uskutečněné akce

553 – Na dračích lodích k létu XII. (Praha, Vltava)

14.5.2022

Foto z akce Akci Na dračích lodích k létu jsme pořádali letos už podvanácté, s jednoroční covidovou pauzou a jedním také covidovým posunem. Vždy to bylo díky hlavním pořadatelům Dragonboat Praha a už poosmé s výraznou podporou RotaryDragon. Mezi dětskými domovy jsou “dračáky” tak oblíbené, že bychom z dětí dokázali postavit, přesněji posadit, třeba patnáct posádek, ale počet lodí (6) a jízd (3) je limitovaný, takže jde u přihlášek o rychlost. K účasti pozvaných domovů bylo 12, dost bylo i náhradníků, bohužel Potštejn odřekl až těsně před závody, takže na náhradníky už pozdě bylo. Jednu z posádek jsme proto museli doplnit múzáky. Námi doplněná loď byla sice zlatá, ale jen barvou identifikačních náramků. Jinak skončila ve všech jízdách jako poslední. Zřejmý důvod k zamyšlení a tréninku. :-)

Náhradníky jsme museli povolat i do party zajišťující doprovodný program na souši. Tady ovšem všichni novicové zaslouží plné absolutorium. Na info stánku usměvavá Alenka s šikovnými synky, milá a skvělá žonglérka Anežka, staronový múzák Peter alias klaun Pippero i bubeník Tomáš, kterého nám místo odřeknuvších ochotně zprostředkovala Klára Chábová ze spřátelené neziskovky Mimo Domov. Tomáš dorazil na akci obětavě z Brna. Z ještě mnohem větší dálky ovšem přijeli nadšení účastníci všech dosavadních ročníků – děti a vychovatelé z Vrbna pod Pradědem. Mají nejen pěkné dresy, ale také výkonnost, jež jim tradičně vynáší místa na stupních vítězů. Tentokrát je ale ten vítězný minul, protože na něm stála oranžová posádka složená z dětských domovů Ústí Severní Terasa a Dolní Lánov s patronem Lukášem. Kromě gratulace a odměn si zasluhují i slib, že je po domluvě s vedením DD určitě s Múzami ještě letos navštívíme. Pomyslné stříbro si vyjezdila žlutá posádka z DD Vrbno pod Pradědem a Dubé Deštné s patronkou Martinou, bronzoví byli růžoví pádlaři z plzeňského Domina a DD Česká Kamenice čtvrtí skončili zástupci DDŠ Lety a DD Most se stříbrnými náramky a patronem Filipem, předposlední byla modrá posádka z DD Mladá Boleslav a Jablonné v Podještědí s patronem Štěpánem. Šesté místo, v olympijském systému stále bodované, obsadily děti z DD Husita Dubenec doplněné (nechci psát oslabené) múzáky. Jejich patronkou byla jedna Katka, bubnovala druhá.

Všichni účastníci byli po zásluze odměněni medailemi, dračím pexesem vytvořeným dračí fanynkou Símou, každý děcák taškou korálků od Preciosy a sladkostmi od rotariánů. První tři posádky dostaly i poháry. Největší odměnou ovšem jim i nám byl celodenní zážitek – mozaika všeho, co den v pro nás novém prostoru loděnice KSV, spolu se skvělým počasím a pestrou nabídkou Múz nabídl. Kromě už jmenovaných aktivit noviců tu byl bič Indiana Jonese, tentokrát lektorovaný Lenkou Olivií, hlavolamy s Jirkou, chůdy s Petrem, korálková dílna se třemi vílami od Darí a obligátní sbírání razítek u sedmi disciplín s další drobnou odměnou za zkompletování. Veliké poděkování patří i dění kolem lodí a posádek organizující Katce a všem dobrovolníkům, bez nichž bychom se neobešli. Na samotný závěr si nechávám nejvyššího múzáka Boba. Na jeho nenapodobitelný bodypainting stála fronta i v novém dějišti akce, které se snad stane tradičním. Atmosféra tu byla lepší než kdykoli a kdekoli předtím. Vřelé díky a napřesrok na shledanou!!!

Principál Karel

Účastníci za Múzy: Agi, Ála, Anežka, Bob, Daniela, Filip, Ivana, Jáchym, Jirka, dvě Katky, Květa, Láďa, Lenka Olivie, Lukáš, Martina, Mia, Peter, dva Petrové, Sabina, Stáňa, dva Štěpánové

DragonboatMČ Praha 5Rotary klubPreciosa
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz