uskutečněné akce

472 - Na dračích lodích k létu IX (Praha - Žluté lázně)

12.5.2018

Foto z akce Letos jsme ve Žlutých lázních lámali rekordy. Než se je pokusím vypočítat, vřele děkuji jménem Múz i stovky účastníků všem kdo umožnili akci pro dětské domovy i veřejnost uskutečnit. Už tradičně se o veškeré dění na ploše pozemní i vodní starali nadšení profesionálové z dragonboat.cz.. Charitativní závod, pod jehož křídla naše akce patří, pořádal opět český Rotary Club, dárky a materiál pro oblíbené korálkování zajistila Preciosa a nově mezi podporovatele přibyla a ke zdárnému průběhu akce pro děti výrazně přispěla MČ Prahy 5. Díky všem!!!

A rekordy? Přihlásilo se rekordních 19 dětských domovů z celé ČR, takže padl i jeden nemilý rekord - několik později přihlášených jsme museli odmítnout. Na Vltavu se totiž vejde jen 6 lodí najednou a program dne by víc jízd už neunesl. Těch 6 lodí plných dětí /ani múzáci se už nevešli/ byl také rekord. O rekordní počet návštěvníků z děcáků /150/ a nepočítané množství zájemců z řad veřejnosti se staralo i rekordní množství lektorů a pořadatelských pomocníků /44/. Naprostou novinkou byla dobrovolnická účast čtyř chlapů a čtyř dospívajících mladíků z děcáků, dvojic zapojených do projektu Patron. Své role „patronů“ jednotlivých posádek se zhostili na jedničku! To ale platí beze zbytku o všech aktérech!

Kromě pádlování na dračích lodích, které bylo jen pro předem určené “vyvolené” byl největší nával… tentokrát všude. Fronty se tvořily u Boba Hochmana, nejoriginálnějšího body paintera střední Evropy, u žonglérské dvojice Honzy a Jána, u Paula, který až na jedno kouzelnické představení vyměnil klobouky, kouzelnický za kovbojský, v němž učil adepty práskat bičem Indiana Jonese. Nával u Marwanovy bubenické dílny byl takový, že jsem, jako druhý lektor, většinou nemel šanci na židli ani na buben. Talenty a zájemci se drali i o chůdy, kde kromě lektorů Michala a Míši opět zářil fenomenální talent Tibor z Přestavlk. Na enormní zájem o korálkovou dílnu jsme už zvyklí, ale tentokrát se měla děvčata co otáčet, i když jich bylo 5 - o dvě víc než kdy jindy. Plno bylo i u hlavolamů a občas jsem měl fronty i u woodkopfu. Tady se opět ukázal jako můj nejzdatnější soupeř Milan z Mladé Boleslavi.

Samotné závody byly dramatické a jako vždy docházelo k velkým radostem i malým smutkům. Radost z vydařeného dne naštěstí mohutně převažovala, takže se hurónský pokřik při vyhlašování výsledků /pomáhali mi místostarostové z obou břehů Vltavy/ ozýval nejen z hrdel vítězů, ale i z úst měně úspěšných. Poražený totiž nebyl nikdo.

Po poděkování organizacím, jímž jsem začal, neméně bouřlivě děkuju i všem kdo se zasloužili o hladký průběh akce. Dobrovolnicím z Dobrých víl, koordinátorům Katy, Magdě a Milošovi, oběma Katkám a Evě, které podstatně pomohly při přípravě i všem ostatním.

Napřesrok chystáme jubilejní X. ročník, takže bude určitě i nějaké překvapení. A rotaryáni slíbili, že se pokusí nějak vyřešit účast v dračích jízdách i pro větší počet domovů :)

Už teď se těšíme NA SHLEDANOU!!!

Karel Navrátil (principál Múz dětem)

Zúčastněné DD a DDŠ:
DD Boršov nad Vltavou, Husita Dubenec, Jablonné v Podještědí, Lety, Ml. Boleslav, Plzeň DOMINO, Přestavlky, Sedloňov, Senožaty, Ústí nad Labem – sev. terasa, Vrbno pod Pradědem a DDŠ Sedlec Prčice.
Náhradník „na čumendu“ DD Most.

Pavel Jurenčák (jeden z patronů):
„...Pokud jde o sobotu, musím Tobě a všem Tvým kolegům, přátelům, umělcům a dalším pomocníkům složit obrovskou poklonu za to, co děláte a jak to děláte. Byl jsem z celého dne a jeho průběhu nadšen. Myslím, že přesně tato dobrovolnická práce má smysl, má přínos pro obě strany. Co jsem sledoval, přičemž jsem se snažil být opravdu stále někde poblíž sektoru Múz a spřízněných organizací, většina dětí si ten den skutečně užívala, jakkoliv je pochopitelná jejich únava z cestování a horkého dne. Myslím, že všechna stanoviště byla zajímavá, sám jsem se na některých zastavil.
Moc se mi líbilo, že Vaše činnost se neobrací ostatním zády, jakkoliv by mohla být směřována výlučně na děti z DD, ale vlastně šlo o relaxační zónu, kterou mohl navštívit kdokoliv a dostat se tak do kontaktu s informacemi ohledně činnosti Vašich organizací a s dětmi s DD. Fakt pozitivní pohled pak byl na jednotlivá stanoviště, kde se míchaly děti z různých DD a děti, které přišly do Žlutých lázní s rodiči. K organizaci tak nemám v podstatě žádnou připomínku. Dobře pojaté bylo získávání razítek ze stanovišť s následnou odměnou za dárek. Škoda jen brzkého odjezdu většiny DD, jakkoliv chápu, že před sebou mnohé měly dlouhou cestu...

Rotary klubMČ Praha 5Preciosa
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz