uskutečněné akce

584 - PATRON: Motivace, nábor a zařizování dopravy klientů na podzimní seznamovací víkendy 2023

podzim 2023

I tentokrát jsme stáli před problémem, jak sladit patronské termíny.

Zjišťovat, kde v dětských domovech je kolik dospívajících chlapců a dívek, kteří by patrony a patronky potřebovali, nelze před tím, než budeme vědět odkud a kolik bude připravených nových patronů a patronek. A času zbývajícího do seznamovacích víkendů je pak zatroleně málo! Navíc osazenstvo děti v pobytových zařízeních se mění, takže v krátkém mezičase mezi finálním školením patronů a seznamovacími víkendy nastává fofr, kdy žhavíme telefony a jezdíme na “spanilé jízdy” po DD, při nichž seznamujeme dospívající s tím, čím a kým by pro ně dospělý a spolehlivý patron mohl být.

Tuhle dobrodružnou střemhlavou odyseu absolvujeme zpravidla 2x ročně a letošní podzim nebyl výjimkou.

Navštívili jsme postupně DD v Holicích, Novém Strašecí, Písku, Unhošti, Vrbně pod Pradědem a ve Řepišti. Premiéru měla on-line komunikace s dospívajícími v DD Zašová.

Následuje vyplnění a podpis přihlášek a domluva dopravy těch cca 12 dospívajících na místa, kde seznamování s jejich budoucími dospělými kamarády, v případě děvčat kamarádkami, proběhne.

Je to občas velké dobrodružství, ale když to pak vyjde, a navíc si dvojice padnou do oka, je to velká radost. A ta nastala i letos.

Navíc, přes dobrodružné cestování sněhovou nadílkou, kdy v jednom případě došlo i na řadu i vyprošťováni auta ze sněhu a jeho tlačení, u děvčat i u kluků první seznamování s dospělými protějšky dopadlo výborně. Vše klapalo, vzniklo 8 mužských a 4 ženské patronské dvojice. To je dokonce patronský historický rekord.

Teď ještě aby ten úspěšný začátek měl stejně úspěšné pokračování a všichni dospívající získali v patronkách a patronech spolehlivé opory pro období dospívaní a osamocování.

Principál Múz dětem a koordinátor programu PATRON
Karel Navrátil

Projekt Liga otevřených mužů

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz