Spolek Múzy dětem realizuje od jara 2003 víkendové celodenní výjezdy za dětmi do dětských domovů s umělci nejrůznějších zaměření. Formou hravých dílen zapojuje děti do různých akcí, které odhalují a podporují jejich talent a vlohy a rozšiřují jejich povědomí. Zároveň zvyšuje u sociálně hendikepovaných dětí sebevědomí a v důsledku snižuje riziko jejich sociálního vyloučení a konfliktů se zákonem.
V rámci ČR spolek Múzy dětem spolupracuje s více než 80 DD, DDŠ a DÚ ze všech14 krajů České republiky.
V posledních 9 letech je hlavní činností našeho spolku práce v rámci projektu PATRON, který partnersky realizujeme spolu s Ligou Otevřených Mužů i zlínskou ATMOSFÉRou.
Projekt běžící od roku 2013 dosud podpořil 146 mladých lidí (z toho 31 děvčat).
62 mladých lidí stále v projektu zůstává a schází se se svým patronem či patronkou (i některé z těchto vztahů trvají už více jak 2 roky.
Úspěšnost projektu činí 85 %, oproti běžné 30% úspěšnosti mladých při standardním odchodu z ústavní výchovy.
Na pomoc dospívajícím ze zařízení náhradní výchovy při přípravě na samostatný život je zaměřen i unikátní cyklus víkendových kurzů ŽIVOT NANEČISTO a projekt KORÁLKY DĚTEM.
Na medializaci problémů sociálně hendikepovaných dětí a jejich integraci jsou zaměřené tzv. doprovodné akce, kde se v rámci nejrůznějších her a soutěží děti seznamují s projektem ŽNN i spolu navzájem. Z nich jsou nejúspěšnější akce Na dračích lodích k létu a nejnověji i účast na Sametovém posvícení.
Nákupem navíc pomůžete zpestřit život dětem v ústavní péči!!!
Vyberte si v aktualizovaném katalogu a zavolejte na tel. 602 664 242. Na platbě (+10% k vyvolávací ceně) a předání se domluvíme. Do Vánoc zatím času dost!!!
Výtěžek aukce bude použit na spolufinancování projektů Múz dětem účinně pomáhajících dětem z dětských domovů.
Ke stažení:
Jmenuji se Kristýna. V dětském domově jsem si hrála, učila se, smála se, zlobila, no prostě žila, celkem sedm let. Sedm let bez mámy, táty, bez rodiny.
Rodinou mi byly tety vychovatelky, strejda a pan ředitel. Ti mi pomohli připravit se na profesní dráhu dospěláka, ale ostatní bylo stejně jenom na mě.
Těšila jsem se na život mimo dětský domov, těšila jsem se, jaká svoboda mě čeká. Život se ale naučit nedá, život sám je učitel.
I když jsem z dětského domova, žádné výhody mě na mé cestě nečekaly.
Po odchodu z dětského domova jsem okamžitě nastoupila do práce a šetřila, abych si mohla dopřát lepší život. Před čtyřmi lety jsem konečně dosáhla na hypotéku a splácím byt 1+1. Nebyl v dobrém stavu a bylo nutné udělat novou elektřinu, vyštukovat a vymalovat. Podařilo se mi dát dohromady jednu místnost, ostatní ještě na svou opravu čekají. Chodila jsem na přesčasy, abych měla na rekonstrukci. V práci jsem byla víc než doma. Pracovala jsem dva roky v České Lípě a pět v Liberci.
Pak se mi otočil život vzhůru nohama, byla jsem šťastná, konečně jsem měla vše, co jsem si vždycky přála. Vše bylo fajn do doby, než jsem otěhotněla. Celá situace byla pro mě naprostým šokem, měla jsem totiž na dítě najednou zůstat sama, což se také bohužel stalo. Najednou jsem pro něj byla jen socka z děcáku…
Sbírka na portálu DONIO - https://www.donio.cz/pribeh-maminky-vyrustajici-v-dd-a-jeji-dcerce-sofince
Dobrý den,
Jmenuji se Tomáš Adamec a byl jsem u Vás v roce 2012 z DDŠ Býchory na všech 3 akcích Žiávot nanečisto. Můžu Vám říct,
že to je věc na kterou opravdu stále myslím a nejde na to zapomenout. Velice pěkné to bylo... :) Ted je mi 24let mám rodinu a 4 letou holčičku ...
Vím, že jste tam pro nás dělali pro každého cédéčko na památku ze všech akcí jak z Domácnosti, práce a taky A co dál... byl jsem na všech třech. Máte nějak zálohované tyto snímky či ne? Byl bych moc rád kdybych to mohl zase vidět a ukázat i mojí malé a manželce...
Děkuji za Vaší odpověď
S pozdravem
Tomáš Adamec
Už pošestnácté jsme vyjeli “Na dračích lodích k létu” s dětmi z děcáků z celé ČR a partou múz a múzáků,
s nimiž děti v DD také navštěvujeme. Předchozí ročníky byly na nejrůznějších pražských místech, ale vždy v květnovou sobotu.
Přesun na patek, který si vyžádaly někteří ze sponzorů Rotaryány pořádané akce, nám pořádně zamotal hlavy už při organizaci.
Báli jsme se, že bude kvůli škole menší účast dětských posádek, ale byť jsme tentokrát obsadili jen čtyři lodě, podstatně dramatičtější
to bylo s dobrovolníky na “pevnině”. Pátek odpoledne vyvolal lavinu lítostivých odmítnutí kvůli pracovním i školním a studijním povinnostem.
Při přípravě a produkčních činnostech jsem prožil pár bezesných nocí, ale v pátek ráno už bylo vše připraveno tak, že ani nějaké drobné
výpadky by nás nevyvedly z míry. A netýkalo se to jen nás, ale i jako vždy bezchybně fungujícího týmu Dragonboat.cz kolem
Petra Klímy - Klimbery a jeho ženy Evy a nového rotaryánského velitele Oty Hlídka…a bezchybně nakonec šlapal i tým Múz dětem...
Do DD Pepa jsme vyjeli hned po odjezdu z dubeneckého HUSITY. Tentokrát jsme nebloudili a labyrintem nových Křižovatek jsme se propletli díky pozornému Ivošovi bravurně.
V “děcáku” nás uvítaly zcela noví vychovatelé, ale děti, zejména ty starší nás znaly. Jejich věkové složení bylo ovšem pro nastartování spolupráce s nimi trochu nešťastnější než obvykle. Mrňata se do všeho vrhala s nadšením…(a halasem), mezi staršími byli minimálně 3 lehce přezíraví puberťáci, kteří nás měli zpočátku trochu na háku.
Počáteční rozpaky při hledání klíče k jejich startovní přezíravosti, ale nečekaně ukončily hlavolamy a Bob se svými štětci. Hlavy si ti větší lámali vytrvale (a úspěšněji než já), zkrášlit při bodypaintingu se nechali všichni a nakonec se zapojili i do dramatizovaných písní...
Do DD Husita v Dubenci jsme se vydali poměrně brzo po minulé návštěvě na pozvání ředitele a opět jsme se tu cítili jako doma.
Děti nás vítaly jako dobré známé a měly na nás několik proseb, které jsme rádi splnili. Pravda, Lenka už je trochu alergická na opakované žádosti o “Mezihorky”, ale časté opakování ji občas vyprovokuje k nečekaným a překvapivým režijním inovacím při animací této písně s dětmi.
S dětmi jsme toho ovšem dělali mnohem víc: Bob opět čaroval štětci na jejich tvářích a končetinách, střídali jsme písničky lidové a arabské, ke slovu přišlo Marwanovo krocení hadů, Paulův morytát o hřbitovních lupičích a hyenách. Marwan také s radostí a vervou vedl bubenickou dílnu nadšených a velmi schopných malých bubeníků. Ivoš hrál písničky na přání a své odvedla i Píďa, která se občas nečekané zapojila i do některých dramatizací a nadšeně přijímala mazlení dětskýma rukama...
O víkendu proběhlo v Hasičském hotelu v Přibyslavi další velké patronské školení adeptů a adeptek patronství a vzdělávání patronských “ mazáků”.
Zní to suše a skoro nezajímavě, ale pro všechny účastníky včetně nás, členů týmu to byl úchvatný, strhující a nabíjející koncert.
Mám rok od roku větší radost z toho, že já a Múzy dětem fungujeme v tak skvělém týmu a s tak báječnými lidmi i výsledky.
Popisovat nejrůznější aktivity víkendu nebudu, zabralo by to několik stránek, a navíc některé recepty se nezveřejňují. Tady ovšem nejde o recept, ale o sladění týmu. A to je z velké části zásluha šéfa týmu Lukáše Talpy. Všechno, co se dělo, směřovalo k pochopení a upřesnění role patronů a patronek a pochopení situace i reakcí jejich dospívajících protějšků. A že těch rozdílů od života dospívajících v rodinách je až příliš mnoho...