uskutečněné akce

581 - Múzy dětem v Portheimce 2023 - a(u)kce

3.11.2023

Foto z akce Jedním slovem nádhera! Ačkoli z Fénixu s Hazukou hrálo jen trio, vše ostatní včetně zpívajícího návštěvnictva, účasti čtyř autorů darovaných a vystavených děl a sdílené radosti, která prýštila z nás všech přítomných, předčilo naše očekávání před aukcí notně chlazené odpolední plískanicí.

I na této akci došlo k premiéře, tentokrát v podobě komentované prohlídky děl přítomných autorů. Vladimír Kiseljov, Adriana Rohde Kabele i Basma al Shiekli posluchače zaujali a možná i inspirovali k následné licitaci, byť konkrétně jejich díla na své dražitele ještě čekají.

Nejčastějším dražitelem byla velká fanynka Fénixu a Hazuky Lucinka, která s tatínkem přijela z největší dálky (z Moravy) a nedala najevo zklamání z toho, že ze dvou avizovaných kapel hrálo jen torzo. Ale se Zuzkou Velebovou a Františkem Kostlánem jsme zahráli některé její oblíbené písničky, takže se snad vraceli domů oba spokojení.

Dalšími dražiteli, díky nimž se výtěžek aukce oproti té minulé přibližně zdvojnásobil, byli oba Kostlánovi, ale vřelé díky patří i všem dalším účastníkům a dražitelům. A bylo jich požehnaně.

Nejen za perfektní a nečekanou fotoreportáž (na FB jejím, mém a Múz) patří dík i Adrianě Rohde Kabele.

Doufejme, že vše, včetně výtěžku aukce bude kulminovat při dernisáži ve středu 22.11., na níž bude hrát další spřízněný autor Petr Nikl a zpestří ji i malý velký mim a múzák Toníček Novotný.

Máme a máte nač se těšit!!!

Principál Múz dětem
Karel Navrátil

MČ Praha 5Galerie Portheimka
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz