uskutečněné akce

435 - Patron: Spanilá jízda po DD Ústeckého kraje

8.3.2017

Trochu paradoxně na MDŽ (pro zkratek neznalé - Mezinárodní Den Žen) jsme se vydali seznámit další dětské domovy a jejich dospívající chlapecké obyvatele s projektem Patron. Tentokrát s projektovým manažerem a nejčastější mediální tváří projektu Lukášem Talpou. Podle přípravných informací z dětských domovů na naše povídání o PATRONu bylo ve třech dětských domovech připraveno 14 kluků a v plánu bylo i setkání s vedením navštívených zařízení.

Do Mašťova jsme dorazili přesně podle domluvy v 15:30 hod, ale scénář návštěvy tu byl trochu jiný, než jsme čekali. Místo šesti avizovaných kluků jsme usedli v hezkém obýváku jen se třemi, trochu jsme si je museli vyreklamovat u vychovatele a s panem ředitelem ani s vedoucí vychovatelkou jsme se nepotkali, natož abychom si s nimi na začátek návštěvy promluvili o projektu. Milá sociální pracovnice paní Duxová a můj jmenovec „strejda“ Karel nás spolu s kluky pozorně vyslechli a budoucí zedník Michal o PATRONa projevil živý zájem. I Když jsme (Múzy) do Mašťova přijeli asi po pěti letech, ozvěna našich předchozích návštěv tu cítit u dětí byla.

Přesně na čas jsme přijeli i do Žatce, tam však už šlo všechno přesně podle plánu, ale i podle našich nejoptimističtějších představ. Nejdřív jsme se pobavili o PATRONu s energickou a milou vedoucí vychovatelkou paní Šmídovou a pak jsme usedli ke stolu s pěti sympatickými kluky. Všichni jasné a vyhraněné individuality, vnímaví a ...fajn. Něco to vypovídá i o tom, jaké zázemí v DD mají. O projekt kluci projevili zájem, ale co se z toho vyvine, uvidíme. Třeba se s některými z nich setkáme v dubnu na seznamovacím víkendu na Sázavě. Mimochodem, tři z nich měli s Múzami zkušenosti už jako malí, když vyráběli šperky v rámci projektu Korálky dětem:)

Třetí a poslední naší zastávkou na MDŽ byly Dlažkovice. Zdejší DD je trochu zatížen tím, že je daleko od větších aglomerací a navíc je v zámku, kde většina dětí chodí i do školy. Možnost poznat něco mimo „děcák“ mají tudíž menší než jinde. Hlavní možností dostat se někam mimo Dlažkovice je tu sport a je to znát jak na dětech, tak na velkých vitrínách, plných nejrůznějších pohárů, které vyhrávají jak na běžícím pásu na turnajích a dalších soutěžích. V Dlažkovicích jsme si povídali o projektu s paní ředitelkou Pettrichovou a vedoucím vychovatelem panem Kotlářem dlouho a do detailů. Jejich zájem i otázky nás potěšily a v mnohém i inspirovaly. Povídání se třemi kluky - adepty projektu pak bylo moc milé a osvěžující. Hlavně Kamil si nás pamatoval z předchozích návštěv a řadu známých tváří poznal i z fotografií na letáčcích, které jsme klukům i vychovatelům rozdali. I u zdejších kluků doufáme v další setkání, třeba už při dubnovém seznamovacím víkendu s patrony. A těšíme se.

Za tým PATRONA Karel Navrátil

Projekt

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz