uskutečněné akce

562 – PATRON: Spanilá jízdy a další nábor klientů

1. - 2.11.2022

Foto z akce Protože se blíží další letošní seznamovací víkendy patronek a patronů s jejich dívčími a klukovskými parťáky, opět jsme se vydali za dospívajícími do zařízení náhradní výchovy, která jsou pro nové patronky a patrony v dojezdové vzdálenosti. Poprvé jsme vyjeli v triu. Náš tradiční tandem s Lukášem doplnila Karol …a náramně. V původním plánu jsme měli návštěvu 4 zařízení, ale nakonec jsme byli rádi, že nám jedna návštěva na poslední chvíli odpadla. Trochu se nám totiž zkomplikoval odjezd z Prahy, takže jsme do Olešnice dorazili s mírným zpožděním. Trochu to poznamenalo účast kluků na setkání, ale Patrona jsme představili i tak dostatečně, takže na prosincový „seznamovák“ odtud určitě kluci přijedou.

Další zastávkou byly Hrotovice. Tady se s novým vedením zcela změnila i atmosféra. S některými děvčaty už jsme mluvili a podle tváří je tedy poznali, ale jejich reakce na nás byly mnohem vstřícnější a vřelejší. Asi to bylo i tím že s námi byla Karol která má sama bohaté zkušenosti s životem v dětském domově. Dá se s velkou pravděpodobností předpokládat, že se s některými z pěti přítomných děvčat na seznamovacím víkendu setkáme.

Posledním cílem spanilé jízdy moravské, při níž vystřídaly počáteční slunné babí léto, husté mlhy Vysočiny, byla Náměšť nad Oslavou. Tady jsme hovořili se Sergiem a Pavlínkou, kteří nás již znali a hovor to byl náramně podnětný. Sergiu asi patrona ani nepotřebuje, je cílevědomý schopný a orientaci v úskalích samostatného života by mu mohl závidět leckterý vrstevník vyrůstající v takzvaně normálním prostředí. Pavlínka by z mnoha důvodů včetně rychle se blížícím úskalím přechodu do samostatného života naopak patronku náramně potřebovala a doufejme že se pro účast na seznamovacím víkendu rozhodne.

Kromě pondělní spanilé jízdy probíhal v úterý nábor u dalších mladých v dětských domovech. Kolega Charlie byl v Hodoníně, Karol v Dolních Počernicích a já navštívil kluky žijící v diagnostickém ústavu v Praze Lublaňská. Všechny návštěvy přinesly další zájem o účast v PATRNu/ce, takže v prosinci bude o seznamovácích živo. I proto, že jsme těmito návštěvami ještě nábor pro letošek neskončili.

Karel Navrátil


Návštěvníci/účastníci: Karel Navrátil, Karolina Stránská, Lukáš Talpa

Projekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz