uskutečněné akce

440 - Patron - seznamovací návštěvy DD s novými patrony

8. - 15.5.2017

Po seznamovacím víkendu v Choceradech následovaly návštěvy dětských domovů s novými patrony. Návštěvy suplovaly seznamovací víkend těm, kdo se ho z nejrůznějších důvodů nemohli zúčastnit. Patroni převážně z pracovních důvodů, kluci kvůli termínové kolizi s jinými akcemi, kvůli maturitám, nebo nemoci. Víkendový společný zážitek sice zcela nahradit nelze, ale zprostředkovat neznámé prostředí "děcáku" a seznámit nováčka s těmi, kdo kluka vychovávají i s ním samotným lze.

První cesta s Dežim vedla v den výročí osvobození do Nového Strašecí. Vše nám usnadnil fakt, že se tam zrovna konala akce /nejen/ pro sponzory a Jarda, Dežiho budoucí kámoš, nejenže byl na seznámení připraven, ale měl nám i co ukazovat. První kontakt byl moc fajn, stejně jako předchozí povídání s ředitelem- Vydařená byla i celá akce s volejbalem, buřty, malováním na tváře i pleše, vším co nabízeli městští policisté, jejich auto a výzbroj i další neziskovky, které se akce účastnily. Jarda se byl po pár dnech podívat u Deža v práci, vše opět proběhlo ke spokojenosti jich obou ... a co bude dál, záleží už hlavně na nich dvou.

Další cesta nás vedla ve středu 10.5. za Braňem a Davidem do Solenic. S Múzami jsme tu byli mnohokrát, zdejší děti se účastnily i mnoha našich projektů a bylo to znát už při přivítání. Rozhovory, jak s oběma dámami – "tetami", tak ten první s kluky, byly vstřícné a plné všeobecného nadějného očekávání. Procházka kolem řeky pod přehradou, jejíž chlapský charakter rušila snad jen fenka Čikita, už probíhala ve správném patronském duchu a před zpáteční cestou do Prahy se stala solidním příslibem pro věci příští.

Zatím poslední seznamovací cesta vedla mne a nového patrona Radovana 15.5. do Býchor. Tamní velký domov je výjimečný zejména velkým množstvím zvířat, o něž se tam vychovatelé a děti starají (6 velkých koní, poníci, osel, kozy, králici atd.) a pro mne bylo výjimečné i setkání s Nikolasem, mladým mužem, kterého znám už od jeho 8 let. Poprvé jsem se s ním setkal už z DD v Mladé Boleslavi, následně při „múzáckých“ návštěvách v Býchorech. Doufám, že pro mne milé setkání bylo příjemné i pro něj. Po příjezdu jsme si nejdřív popovídali se soc. pracovnicí Denisou a pak, při prohlídce stájí a blízkého okolí, obšírněji i se zpívajícím a tančícím fotbalistou Nikolasem. I v tomto případě si oba „kluci“ po počátečních rozpacích "padli do noty" a první krok byl tedy nadějný.

Paralelně s popsanými probíhají obdobné návštěvy na Moravě, podle prvních zpráv také slibně. Držme tedy klukům i patronům palce, aby vše probíhalo podobně i dál a prvotní naděje naplnilo i pokračování u všech patronských dvojic.

Karel Navrátil
předseda Múzy dětem z.s.

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz