uskutečněné akce

502 - Sametové posvícení - start v DD Lety

22.9.2019

Foto z akce Sladit čas tří dětských domovů a čtyř lidí z múzáckého týmu pro startovní setkání Sametového Posvícení nebylo jednoduché, ale povedlo se!! Ve slunečném nedělním odpolední jsme se sešli s dětmi ze tří „děcáků“ v pohostinných prostorách DDŠ Lety. Pohostinnost nespočívala jen v krásném prostředí. Štrůdl, který dělali kluci i šneci od děvčat byly náramné, stejně jako káva, meloun a hrozny a péče všech hostitelů a hostitelek.

Nejlepší ale bylo vše, co jsme podnikli směrem k 17. listopadu a tentokrát slavnostnímu výročnímu Sametovému Posvícení.

Nejdřív Vanesa přiblížila ostatním dětem zážitky z průvodu loňského, v němž působila jako pramínek živé vody, pak kolegové Jakub a Světluška ukázali dětem jak jednoduše vyrobit masky. Ty, z tašek vlastnoručně vyrobené, posloužily k simulaci pohybu v průvodu. Následovalo defilé masek.

Alžběta s dětmi pak vyzkoušela pár choreografických fíglů a nakonec děti ve třech skupinách na papír znázorňovaly město podle svých představ.

Se všemi dětmi, tedy i s hosty z Klánovic a Nového Strašecí jsme se loučili radostně, domluveni na pokračování a dostatečně inspirováni. Start to byl náramný!

Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz