uskutečněné akce

542 - Múzy dětem v Portheimce 2021 - vernisáž

21.10.2021

Foto z akce V desetileté historii naší spolupráce s radnicí Prahy 5 ve formě výstav a aukcí v Portheimce byla letošní vernisáž asi nejveselejší. Možná i odtud pramení to, že čtvrteční vernisážní aukce patřila mezi nejúspěšnější, za což všem dražitelům v čele s panem místostarostou Heroldem jménem Múz děkuji a tleskám.

Abych přidal ještě jedno NEJ, přiznám, že příprava celé výstavy a přidružené aukce pro mne osobně byla jednoznačně nejdramatičtější. Do jednoho krátkého časového úseku se mi totiž nahrnulo 6 (slovy šest) důležitých, náročných a neodkladných akcí. Ve Svatováclavské internetové charitativní aukci galerie Vltavín se navíc prodalo poměrně dost obrazů, jež bylo třeba nahradit díly a autory novými. Pověstný hadr na holi je zkrátka proti mně v posledních třech týdnech hodně zpomalený film.

Všechno ale dopadlo nakonec i v Portheimce dobře, autoři - dárci i jejich díla byli a jsou prvotřídní, stejně jako mé zlaté pomocnice a pomocník při přípravě i instalaci obrazů a na vernisáži se to vše patřičně zúročilo.

Premiéru v roli licitátorky absolvovala Alžběta a její neotřelé slovní i taneční a pěvecké kreace byly překvapivé, ale i nehledaně vtipné.

Hovořit o kvalitách Petra Nikla v jakémkoli směru by bylo exportem klád do hvozdu, ale jeho improvizační schopnosti, hravost i trpělivost si slova chvály určitě zaslouží. Dražební tibetské mísy /také premiéra/ se jednou chopila i Lenka a má maličkost, ale hlavní roli měly po celý večer radost a smích. V galerii D Portheimky jsme holdovali múzám ve prospěch Múz a hlavně dětí z ústavní péče až do deváté hodiny večerní a řada přítomných už se těší na dernisáž s další aukcí, kterou připravujeme na 18. listopadu.

Předtím ale ještě jedeme s partou múzáků do dvou “děcáků” a s děcákovskými dětmi půjdeme Prahou 17.11. v rámci dalšího ročníku Sametového posvícení. Do průvodu i na dernisáž jste všichni srdečně zváni.

Vděčný principál Múz dětem
Karel

Galerie PortheimkaMČ Praha 5
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz