uskutečněné akce

570 - Múzí návštěva v DD HUSITA Dubenec

12.3.2023

Foto z akce I do Dubence jsme přijeli do dlouhé době. Ne že bychom návštěvu několikrát nenabízeli, ale dětský domov Husita bývá často o víkendech, kdy Múzy vyrážejí za dětmi, skoro prázdný. Děti totiž často navštěvují své biologické rodiny. Je to víc než dobrá vizitka práce zdejších pedagogů. Tentokrát tu ale bylo dětí 11, tedy dokonce o 3 víc než mi hlásil ředitel Igor Grommoch při domluvě návštěvy. Naše sestava byla s ohledem na počet dětí skromnější, ale byť jen v pěti, nijak jsme děti neošidili!

Při příjezdu kolegové žasli. Domov je totiž ve dvou propojených rodinných domcích a na první pohled ničím dětské domovy, do nichž běžně jezdíme, nepřipomíná. Odpovídá tomu i domácká atmosféra uvnitř. Po příjezdu nás přivítaly “tety” Jiřina a Maruška a samozřejmě i natěšené děti. Ty si nás pamatovaly z dračích lodí, kam v posledních letech jezdí, a mne i z poměrně nedávné návštěvy s projektem Děti pomáhají dětem. Tehdy odtud poslali velkou krabici s plyšáky a osobními dopisy dětí v angličtině dětem do indického sirotčince.

V neděli jsme tu ovšem byli proto, abychom se společně vyřádili! A zpívali jsme, až se okolní kopce zelenaly! Od lidovek, přes Krylova Anděla, Krokodýla až k africké Sola nzila mpulusu, kterou nás kdysi naučil historicky nejtmavší “múzák” Jacques Moliba. Chybět samozřejmě ani tady nemohly “Mezihorky” a “Hyeny”. Terezčina cirkusem inspirovaná režie měla velký ohlas a Tereza byla i hlavním hybatelem odpolední bubenické dílny. Paulovy čarodějné kousky vyvolávaly nevěřícné výkřiky nadšení nejen u dětí a Bob, který si v před obědové chvilce na zahradě zažil i chvilku fotbalové slávy, stihl štětci a barvami ozvláštnit všechny zájemce, včetně obou tet. Před obědem jsem si stihl popovídat i s ředitelem Igorem, který se s námi přišel pozdravit spolu se svou ženou a psem.

Návštěva utekla a bylo by se dalo i chtělo řádit mnohem déle, nebýt povinností, které nás hnaly zpět do Prahy.

V rodinném děcáku v Dubenci jsme se fakt cítili jak doma. Díky a na shledanou v květnu na dračích lodích ve Žlutých lázních!

Principál Karel Navrátil


Návštěvníci/účastníci: Bob Hochman, Tereza Indráková, Jiří Cajs Černý a Paul Merild

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz