Krátký dokument o velkém múzákovi Marwanovi Alsolaimanovi se natáčel i při poslední návštěvě Múz v DD Racek.
můžete vidět v pořadu BABYLON v archivu ČT (Marwan Alsolaiman cca od 12:55).
Dříve občanské sdružení, nyní spolek Múzy dětem, se práci s opuštěnými dětmi, které nevyrůstají v rodině, ale v dětském domově, věnuje od jara 2003. Múzy dětem mají sice základnu v Praze 5, za dětmi však vyjíždí do celého Česka, momentálně spolek spolupracuje s více než sedmdesátkou zařízení pro děti, které nemohou žít ve své vlastní rodině, ve čtrnácti českých krajích.
Práce s dětmi probíhá několika způsoby. Spolek pořádá například víkendové celodenní návštěvy dětských domovů a dalších zařízení náhradní výchovy. Za dětmi sem jezdí třeba lektoři převážně uměleckých profesí, kteří děti formou hravých dílen učí nejrůznějším aktivitám. Dětem se věnují muzikanti, divadelníci, výtvarníci a mnozí další. Pro děti je pořádána řada volnočaso-vých akcí. Zúčastnit se mohly například závodu dračích lodí, výtvarných dílen, vyzkoušet si mohly třeba i breakdance, žonglování, kouzlení nebo bubnování...
Karel Navrátil seznamuje posluchače s projektem Život nanečisto, který je pořádán spolkem Múzy dětem pro starší děti z dětských domovů a je cílen na přípravu dětí na reálný život mimo dětské domovy a s projektem Patron.
Letošní cenu Prix Irene získal syrský hudebník, básník a pedagog Marwan Alsolaiman. S naší vlastí ho v 80. letech spojilo stipendium, díky němuž vystudoval strojní fakultu na ČVUT. Poté žil 6 let v Sýrii a nakonec se vrátil do Československa. Čím Výbor pro Prix Irene zaujal, vysvětluje psychoterapeutka Věra Roubalová.
„Hledali jsme člověka, který se snaží o mír mezi lidskými skupiny a já mám pocit, že Marwan je člověk, který lidi opravdu spojuje jak svou ušlechtilostí, tak i humorem, muzikou, velkým nasazením. Neznám člověka, který by ho neměl rád, on opravdu spojuje lidi.“ S lidmi z Rafael Institutu se Marwan Alsolaiman seznámil díky projektu pro děti z dětských domovů.
Pravidelný pořad Expres Prahy 5 televizní stanice Praha TV věnoval jednu z reportáží naší charitativní akci - prodejní výstavě uměleckých děl v Galerii Portheimka.
Kompletní záznam pořadu naleznete v archivu Praha TV.
Pražský Týden v regionech (pravidelná relace České televize) ukázal naše aktivity vlastní i společné s dalšími spolky. Zmíněn je Projekt Patron, charitativní prodejní výstava v Galerii Portheimka i Život nanečisto.
Kompletní záznam pořadu naleznete v archivu iVysílání České televize.
Záněty, horečka či pohmožděniny se na termogramu, tedy fotografii snímané termokamerou, projeví zvýšenou povrchovou teplotou. Vědcům to například pomáhá zjistit, při jakém ustájení je krávě nesnesitelné vedro, nakolik tepelně izoluje srst zvířat či jaká dojící technika je pro zvířata nejšetrnější.
...
Tři vybrané termogramy - koně, koz a kuřátek (jsou i ve fotogalerii výše) - pak věnovali do dražby pro občanské sdružení Múzy dětem.
Celý článek naleznete na webu iDNES.cz
Sobotní závody dětí z dětských domovů spolupořádala organizace Múzy dětem, která pomáhá s jejich začleňováním do společnosti. Třiapadesátiletý Syřan Marwan Al Solaiman s ní spolupracuje už jedenáct let. Děti mimo jiné učí hrát na všemožné typy bubnů a bubínků. „Spousta z nich neví, že má rytmus v sobě,“ říká Marwan, který v Praze studoval a od roku 1997 zde žije a pracuje trvale....
Této akce jsme se zúčastnili velmi rádi. Neměli jsme úplnou představu, co nás tam čeká. Když jsme dorazili, nemohli jsme najít, kam se máme nahlásit a nikdo nám nebyl schopen dát více informací. Ale každý, koho jsme oslovili, byl velmi milí. Bylo znát na první pohled, že se zde sešli pouze ti, kteří jsou nakloněni dobré věci, kteří se velmi snaží a zkrátka jsou to skvělí lidé. Od začátku do konce jsme se cílili velmi příjemně.
Všude panovala výborná nálada, každý chtěl pomoci. Když jsme se zorientovali, zjistili jsme, kolik soutěží a zážitků si pro nás připravili. Pro děti i pro dospělé...
Vážení přátelé,
děkujeme za možnost zapojení našich chlapců do projektu PATRON. Z našeho zařízení se těchto aktivit zúčastňují zatím tři mladí muži, na kterých je po návratu ze společných setkání velmi viditelná spokojenost a radost. Chlapci mají najednou člověka jen pro sebe, získávají s nimi nové dovednosti, poznatky, odvahu zkoušet další věci, nabývají sebevědomí, prožívají kladné zážitky a hlavně mají kladný mužský vzor...