uskutečněné akce

402 - Múzy na Adventním jarmarku na Novoměstské radnici

14.12.2014

Foto z akce Už dlouho víme, že jezdit do dětských domovů v předvánočním shonu není nejrozumnější, protože našich návštěv je mnohem víc třeba po celý zbytek roku, i letos jsme místo toho přijali pozvání na Adventní jarmark Česká hračka v Novoměstské radnici.

Dělo se tam toho „neurekom“ jak říkají „bratia“ Slováci, ale v rámci nedělního programu Múzy rozhodně nezanikly.

Bob Hochman pracoval pomocí svých štětců a barev na tvářích dětí, žen a dívek od rána, takže zkrášlil nejen dětské a dospělé návštěvníky, ale i kompletní obsluhující a navigační tým. To bylo krásy!!!

Krása se ale byla přítomna v Novoměstské radnici v rámci adventního jarmarku doslova všude. Samozřejmě nejen v podobě krásných dívek, ale hlavně nabízených výrobků, dobrot i doprovodného programu. V něm si na své přišli jak příznivci loutkových představení, bubnování, stolních her, sborového zpěvu, ale i tance a kouzel.

Kouzla, čáry a zázraky zajišťoval s brilancí virtuozitou sobě vlastní múzácký kouzelník Paul Merild a úžasu ve tvářích dětí i dospělých se mu za to dostalo během jeho tří vystoupení v míře vrchovaté.

Třetím, v pořadí posledním příspěvkem Múz k adventnímu programu bylo vystoupení kapely Fénix, obohacené o staronovou sólovou zpěvačku Marušku Zicháčkovou, exfénixí flétnistku Terezku Indrákovou a dlouholetého múzáka Marwana Alsolaimana. Předkapelu nám dělal skvělý dětský sbor, jehož tradiční koledy netradičně doprovázel fagot, hoboj i flétny a ta kombinace byla skvělá!

Pravda, trochu nás to zdrželo v přípravě aparatury, takže jsme začali oproti plánovanému programu o něco později, ale vděčnému publiku to nevadilo a některé z našich vlastních koled si posluchači zpívali s námi. Sebechvála opravdu … trochu nevoní, ale pocit z hraní i reakcí publika jsme měli skvělý.

Mně, jako principálovi Múz dětem na jarmarku chyběly snad jen děti z dětských domovů. Ty by program určitě také náramně ocenily, takže přidávám impulz pro pořadatele – pozvat na příště i je. Rádi zprostředkujeme. Za pozvání a možnost podílet se na programu ovšem za sebe i ostatní „múzáky“ moc děkuju a …těším se příští rok na shledanou.

I za ostatní múzáky

Karel K. Navrátil - principál


Návštěvníci/účastníci: Fénix - Alice Kodýtková, Maruška Zicháčková, Tereza Indráková, Marek Landštof, Karel K. Navrátil, Ivo Procházka a Marwan Alsolaiman j.h., bodypainter Bob Hochman, čaroděj Paul Merild

Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz