uskutečněné akce

583 - Múzy dětem v Portheimce 2023 - Dernisáž

22.11.2023

Foto z akce Na začátku to vypadalo na akci Múzy sobě. Ještě v 18:00 nebyl v galerii ani jeden divák, byť nás, múzáků, už bylo na místě osm. I tak jsme byli rozhodnuti, že si večer pořádně užijeme.

Pak se ale začali trousit hosté a byť mezi nimi byli i další autoři vystavených děl, už to nevypadalo na přesilovku. Protože jsem měl v telefonu seznam děl, která se měla dražit na dálku, se zahájením jsme moc neotáleli. Jen trochu nás pozdržel a notně překvapil vpád maminek s miminky a hodně malými slečnami. Večer se tedy rozjel vesele a nejen pro děti z „děcácků“, ale i pro děti přítomné na místě. A velkolepě!

Petr Nikl rozdováděl Píďu i nás ostatní písní pro pejska, obohacenou zvuky prasátek, hrošíků a dalších chrochtalů, kteří ho doprovázeli zprvu zpod svetru… a po salvách smíchu a zvířátkového rachotu z našich rukou.

Pak už to šlo ráz na ráz. Licitaci střídala kouzla, výstupy Toníčka Novotného, dražba se přelévala mezi třemi prostory galerie a úžas se smíchem nebraly konce.

Pro Múzy byl milým překvapením i výsledek aukce, který notně přesáhl součet obou aukcí předchozích. Největší podíl na tom sice měla opět fanynka Fénixu, Hazuky a kouzelníka Merilda, Lucinka, dražící na dálku prostřednictvím tatínka, zahanbit se ovšem nedali ani ostatní, včetně dlouholetého podporovatele Múz zastupitele a někdejšího radního Prahy 5 Lukáše Herolda.

Dík za sdílení úžasného zážitku a pomoc Múzám patří všem dernisáži přítomným. Bránici cítím ještě dnes a myslím, že podobně na tom bude nejen Petr Nikl, jehož upřímný řehot při vzpomínce slyším pořád.

Principál Múz dětem
Karel Navrátil

Galerie PortheimkaMČ Praha 5
Fotografie Video

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz