uskutečněné akce

563 - Múzy dětem v Portheimce 2022 - Vernisáž

4.11.2022

Foto z akce Letos předcházela výstavě s aukcemi spolufinancujícími činnost Múz dětem příprava složitější než kdy jindy (hlavními pomocníky, neřkuli zachránci, byli Jiří Primas a Zuzka Velebová). V den akce navíc bylo od rána deštivo a nevlídno, což nevěstilo nic dobrého. Nečekali jsme tedy velkou návštěvu, a i když nás uspokojovalo vyřešení instalace v nezvyklých podmínkách, ne zcela šťastně inovovaného prostoru, optimismu v nás nebylo za mák.

O to větší bylo naše překvapení z množství lidí usměvavých a natěšených, kteří překvapivě včas přicházeli do Portheimky. Byla mezi nimi i řada autorů vystavených děl a nálada panovala družná a přes plačtivé počasí radostná. Atmosféře nakonec nevadilo, že Hazuka hrála jen v duu. Improvizovaný program duchu i spádu večera dokonce prospěl. Přítomní reportéři a fotografové měli pro svou práci celou škálu témat a navíc jsme vyslechli i dva nečekané hudební bonbonky. Prvním byl hudební vstup pana místostarosty Herolda s hobojem a skladbou „Pan“ Benjamina Brittena. Druhým neplánovaným, mnou vyžádaným hudebním číslem byl Jakub Noha, který svými písněmi a s mou kytarou celý večer uzavřel.

Mezitím jsme Baruškou Ciprovou zahráli pár písní Hazuky, s těmi z repertoáru Fénixu nám pomohla Zuzka Velebová, Paul Merild kouzlil, a hlavně exceloval v roli licitátora. Vesele se dražilo, místy i sborově zpívalo. Občas jsme se přestěhovali do druhé, improvizované výstavní místnosti, což také atmosféru provzdušnilo.

Velké díly patří nejen všem přítomným dražitelům a účinkujícím, ale hlavně všem, kdo se zasloužili o přípravu a nelehkou instalaci dvojjediné výstavy.

Doufejme, že v podobném duchu se budou na vlnách vzájemnosti vznášet i další dvě a(u)kce v Portheimce 24. listopadu a 8. prosince. Už teď se na ně těším já i všichni kdo budou hrát, kouzlit a snad i hojně dražit.

Karel Navrátil principál


Návštěvníci/účastníci: A+A+A (Adriana, Amálka a Agáta), Baruška C., Jakub N., Libuše H., Lukáš H., Martina F., Paul M., Z+Z (Zuza V. a Zuza M.) + autoři a dražitelé

MČ Praha 5Galerie Portheimka
Fotografie Video

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz