uskutečněné akce

564 - Múzy dětem v Portheimce 2022 - A(u)kce a veselice

24.11.2022

Foto z akce Po náramně vydařené vernisáži výstavy v Portheimce, jíž jsem mj. nečekaně pěkně slavil své jmeniny, jsme se těšili na program a setkání s hosty naší druhé a(u)kce, ale obavy se vznášely nad účastí návštěvnickou. Obavy v den konání akce ještě znásobily omluvy původně domluvených tří pomocnic zasažených nemocí. O to větší pak bylo radostné překvapení z účasti a průběhu čtvrtečního večera.

Všichni aktéři i návštěvníci přicházeli do Portheimky s úsměvy na tvářích a jakoby vnitřně prozářeni. A jejich radostná energie se přenesla i do atmosféry všeho následného dění. Ať šlo o zpěv úžasného dámského sboru Těsto, o mikro scénky Toníčka Novotného vyvolávající spolehlivě bouřlivý smích všech přítomných, o neuvěřitelná kouzla Paula Merilda, nebo o samotnou licitaci zájemci vybraných výtvarných děl, vše radostnou atmosféru tvořilo i podtrhávalo. Není potom divu, že i výsledek aukce byl příznivější, než jsme byli za ta léta v Portheimce zvyklí a cca 34 tisíc korun nám umožní uskutečnit 4-5 múzických návštěv dětských domovů (podle jejich dojezdové vzdálenosti). A protože se dokonce několik zájemců o dražení dalších děl ozvalo až po ukončení aukce a přislíbilo pak účast na dernisáži 8.12., vyvolává to opatrný optimismus i směrem k jejímu průběhu.

Fotky z Aukce jsou z různých zdrojů. Barevné ode mne a Petra Pilíka, za černobíle děkujeme A. Kobranovi.

Díky všem účastníků i přátelům Múz.
Karel Navrátil principál


Návštěvníci/účastníci: dívčí sbor Těsto, A. Novotný, Paul Merild, Amálka Č., Ivana J., Martina F., přítomní autoři, dražitelé.

Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz