunikační zádrhele bez větších potíží a v nevšedním souznění odstranili...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...Autorem loga spolku Múzy dětem je Martin Zach.
 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz