uskutečněné akce

539 - Na Dračích lodích do školního roku

5.9.2021

Foto z akce Po dvakrát odkládané klání dračích lodí s dětmi z DD a pestré dováděná s Múzami se opět vydařilo náramně. Vrchní rotariánský manažer Pepa Simpartl objednal u nebeské agentury ideální počasí, tentokrát nespadl žádný strom, jen posádce dětí z Jablonného zemřelo na poslední chvíli auto a náhradního dopravce už nesehnali, takže se na ně můžeme těšit až napřesrok, nebo se za nimi budeme muset vydat do Jablonného. Tím ale výčet nezdarů končí a už jsou na místě jen samé superlativy. Tedy pokud nepočítám kvůli pozdnímu parkování zmeškanou první jízdu modré posádky. Podle nadšených reakcí na závěr jim to zpoždění na radosti neubralo.

Letos mělo vše větší spád než jindy, protože rotariánské dračí klání tentokrát nebylo součástí pražského poháru dračích lodí, navážení materiálu a příprava stanovišť se musely odehrát brzo ráno, ještě před oficiálním zahájením, které provedli Petr Klima za Dragonboat Praha a Josef Simpartl za Rotary club - hlavního pořadatele akce. Poté, co jsem pozval přítomné i k atrakcím, které všem nabízely Múzy už nastaly horečné přípravy a hecování závodních posádek.

Naše, dětem i dospělým určené a přístupné dílny obsluhovali jako obvykle bubeník Marwani, chůdaři Sam a Vojta, žonglér Hároš, u woodkopfu jsem se střídal s Marwanem a Tomášem, hlavolamy pomáhal rozlousknout Jirka a vějíř možností doplňovala šperkařská dílna se třemi vílami. Další mladičké víly Amálka a Mia ještě vyzývaly u stánku k luštění obrázků s deseti rozdíly. Málem bych zapomněl – v poledne doplnil škálu atrakcí ještě Paul Merild s nebezpečným práskáním bičem „Indiana Jonese“.

Přestože lidí na ploše bylo “jen” asi 500 oproti obvyklým -nácti stům, bylo u všech lektorů i u našeho stánku skoro pořád plno. Jediné velké překvapení nám připravili tachovští. Přijeli totiž závodníci, kteří se ale po finálové jízdě převlékli do chodských krojů a rázem z nich byla dudácká kapela. A skvělá! Jen škoda, že nám své vystoupení dopředu neavizovali. Byli bychom je mohli začlenit do programu a zajistit jim ještě větší pozornost publika. O tu ale jinak neměly děti nouzi ani při dračích jízdách ani při holdování všemu, co jsme pro ně připravili. Jmenovat šikovné děti, by Tentokrát zabralo moc místa, takže přejdu k výsledkům dračích závodů: na čestném pátém místě skončili modří z DD Dolní Lánov, kteří přece jen doplatili na absenci pří úvodní zkušební jízdě a ani hecování patrona Štěpána je výš nepostrčilo. Čas ale špatný neměli. Tzv. Bramborovou medaili si vybojovali stříbrní poskládaní z dětí z Pardubic, Mladé Boleslavi a dvou kluků /šikovných kytaristů/ z Potštejna. Hecovala je u bubnu patronka Kamila. Na třetím místě, a tedy už se skutečnými bronzovými medailemi se vraceli ze Žlutých lázní žlutí Západočeši z DD Plzeň a Duchcov. Hecoval je Tomáš, regulérní závodník na dračích lodích a jeden z noviců v týmu múzáků na stříbrném stupni vítězů se mohli radovat z medailí oranžoví s patronkou a bubenicí Katkou, / jedním z motorů a opěrných pilířů celé akce/ a měla v lodi děti z Ústí a Tachova + posilu ve vychovateli z Potštejna. Potlesk vítězům patří a při vyhlášení si ho i užili růžoví, poskládaní z dětí z Vrbna, Dobřichovic a dvou děvčat z Potštejna. K vítězství je hnala mocným pokřikem a bubnováním patronka Martina.

Tentokrát si děti odvezly na krku medaile, takže odpadlo lehké zklamání těch, na něž se při předchozích ročnících nedostávaly poháry. Všechny týmy z DD si navíc odvezly těžké tašky plné korálků, jimiž nás opět obdařila Preciosa a hojně oslazené darem od rotariánů.

Nadšení z akce jsme s dětmi i vychovateli sdíleli všichni a tentokrát budu vděčně a rád jmenovat všechny, kdož se o zdar akce zasloužili na straně Múz: V první řadě to byl trojlístek Kateřin. Jedna zvládla s přehledem sobě vlastním veškerou administrativní agendu, druhá zas komunikaci a organizaci posádek dětí a ta třetí zajistila čtyřlístek ochotných a velmi platných pomocníků, kteří se stali zároveň patrony posádek a pomáhali i s transportem všech věcí a instrumentů. Další adresné poděkování směřuje k Darí, jež zajistila a připravila korálkovou dílnu jak materiálně, tak personálně. A teď už jen jména dalších, jimž patří potlesk a dík: Amálka, Iva, Ivana, Kamila, Martina, Mia, Sabina, Bob, František, Ivoš, bez něhož bychom nezavezli a fotek by nebylo, Jirka, Marwan, Paul, Sam, Štěpánové, a Tomáš.

Poslední díky směřují Jarce z Preciosy, Pepovi od rotariánů a Klimberovi, bez něhož by dračí lodě nebyly.

Tentokrát nebyli sice přítomno patroni a patronky z Projektu PATRON se svými svěřenci, ale protože si PATRON zaslouží propagaci, byli jsme aspoň oblečeni do triček a tu a tam dobrou pověst projektu šířili mezi přítomné.

Na shledanou napřesrok se všemi účastníky i s těmi kdo to letos nestihli se těší
Principál Múz Karel

Rotary Club PraguePreciosa
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz