uskutečněné akce

495 - Dětský dvojden v DTJ Santoška

1. - 2.6.2019

Foto z akce Už začátkem roku jsme se domluvili s Míšou z Dobrodějek, že společně připravíme tuplovaný dětský den pro děti z DD, s nimiž obě naše neziskovky spolupracují. Dobrodějky byly v tomto případě hlavním organizátorem a tahounem programu prvního dne, ubytování, vaření a Múzy, věrny svému jménu zajistily podstatnou část mimosportovního programu v krásném sportovním Areálu DTJ Santoška. O tom, jak si užívaly děti z DD Krnsko a Nové Strašecí čas s Dobrodějkami se dočtete na jejich stránkách. My dorazili v sobotu navečer, stihli se pozdravit se spoustou známých dětí (k mému překvapení krásně ozdobených dobrodějnou bodypainterkou Táňou), fandit zápolícím sportovním týmům a s Jakubem a Petrem ze Sametového posvícení představit dětem ze Strašecí stejnojmennou listopadovou akci s alegorickým průvodem v maskách, jehož se mají po dohodě s ředitelem Sašou Krškem také zúčastnit.

Pak už přišla řada na oheň, opékání špekáčků, povídání a samozřejmě taky na kytary, akordeon, bubny a zpívání. Vešla se nám tam i pro čerstvou dvacátnici Lenku narozeninově upravená píseň Amigo, ale těch písniček byla spousta a vystřídali jsme se u nich všichni. Samozřejmě nemohly chybět obligátní „Mezihorky“ s improvizovanou divadelní vložkou. Na závěr, už za tmy, doslova zazářil zlatý hřeb večera – vystoupení ohňových ekvilibristů ze skupiny Tribo fuego pod vedením Davida. Jelikož jim nedorazili bubeníci, obstarali jsme jim hudební doprovod já s bubnem, Ivoš s kytarou a Jakub s akordeonem.

Ohňová skoro dvacetiminutová exhibice večer krásně zakončila, takže jsme si popřáli dobrou noc a všichni se těšili na nedělní pokračování.

V neděli jsme my múzáci dorazili v době, kdy se děti pomalu vracely z dopolední poznávací návštěvy Pavího vrchu a my tak stihli během jejich oběda připravit všechna stanoviště s aktivitami velmi podobnými těm, které tvoří každoročně doplňkový program naší akce Na dračích lodích k létu. Na Santošce byl ale na všechno větší klid i patřičný prostor a děti si tak mohly vše vychutnávat nerušeně a naplno. A taky toho využily! Na place u brány a bufetu se odehrávalo žonglování s naším Hárošem a Vaškem od ohňostrůjců, korálková dílna s lektory Darí a Jardou, dílna hlavolamů s Jirkou a poznávačky s Romanou. Po cestě k ohništi byly kurzy hula hop a točení s ohňovými udělátky s Pájou a Davidem také z Tribo Fuego, u tenisové tréninkové stěny byl ideální prostor pro woodkopf, kolem ohniště učil Sam děti chůzi na malých chůdách a pod krásným dubem řádil Bob s barvami na tvářích a končetinách dětí i Dobrodějek a vychovatelek, Marwan a já u bubnů a včerejší oslavenkyně Lenka nevěděla, jestli má dřív dělat s dětmi origami, nebo je učit práskat bičem Indiana Jonese. S kytarou nám pak bubnovací lekce zpestřoval Ivoš a nezapomenout něco nafotit se snažil Petr Pilda. Celou tu škálu disciplín ještě doplňoval slalom, vyrábění zmrzliny a focení děti u fotostěny, takže to bylo tak nabité odpoledne, že snad ani nebyl čas na lumpačiny a neviděli jsme snad ani děti s mobilem či tabletem. A uznáte, že to je dnes sakra vzácnost! S kytarou za námi ještě zavítal Vašek z Pyšel, který si s Ivošem zavzpomínal na kurzy Života nanečisto. Mimochodem, hraje dost dobře. Odpoledne bylo nabité, děti si užily dosyta nejen všech disciplín, za jejichž absolvování dostaly nakonec ještě dárečky od Dobrodějek, ale i nejrůznějších laskomin. Před zpáteční cestou do DD dostaly ještě zástupci zúčastněných DD po krabici korálků a šperkařských potřeb z Preciosy. Počasí nám výjimečně přálo a jedinou újmou mohla být sluncem připálená kůže. Doufejme, že podobně nám bude přát počasí i v červenci na táboře v Rokytnici, který opět připravují Dobrodějky a kam se s Múzami také chystáme na návštěvu.

Karel Navrátil – principál Múz dětem

DobrodějkyMČ Praha 5
Fotografie Video

Vlastní stránky

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz