uskutečněné akce

486 - PATRON Seznamovací mise v DD Nové Strašecí

4.12.2018

Foto z akce Cesta s novou patronkou Janou do Nového Strašecí byla jako návrat domů. Ani při přípravě mne nepřepadla běžná lehká nervozita. Důvod? S dětským domovem v Novém Strašecí spolupracujeme s Múzami dlouhá léta, v projektu Patron jsou už zapojeni velmi úspěšně také několik let a se zdejšími dětmi se známe i z letního tábora v Jizbicích. Samozřejmě včetně Katky, kterou jsem jel seznámit s její novou patronkou.

Skutečnost mé optimistické očekávání ještě předčila. Obě holky si hned padly do oka, takže odpadly seznamovací rozpaky. Katka se pochlubila svou rolí spolu organizátorky včerejší taneční akce s místním westernovým tanečním klubem Klobouček a rolí hlavní dramaturgyně a organizátorky připravované vánoční besídky. Probrali jsme vše, co se týká budoucího průběhu patronských setkávání děvčat s vstřícným a vědoucím vedoucím vychovatelem Milanem. Katka nás provedla dětským domovem, postěžovala si na zastaralou skladbu místní knihovničky a rozšířila naše hudební obzory seznámením s korejskými rockovými kapelami. Při prohlídce jsme se radostně zdravili s dětmi, jež rády uspokojovaly mazlení lačnou Čikitu, kterou také znali z letního tábora. Prostě idyla, kterou kazil jen fakt, že jsme nemohli přijmout pozvání na víkendový adventní workshop v Jizbicích a pak dopravní pražská špička při návratu.

Děvčata se sice uvidí až v novém roce, ale o jejich vztah se nebojím, jsem přesvědčen, že po takovém startu v dohledné době neztroskotá. Symbolicky připojuji fotky dvou děl dětí ze Strašecí a držím palce!

Karel Navrátil
koordinátor projektu PATRON

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz