uskutečněné akce

494 - PATRON: Start projektu a seznámení v Sedloňově

28.5.2019

Do dětského domova v Sedloňově jsem se vydal po sedmi letech. Tenkrát jsme tu byli ve slunečném létě s Múzami, teď jsme přijeli za deště seznámit jednoho z nových patronů Maria s Alanem, snad jeho budoucím mladším kamarádem.
Protože v Sedloňově ještě s projektem Patron nemají žádné zkušenosti, šlo i o seznámení s projektem a domluvu budoucích pravidel, jimiž se bude patronský vztah řídit.

Na přivítání a přijetí oněch sedm let nebylo vůbec znát. Možná proto, že odtud pravidelně jezdí s dětmi do Prahy na naše dračí lodě, možná proto, že jak vedoucí vychovatelka tak Alanům kmenový vychovatel mají přívětivost a vstřícnost v povaze, ale možná to je proto, že nám všem jde o stejnou věc.

Seznámení a domluva proběhly hladce a neformálně, ale nejdůležitější bylo, do jaké míry si do oka padnou a porozumí Alan s Mariem. Protože už jejich první rozhovor probíhal mezi čtyřma očima /tak to v ideálním případě má být/ a ani v počátku nepotřebovali prostředníka, nemohu o něm říct nic. Ale protože se stačili domluvit na spoustě věcí včetně společné prohlídky Dobrušky, kde Alan chodí do školy a kterou domluvily na příští týden, vypadá start dalšího patronského vztahu nadmíru nadějně.

V mezičase jsme se stačili s Irenou a Jakubem předběžně domluvit na další múzácké návštěvě Sedloňova.
Když k tomu připočtu blahodárný déšť, který naše příroda tolik potřebuje a který naši návštěvu doprovázel, nebylo snad ani možné si přát víc :-)

Tak ať se Alanovi s Mariem vše vydaří!

Karel Navrátil – principál Múz dětem

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz