uskutečněné akce

558 - Múzy v DD Pyšely

25.9.2022

Foto z akce Zas něco nebývalého: za víc než devatenáct let, co Múzy navštěvují dětské domovy po celé ČR nebyly při přípravě takové problémy s dopravou na místo, jako tentokrát. Ale přes všechny neuvěřitelné organizační zádrhele a kotrmelce nakonec všechno dobře dopadlo a múzácká návštěva odjela už po jedenácté do Pyšel a zase všechny (včetně sebe sama) potěšila, ne-li nadchla.

Hned zpočátku jsme se zas poprali úspěšně s nepřátelskou akustikou jídelny, kde jsme se 36 dětem, převážně mrňatům, představili. K představení jsme jako obvykle přidali ukázky toho, s čím jsme za nimi přijeli a co jim můžeme nabídnout. František po dvou písničkách půjčil kytaru triu mladíků, kteří ukázali, že taky umějí zpívat. Moderace se ujal mocným hlasem (a že ho bylo třeba) kouzelník Paul, zatímco já venku na místo činu navigoval celou kapelu Ziriab. Ta nám přivezla Marwana, ale taky ochotně přidala dvě písně v arabštině. Neplánované, ale náramně příjemné zpestření!

Po odjezdu Ziriabu už šlo všechno jak na drátkách: Paulova kouzla budila úžas, Samovo přiblížení herecké práce s dechem dětem taky bralo dech, následovalo představení obou našich děvčat a písničky, včetně neodmyslitelné Mezi horami. Její oživení s dětskými herci tentokrát režíroval Sam. A netradičním pojetím ji velmi osvěžil.

Po obědě následovala tradičně pohádka, Marwanovo zaklínání hadů se závěrečným uštknutím “hadicí“ Lenkou, na zahradě pak škola bubnování s Marwanem, žonglování s Paulem, korálková dílna a hlavy lámání s oběma našimi děvami, kytarová dílna s Františkem v akusticky přívětivé herně a se Samem velká ochutnávka chůze na chůdách.

Čas utíkal rychle, takže nám nakonec spousta aktivit zůstala v pomyslném rukávu. V závěrečném bloku v jídelně Marwan stihl zájemcům napsat kaligraficky jejich jména v arabštině, Paul opět kouzlil a zopakovali jsme tradičně „Mezihorky“.

Děti se s námi loučily nadšeně a žadonily, abychom se brzy vrátili. Jak dlouho ono brzy bude trvat sice nevíme, ale určitě do Pyšel zase přijedeme rádi.

Před návratem do Prahy jsme stihli aspoň přes plot pozdravit další občasnou „múzačku“ a hudební čarodějku Dášu Andrtovou Voňkovou, která se už pomalu vrací do normálního života po dlouhodobé ztrátě imunity. Tak snad přijde i nějaký výjezd do děcíáku s Dášou. Pevní zdraví Dášo!!!

Principál Karel Navrátil


Návštěvníci/účastníci: Marwan Alsolaiman, Darí Fejtková, Lenka Olivie Laštovičková, František Kostlán, Paul Merild, Samuel Neduha, ZIRIAB

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz