uskutečněné akce

551 - Múzy v DD Dlažkovice

23.4.2022

Foto z akce Do Dlažkovic jsme se vydali po tak dlouhé době, neb se dětské osazenstvo zcela obměnilo. Nějaké změny se odehrály i v areálu zámeckého parku a samozřejmě i v interiérech zdejšího dětského domova. Cestovat sem, pod Házmburk je ovšem pořád složité. v krásném slunečném počasí jsme to ale zvládli včas. Trochu jsme měli obavy, jestli v menší partě (tři na poslední chvíli odpadli) nápor dětí zvládneme, ale obavy byly zbytečné. Od začátku byly děti zvědavé, zvídavé a všemu, co jsme jim nabídli, šly s nadšením naproti.

Dopoledne jsme byli v klubovně, která má o fous lepší akustiku, než nabízená tělocvična. Jelikož je v Dlažkovicích hodně romčat, využili jsme Františkovu znalost romských písniček, ale největší nadšení a úžas jako obvykle vzbuzovaly Paulovy čáry. Protože tu dětí bylo k šedesáti, začal Bob malovat na jejich tváře a ruce už dopoledne a i on a jeho díla vzbuzovaly v dětech nadšení. My muzikanti jsme měli v dětech skvělý sbor i zaujaté žáky. Hlavně já po obědě u bubnů na zahradě, ale i Ivoš s baskytarou.

Před obědem jsme si za režijního vedení Lenky, jediné naší zástupkyně něžného pohlaví nacvičili divadelní verzi “mezihorek” a pak už vychutnávali dílo místních kuchařek.

Po obědové pauze – jedlo se dvoufázově - jsem v klubovně přečetl dětem krátkou africkou pohádku, následovala druhá porce kouzel, pár dalších písniček a pak už všeliké hemžení ve sluncem zalitém parku. Práskaní bičem, hlav lámání s hlavolamy, různé hry se žonglovátky (sice bez žongléra, ale zato s obětavým Františkem), ke slovu přišel i woodkopf, v nemž mě Paul poprvé v životě porazil 3:0, a který si s různými dávkami trpělivosti vyzkoušely i děti.

Krásně bylo, ale pohled na hodinky zahradní radovánky ukončil a popohnal nás k závěru do klubovny. Rozloučili jsme se sérií písniček, poslední porcí kouzel a perfektní reprízou dramatizované písně Mezi horami.

Krásně bylo v Dlažkovicích, kde jsem navíc stihl “tetám” i třem dospívajícím klukům představit Projekt Patron. Takže se třeba potkáme nejen při další návštěvě tohoto dobře vedeného, ale nešťastně položeného dětského domova.

Principál Karel


Návštěvníci - interpreti: Bob Hochman, František Kostlán, Lenka Olivie Laštovičková, Paul Merild, Ivoš Procházka, Karel Navrátil

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz