uskutečněné akce

491 - Průvod s Moranou a Sametovým Posvícením - Královská cesta

24.3.2019

Foto z akce K této akci Sametového posvícení jsme se jen takzvaně přifařili, ale protože jsme pozvali děti z DDŠ Lety, múza a múzačka Alžběta s nimi nacvičila taneček kolem Morany a aktivně jsme se účastnili podstatné části průvodu, malá reportáž z akce je na místě.
Příprava na Vynášení Morany - průvod Královskou cestou z Hybernské na Kampu s Moranou, zpěvem s kutálkou a zastaveními na Staroměstském a Mariánském náměstí probíhala tradičně v Kampusu Hybernská. Při výrobě malých Moranek a nácviku tanečku dětem “bodlo” pohoštění od kamarádky Bedřišky, která tu slavila den předtím za našeho hudebního přispění narozeniny. Malé Moranky, které si děti vyráběly s pomocí výtvarníků ze Sametového Posvícení, byly jednoduché, ale moc pěkné, kutálka i speciálně pro tuto příležitost složené písně jakbysmet a průvod se spoustou dětí byl jaksepatří veselý. Strhující byli opět tanečníci z DDŠ Lety. Radost, překvapení i bujaré veselí budil průvod i v lidech kolem, kteří se občas k průvodu spontánně přidávali. Koneckonců není divu. Aspoň symbolicky zlikvidovat všechny chmury, můry, nešvary a zlořády, to je radost. Symbolicky se to povedlo a hořící Morana skončila ve vlnách Vltavy pod Karlovým mostem. Tak ať se to nám a hlavně dětem povede i v reálném životě.

Fotografie Video

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz