uskutečněné akce

467 - PATRON: Náborová návštěva DD Pardubice

11.4.2018

Do Pardubic jsme se vydali s manažerem projektu PATRON Lukášem Talpou seznámit vedoucí vychovatelku, ale hlavně partu větších dětí s projektem Patron a také s dalším projektem pro „puberťáky“ Život nanečisto. Byla to i v historii Múz návštěva první, takže jsme byli překvapeni nejen tím, že je domov umístěn ve velké budově uprostřed možná nejlukrativnější části Pardubic, ale i tím, že tady ještě nedošlo k rekonstrukci umožňující rozdělení dětí do skupin pro maximálně 8 dětí simulujících rodiny. Možná to má nějakou příčinnou souvislost, ale tohle zkoumání účelem naší návštěvy nebylo.

Před setkáním se skupinou dětí starších 15 let jsme si popovídali o projektech, s jejichž nabídkou jsme přijeli s paní Nechanickou, sympatickou a evidentně velmi kompetentní vedoucí vychovatelkou zdejšího DD. Té se oba projekty zamlouvaly, ale podstatnější bylo a je, jak projekty zaujmou zdejší děti.

Bylo sice fajn, že jsme si s dětmi mohli povídat bez přítomnosti místní autority, proti nám ale hrál fakt, že šlo o skupinu velkou a smíšenou. To totiž zvyšuje rozpaky účastníků. Nicméně jsme popsali všechno, co dětem projekty nabízejí ze všech svých sil, takže z tváří některých přítomných byl zájem zřetelně znát. Tréma a ostych před ostatními ovšem zapracovaly, takže konkrétních dotazů jsme se nedočkali. Nechali jsme tedy dětem materiály o projektech, své kontakty i čas na rozmyšlenou a uvidíme, jestli se probuzený zájem promění na přihlášky do projektů a účast v nich.

S některými z nich se uvidíme v květnu na dračích lodích, takže se budeme moci zeptat co a jak i osobně.

Těšíme se na shledanou.

Zapsal
Karel Navrátil

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz