uskutečněné akce

552 - Múzy v DD Litoměřice

24.4.2022

Foto z akce Do Litoměřic jsme vyrazili den po Dlažkovicích s jedinou změnou v sestavě, díky níž masožravého Františka vystřídal vegetarián Marwan. O hlavní změnu se ovšem postarala nebesa. Na rozdíl od soboty celý den pršelo, jen se lilo. V prostorách zřejmě nejkrásnější vily v Litoměřicích, kde domov sídlí, nám to ale nijak nevadilo. Hned na začátku návštěvy jsem tu já sám ale zažil překvapení rovnající se šoku. To když se mezi dětmi objevila Dixi. Přesněji fenka, která jako by byla kopií před osmi lety na věčnost odputovavší zasloužilé čtyřnohé múzačky Dixi. Ze šoku mne vyvedla vychovatelka, které pětiletá Jessie (tak se kopie Dixi jmenuje) patří. K dětem byla Jessie stejně přátelská jako Dixi, ale na Dixinino lezení po stromech, potápění a roztáčení dětmi na v zubech drženém klacku nemá. Takže o reinkarnaci zaplaťpánbůh nešlo. Pro srovnání přidávám i fotku Dixi.

Šokem nerušeni jsme pak opět řadili s dětmi do sytosti, ale tady si nás mnoho dětí dobře pamatovalo, byť jsme tu nebyli už od r. 2018. Mezihorky si vyžádaly děti samy, u kouzlení někteří diváci okouzleně žasli, jiní se snažili Paulovy čáry prokouknout, samozřejmě stejně jako všude už 18 let marně. I když tu kvůli vytrvalému dešti nedošlo na stěhování na krásnou zahradu, a proto ani na woodkopfová prkna, práskání bičem a žonglovátka. Ani ve vnitřních prostorách jsme ovšem nevyužili všechno, co máme v nůši múzáckých radovánek. K tradičním osvědčeným písničkám přibyl hřbitov s olupovačem mrtvol a hyenami (jedna ze zdejších tet byla za dlouhá léta nejlepší lupič), Marwan se zhostil role zaklínače hadů a byl nemilosrdně uštknut “hadicí” Lenkou, všechny děti si mohly po našem odjezdu dát na postele kaligraficky vyvedené jmenovky v arabštině, ke slovu i tady přišly hlavolamy a Bobovy štětce s barvami v nádherné zimní zahradě postupně proměnily skoro všechny děti v kouzelné bytosti. Při tom všem Ivošova basa důkladně tvrdila muziku.

I tady jsme byli mile překvapeni dovedností místních kuchařek, i zde jsem mezi múzováním stihl představit tetám a klukům projekt Patron.

A po zážitky nabitém dni a oboustranně vřelém loučení všem v Litoměřicích děkujeme. Bylo to s vámi moc fajn a těšíme se na shledanou!

Principál Karel


Návštěvníci - interpreti: Marwan Alsolaiman, Bob Hochman, Lenka Olivie Laštovičková, Paul Merild, Ivoš Procházka, Karel Navrátil

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz