uskutečněné akce

505 - Tečka halloweenského dětského průvodu Písek

1.11.2019

Foto z akce Na požádání překrásné písecké knihovny, přesněji jejího dobrého ducha Mgr. Mileny Šírové, jsme se vydali na personálně rekordně komorní múzí akci. Moc jsme nevěděli, do čeho jdeme, tedy jedem, protože základní informace byla jen ta, že v knihovně bude končit halloweenský průvod píseckých dětí a Múzy mají dělat jakousi hudebně dramatickou tečku. Pozval jsem přes vedoucího vychovatele Polárky i děti z píseckého DD Polárka ...a jeli jsme. S odvahou hraničící s drzostí jen ve dvou. Sál, nádhernou knihovnu i milou hlavní pořadatelku jsem znal z předchozích návštěv (hráli jsme tam i dva dny před Halloweenem), takže jsme nejeli do neznáma. Po příjezdu jsme zjistili, že dětí může být až 140, ale prostředí a vstřícnost hostitelů nám nedovolily podlehnout nervozitě a když se po kafíčku a rychlém nastavení techniky začaly trousit malé, v nejrůznější příšerky a pohádkové bytosti proměněné děti, zdravili jsme se s nimi už natěšeně.

Na začátku produkce jsme si obligátními „Mezihorkami“ vyzkoušeli, jaký budeme mít sbor, úctyhodnou sílu dětských hlasivek ukázal „Krokodýl“ a pak už to šlo ráz na ráz. Občas nějaká písnička Fénixu, ale gros bylo v lidovkách, kde jsme se mohli spolehnout na to, že děti budou zpívat s námi. Zvládli jsme společně i kánonickou Vesnickou romanci, i rozdělení na skupiny v polyfonické lidovkové směsce /Já do lesa nepojedu, Jede, jede poštovský panáček a Neviděli jste tu mé panenky/, prostě byla radost s nimi zpívat. Došlo i na tanec a skvělí byli i všichni herci a zpěváci při dramatizaci hymnické múzí písně Mezi horami. Jediným stínem pro nás byla neúčast dětí z píseckého DD, ale těch cca 80 nadšených dětiček i rodičů nám bylo dostatečnou odměnou za vydanou energii.
Děkujeme za pozvání a už se těšíme na příště. V Písecké knihovně totiž budeme letos hrát ještě o adventu 27.11.

Na shledanou
Principál Múz Karel Kryštof Navrátil (a múzí pěnice Zuzka Velebová)

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz