uskutečněné akce

544 - Sametové posvícení 2021

17.11.2021

Foto z akce Spojení grafiťácké estetiky, dudácké kapely, laterny ala divadelní portál s bezvládnou loutkou a pamfletu v podobě divadelního programu, to vše nám v letošním průvodu fungovalo skvěle. Obdobně se skvěly Alžbětina choreografie a energie, jistota a kumšt Sama a Vojty na chůdách, Paul odstřihávající z pomyslných loutkářových špagátů ku svobodě publikum, Lenka tančící i konfetami zásobující ostatní členy kliky a všude pomáhající Ela.

Co nás ovšem nemile překvapilo a málem pohřbilo mnohatýdenní snažení a energii vložené do příprav byl nevypočitatelný vychovatel z píseckého DD. Ten přes všechny domluvy s námi i nadřízenými prostě do Prahy neodjel. Ani se neomluvil a nebral telefon. Škoda zejména pro děti, které si nadšeně vyráběly kostýmy a nacvičovaly třeskutě nápaditou choreografii. Když připočtu další potíže, s časem účasti dětí z Letů i s Alžbětinou zdravotní indispozicí, byl jsem před prvním defilé na Kampě zralý na infarkt nejen já.

Optimismus a pozitivní energii v celé múzí klice naštěstí udržela dudácká kapela z tachovského děcáku. Díky této nakažlivě veselé partě jsme nepodlehli a start Posvícení už absolvovali v plné parádě. A paráda to byla veliká. Čím chlubit se ale měly všechny kliky a strhující byly i obě “muziky”. Průvod vedla Kutálka s nádhernou ústřední laternou ponocného a my s divadlem a dudáky ho uzavírali. Za ponocným se valila Velká matka s mnoha chapadly (i ceníkem nedoceněných domácích prací), vzteklá mimina, jimž velké ucho dospělých nenaslouchalo, pročež byl třeba maxi uchošťour, ochránci zvířat s Noa? archou plnou krav obklopenou vlnami z modrých pytlů na odpad, Říp z odpadků doprovázený plastovými korunovačními klenoty i další ochránci přírody s olejovými palmami vytlačujícími pralesy. Průvod budil zaslouženou pozornost všude, kudy jsme šli.

Kvůli Staromák okupujícím odpůrcům očkování a dobřichovickým spěchajícím na vlak jsme závěrečné defilé sice zmeškali, ale nádherný zážitek to byl opět a už se těšíme na Sametové posvícení 2022!

A ještě jednou velké díky všem pořadatelům a oběma “našim” výtvarnicím Terezám!!!

Sametové posvícení
Fotografie Video

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz