uskutečněné akce

456 - PLPDP Poslední Letošní Povedená Dražba v Portheimce

6.12.2017

Foto z akce Na dernisáž letošní velké „múzí“ výstavy jsme se těšili čtrnáct dní a očekávání směrem k aukci tentokrát nějaká byla. Účast avizovalo podstatně větší množství zájemců o obrazy a vzbuzené naděje šlo preventivně zahánět jen těžko.

S přípravou prostoru pro aukci a pohoštění opět přišla pomoci šéfka DM ve Štefánikově Jitka, byť to už neměla ve své „projektově charitativní pracovní náplni“. Ta končila v listopadu. Její pomoc byla opět skvělá. Bezprostředně akci samotné předcházely drobné zmatky, když jsme se s muzikanty z Dekadent Fabrik nemohli chvíli dostat do zázemí, protože si hybatelky dění v Portheimce údajně na hodinku odskočily z fofru příprav dalších výstav. Naštěstí to hodina nebyla a vše jsme stihli včas.

Návštěvníci se trousili pomalu, takže David Cajthaml a Martin Čech podbarvovali svými umnými tóny už jejich příchod a prohlídku obrazů. Čarování na flétny a elektrickou kytaru ozvláštněné četnými efekty bylo trochu temné, jakoby připomínalo důvod, pro který Múzy vznikly – neradostné osudy dětí, jež tráví dětství a dospívání nezaviněně v dětských domovech.

Vlastní aukce už ale probíhala v duchu radostném a Adventu přiměřeném. Licitátor Paul se lepšil od a(u)kce k a(u)kci a rozjezdová licitace knihy Odložené životy našlápla v přítomných správné sportovní nadšení i s potřebným humorem. Dražilo se o sto šest … a mne během všeho toho hemžení licitování, předvádění děl a smíchu napadlo, že bych měl vyslovit velký dík a chválu směrem k ženám. Krom toho, že byly velmi podstatnými pomocnicemi ve všech fázích přípravy akce, že díla věnovaná výtvarnicemi tvoří podstatnou část vystavených skvostů a že tvořily půvabnější polovinu vystupujících na akcích, byly totiž v součtu dominantními dražitelkami!!! ŽENY BUDIŽ POCHVÁLENY!!

Ale zpět na výstavu. Paul prokládal licitaci neuvěřitelnými kousky z kuchyně magické, takže nadšení a úžas nás všech nebraly konce a ani chuť dražit neuvadala. Ke konci jsme ještě s Baruškou a Zuzanou večer zpestřili třemi písněmi z repertoáru Hazuky a na úplný závěr jsme přidali tři původní koledy Fénixu. Vzhledem k přítomnosti tříměsíčního Matýska, jeho tatínka Josefa a na housle hrající a zpívající maminky Barušky byla optická iluze Svaté rodiny téměř dokonalá.

Nadílka, tentokrát ne pro Ježíška, ale pro Múzy dětem byla také pořádná. Díky penězům utrženým na aukcích budeme moci příští rok vyrazit na múzí výjezdy několikrát, mj. i za dětmi ze vzdálených dětských domovů moravskoslezského kraje, jejichž volání po návštěvě Múz jsme letos pro nedostatek financí nevyhověli.

Uvádím alespoň křestní jména žen a dívek, které se o úspěšný průběh celé letošní akce Múz dětem v Portheimce zasloužily:
Adriana, Aleny, Anny, Baruška, Dagmar, Helen, Ilona, Iva, Ivana, Jarka, Jitka, Jiřina, Kateřina, Katy, Krystýna, Ljuba, Libuše, 4 Marie, Martina, Michaela, Milada, Miluška, Míla, Nikola, Pavla, Renáta, Vendula, Veronika a Zuzany.
DÍKY JIM VŠEM! A samozřejmě také díky všem pomáhajícím, vystupujícím a díly věnovavším mužům!!!

Za Múzy dětem a všechny „múzáky“ s přáním krásných Vánoc
Karel Navrátil – principál Múz dětem

Galerie Portheimka
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz