uskutečněné akce

493 - Na dračích lodích k létu X.

11.5.2019

Foto z akce Podesáté jsme vyrazili s dětmi z dětských domovů z cele republiky na dračích lodích k létu, podesáté žasli, využívali i vychutnávali preciznost, profesionalitu a nadšení tandemu Klimberas. Rozumějte manželů Evy a Petra Klímových z Dragonboat.cz.

Popáté můžeme děkovat za podporu českému Rotary klubu, letos vedenému prezidentem Pepou Simpartlem, který mj. gratuloval a poháry předával dětským posádkám, u stupňů vítězů. Podruhé patří dík za podporu i Městské části Praha 5 a poprvé můžeme s radostí poděkovat i Středočeskému Kraji.

Poprvé se v místě konání klání dračích lodí odehrála i živelní pohroma.../ vichřicí vyvrácený strom/, jíž jsme naštěstí děti i my unikli a zaplaťpámbu se obešla bez jiných než materiálních škod.

Dokonce Světovou premiéru si nečekaně ve Žlutých lázních odbyl woodkopf na chůdách!!! Poprvé také překročil počet účastníků z dětských domovů 150 a poprvé byli patrony jednotlivých posádek patronské dvojice projektu Patron, který jsme také poprvé ve Žlutých lázních představili „dračí“ veřejnosti.

Jinak vše šlapalo jak hodinky, pozdní příjezd výpravy z Mladé Boleslavi způsobený skokanem do kolejiště metra vykryli svou účastí v první jízdě “múzáci”, kteří spolu s dětmi z DD Domino v Plzni jízdu dokonce vyhráli. Jinak přes různé improvizace vše klapalo, jak to u sehraných týmů a osvědčených scénářů bývá. Fronty nedočkavců u Boba, žonglérů, chůdařů i dalších disciplín byly díky dobře zvládnuté, u biče Indiana Jonese, jímž tentokrát práskala Lenka Olivie, ani u chúdařského kurzu nedošlo k úrazu a jedinou fyzickou újmu utrpěl Marwan, který kvůli mimořádnému zájmu kvalitních žáků bubnoval tak, že na konci lekcí už nebyl bolavýma rukama do bubnů schopen udeřit a ruce ho pak bolely další dva dny. Korálkářky Darí Fejtkové stejně jako Míšiny Dobrodějky u poznávacích disciplín zvládaly vše s bravurou i s úsměvem, stejně jako Ivana s Romanou nával u stánku. Bobova asistentka Basma si ke konci také vyzkoušela na dětech body paintingové štětce a barvy a to, kromě toho, že z dětského domova v Duchcově přijel dětí celý autobus, byla poslední premiéra jubilejního ročníku. Radost a medaile měli všichni, stejně jako krabice korálků od Preciosy. Jestli někdo nebyl pokojen, možná to byl ten, komu vypadla z mobilu baterie a na místě se o ni nepřihlásil. Kdyby jí ještě chtěl, je u mě.

A na závěr to nejpodstatnější – pořadí na stupních vítězů:
Na třetím místě s bronzovými medailemi se umístila oranžová posádka, A loď dětského domova DUCHCOV. Stříbro získali paradoxně závodníci z posádky zlaté,, tvořené těmi, kdo přijeli z největší dálky – dětmi z Vrbna pod Pradědem s těmi, co to do Žlutých lázní měli nejblíž, tedy z DDŠ Lety. Nu a stupni nejvyšším se umístili ti, s nimiž s Múzami spolupracujeme asi nejdéle, děti z plzeňského Domina a z DD v Mladé Boleslavi. Ti tvořili vítěznou fialovou posádku. Všem bouřlivě gratulujeme!!!

Teď už se těšíme, že s některými zúčastněnými dětmi uvidíme už na dětském dnu v DTJ Santoška, který pořádáme s Dobrodějkami, s jinými na jednom z letních táborů a s dalšími třeba zas napřesrok ve Žlutých lázních. To přijedou asi i děti z Čermné, Klánovic a Hrotovic. Tak díky všem, na viděnou a krásné léto!!!

Karel Navrátil – principál Múz dětem

Rotary klubRotary Club PragueMČ Praha 5Středočeský kraj
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz