uskutečněné akce

508 - Múzy dětem v Portheimce a(u)kce letos poslední III.

14.11.2019

Foto z akce Kulturní program večera byl zřejmě nejpodobnější průběhu našich návštěv dětských domovů. Dítě sice tu bylo oproti předpokladům jen jedno /ovšem ve všech slova smyslech výstavní/, ale erupce energie, kouzel a různá překvapení sledovalo dětských očí na desítky. Dominujícím aktérům Alžbětě a Paulovi, jimž jsme s Vukem hudebně sekundovali, se povedlo probudit dětské nadšení ve všech přítomných včetně hojně zastoupených seniorů.

Co se vlastního dražení týče, odstartoval ho naplno, stejně jako na vernisáži, pan místostarosta Herold. Do té doby než projevil zájem o dílo Martina Patřičného, byla dražba jen symbolickou rozcvičkou. Pak se vše rozjelo a písničkami i kouzly okouzlení návštěvníci se pustili i při dražbě do občas dětsky zaujatého soupeření. Prostor dostal i Alžbětou rapovaná Holá pohádka Petra Nikla. Radost nakonec nebyla jen z vydařené společensko-kulturní úrovně večera, ale i z výtěžku, který umožní Múzám několik návštěv dětských domovů.

Vřelé díky patří všem aktérům i návštěvníkům posledního večera i obou večerů předchozích.

Dobrou zprávu mám pro ty z Vás, kdož jste letošní aukce propásli a máte zájem o některé z děl, jejichž katalog včetně dražební listiny je k dispozici na příslušné stránce, Galerie Vltavín připravuje charitativní Tříkrálovou aukci, na níž nabídne podstatnou část děl, která máme ještě k dispozici. Tak chutě do toho!!

Karel Navrátil, principál Múz dětem.

MČ Praha 5Galerie Portheimka
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz