o nás

Základní kameny Poskytnuté granty a dotace Kontakty

Spolek Múzy dětem realizuje od jara 2003 víkendové celodenní výjezdy za dětmi do dětských domovů s umělci nejrůznějších zaměření. Formou hravých dílen zapojuje děti do různých akcí, které odhalují a podporují jejich talent a vlohy a rozšiřují jejich povědomí. Zároveň zvyšuje u sociálně hendikepovaných dětí sebevědomí a v důsledku snižuje riziko jejich sociálního vyloučení a konfliktů se zákonem.

V rámci ČR spolek Múzy dětem spolupracuje s více než 80 DD, DDŠ a DÚ ze všech14 krajů České republiky.

V posledních 9 letech je hlavní činností našeho spolku práce v rámci projektu PATRON, který partnersky realizujeme spolu s Ligou Otevřených Mužů i zlínskou ATMOSFÉRou.

Projekt běžící od roku 2013 dosud podpořil 146 mladých lidí (z toho 31 děvčat).

62 mladých lidí stále v projektu zůstává a schází se se svým patronem či patronkou (i některé z těchto vztahů trvají už více jak 2 roky.

Úspěšnost projektu činí 85 %, oproti běžné 30% úspěšnosti mladých při standardním odchodu z ústavní výchovy.

Na pomoc dospívajícím ze zařízení náhradní výchovy při přípravě na samostatný život je zaměřen i unikátní cyklus víkendových kurzů ŽIVOT NANEČISTO a projekt KORÁLKY DĚTEM.

Na medializaci problémů sociálně hendikepovaných dětí a jejich integraci jsou zaměřené tzv. doprovodné akce, kde se v rámci nejrůznějších her a soutěží děti seznamují s projektem ŽNN i spolu navzájem. Z nich jsou nejúspěšnější akce Na dračích lodích k létu a nejnověji i účast na Sametovém posvícení.

hlavní zprávy

Múzy dětem v PORTHEIMCE 2022

4.11. - 10.12.2022

Múzy dětem opět pořádají benefiční výstavu výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR. Podívejte se, prosím, na kompletní katalog uměleckých děl a také na dražební listinu se seznamem nabízených děl a jejich vyvolávací cenou.

Kompletní KATALOG ke stažení ve formátu PDF.

Náborová kampaň PATRONA/PATRONKY

15.11.2022

V pondělí 21.11.2022 vypukne letošní náborová kampaň PATRONA/PATRONKY.
Tady je stále aktuální připomínka té loňské.

Potěšující reakce na Život nanenčisto

21.4.2020

Dobrý den,
Jmenuji se Tomáš Adamec a byl jsem u Vás v roce 2012 z DDŠ Býchory na všech 3 akcích Žiávot nanečisto. Můžu Vám říct, že to je věc na kterou opravdu stále myslím a nejde na to zapomenout. Velice pěkné to bylo... :) Ted je mi 24let mám rodinu a 4 letou holčičku ...

Vím, že jste tam pro nás dělali pro každého cédéčko na památku ze všech akcí jak z Domácnosti, práce a taky A co dál... byl jsem na všech třech. Máte nějak zálohované tyto snímky či ne? Byl bych moc rád kdybych to mohl zase vidět a ukázat i mojí malé a manželce...

Děkuji za Vaší odpověď
S pozdravem
Tomáš Adamec

novinky z akcí a ohlasů

565 - PATRON: Příprava na zimní seznamovací víkendy

7.12.2022

K tomu, aby program PATRON mohl fungovat tak dobře, jak tomu je už deset let, je třeba celoroční práce celého sehraného týmu. Dvakrát ročně ale nastane činnost skoro horečná, spočívající v náboru a veledůkladné přípravě nových patronů a patronek na straně jedné a ve zjišťování aktuální potřeby dospívajících v zařízeních ústavní výchovy. Náboru dalších patronů pak slouží krom spousty jiného i komunitní setkání v krajích, kde je o projekt zájem v DD, ale nemáme zájemce o patronství. Letos jsme byli opět v Ústeckém kraji, který je toho typickým příkladem (viz fota). Na této první části se Múzy Podílejí jen dílčím způsobem, ale na té následující mají lví podíl. A bylo tomu tak i letos.

Od srpna jsme komunikovali s DD a zjišťovali aktuální věkové složení děti, jejich potřeby a potenciální zájem o Patrona, ale s podporou jejich zájmu jsme museli počkat až se noví patroni a patronky kvalifikují, proškolí a absolvují všechny etapy přípravy na svou obdivu a chvály hodnou činnost. Teprve pak nastalo oslovování DD ve vhodné dojezdové vzdálenosti od bydlišť připravených patronů a patronek...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

564 - Múzy dětem v Portheimce 2022 - A(u)kce a veselice

24.11.2022

Po náramně vydařené vernisáži výstavy v Portheimce, jíž jsem mj. nečekaně pěkně slavil své jmeniny, jsme se těšili na program a setkání s hosty naší druhé a(u)kce, ale obavy se vznášely nad účastí návštěvnickou. Obavy v den konání akce ještě znásobily omluvy původně domluvených tří pomocnic zasažených nemocí. O to větší pak bylo radostné překvapení z účasti a průběhu čtvrtečního večera.

Všichni aktéři i návštěvníci přicházeli do Portheimky s úsměvy na tvářích a jakoby vnitřně prozářeni. A jejich radostná energie se přenesla i do atmosféry všeho následného dění. Ať šlo o zpěv úžasného dámského sboru Těsto, o mikro scénky Toníčka Novotného vyvolávající spolehlivě bouřlivý smích všech přítomných, o neuvěřitelná kouzla Paula Merilda, nebo o samotnou licitaci zájemci vybraných výtvarných děl, vše radostnou atmosféru tvořilo i podtrhávalo...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

Poděkování z DD Přestavlky za uspořádané aktivity

11.11.2022

Dopis,
který přišel z DD Přestavlky, s poděkováním za aktivity, které jsme pro děti z tohoto dětského domova připravili.

Více také v článku v rubrice Echo...

 

Vzkaz od dětí z DD Kralupy

6.11.2022

Dobrý den,
posílám vzkaz od dětí - reakci na Vaše vystoupení v našem domově. Nechala jsem to zcela na dětech, doufám, že to bude takto stačit.

Krásný den,
Zita Kloudová

Více také v článku v rubrice Echo...

 

Reportáž z vernisáže [PRAHA TV]

6.11.2022

Městská část Praha 5 opět zorganizovala benefiční výstavu výtvarných děl “Múzy dětem”. A to ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé České republiky. Všichni, kdo přijdou do Galerie Portheimka, mají možnost právě tyto děti podpořit. Otevřeno je každý všední den kromě pondělí.

Já myslím, že je to pro mě jedna z nejhezčích výstav tady v Portheimce, protože je to akce, jejíž výtěžek jde Múzám dětem. Je to vlastně společnost, která se snaží nějakým způsobem pomáhat dětem z dětských domovů," řekl Lukáš Herold, místostarosta MČ Praha 5.

I letos najdeme na výstavě několik desítek obrazů od výtvarníků, kteří darovali svá díla na dobrou věc. Obdivovat výtvarné umění, ale i podpořit ty, kteří to nejvíce potřebují, je možné každý všední den v odpoledních hodinách kromě pondělí. Samotné aukce jsou celkem tři, ta poslední má prosincový termín...

Více také v článku v rubrice Echo...

563 - Múzy dětem v Portheimce 2022 - Vernisáž

4.11.2022

Letos předcházela výstavě s aukcemi spolufinancujícími činnost Múz dětem příprava složitější než kdy jindy (hlavními pomocníky, neřkuli zachránci, byli Jiří Primas a Zuzka Velebová). V den akce navíc bylo od rána deštivo a nevlídno, což nevěstilo nic dobrého. Nečekali jsme tedy velkou návštěvu, a i když nás uspokojovalo vyřešení instalace v nezvyklých podmínkách, ne zcela šťastně inovovaného prostoru, optimismu v nás nebylo za mák.

O to větší bylo naše překvapení z množství lidí usměvavých a natěšených, kteří překvapivě včas přicházeli do Portheimky. Byla mezi nimi i řada autorů vystavených děl a nálada panovala družná a přes plačtivé počasí radostná. Atmosféře nakonec nevadilo, že Hazuka hrála jen v duu. Improvizovaný program duchu i spádu večera dokonce prospěl. Přítomní reportéři a fotografové měli pro svou práci celou škálu témat a navíc jsme vyslechli i dva nečekané hudební bonbonky. Prvním byl hudební vstup pana místostarosty Herolda s hobojem a skladbou „Pan“ Benjamina Brittena. Druhým neplánovaným, mnou vyžádaným hudebním číslem byl Jakub Noha, který svými písněmi a s mou kytarou celý večer uzavřel...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...

562 – Patron: Spanilá jízdy a další nábor klientů

1. - 2.11.2022

Protože se blíží další letošní seznamovací víkendy patronek a patronů s jejich dívčími a klukovskými parťáky, opět jsme se vydali za dospívajícími do zařízení náhradní výchovy, která jsou pro nové patronky a patrony v dojezdové vzdálenosti. Poprvé jsme vyjeli v triu. Náš tradiční tandem s Lukášem doplnila Karol …a náramně. V původním plánu jsme měli návštěvu 4 zařízení, ale nakonec jsme byli rádi, že nám jedna návštěva na poslední chvíli odpadla. Trochu se nám totiž zkomplikoval odjezd z Prahy, takže jsme do Olešnice dorazili s mírným zpožděním. Trochu to poznamenalo účast kluků na setkání, ale Patrona jsme představili i tak dostatečně, takže na prosincový „seznamovák“ odtud určitě kluci přijedou.

Další zastávkou byly Hrotovice. Tady se s novým vedením zcela změnila i atmosféra. S některými děvčaty už jsme mluvili a podle tváří je tedy poznali, ale jejich reakce na nás byly mnohem vstřícnější a vřelejší. Asi to bylo i tím že s námi byla Karol která má sama bohaté zkušenosti s životem v dětském domově. Dá se s velkou pravděpodobností předpokládat, že se s některými z pěti přítomných děvčat na seznamovacím víkendu setkáme...

Více v článku v rubrice Uskutečněné akce...Autorem loga spolku Múzy dětem je Martin Zach.
 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz