uskutečněné akce

376 - Múzování s Albertem v Novém Jičíně

28.9.2013

Foto z akce V sobotu 28. září 2013 se v novojičínském parku Smetanovy sady sešlo několik desítek dětí, aby porovnalo své síly v běžeckých disciplínách na Bězích novojičínským parkem. Jako příjemné překvapení na ně čekala netradiční stanoviště i pochutiny v rámci projektu Múzování s Albertem.

„Cílem Múzování s Albertem, jednoho z projektů Nadačního fondu Albert, je propojovat různé komunitní skupiny a pomoci tak navázat jejich přirozenou komunikaci ,“ říká Judita Urbánková, ředitelka komunikace společnosti Ahold Czech Republic. Celá akce se připravovala už od brzkých ranních hodin. Přímo v novojičínské prodejně Albert pod vedením store managera Lubomíra Pikuly pomáhali tři děti z místního dětského domova v oddělení pekárny i ovoce a zeleniny. Pilně připravovali vše, co bylo na akci zapotřebí. Zbytek týmu už v parku Smetanovy sady chystal jednotlivá stanoviště a dílny, aby na ně nalákal dětské závodníky, ale i návštěvníky z dětských domovů. „Projekt Múzování s Albertem propojil místní dětský domov, zaměstnance prodejny Albert, zástupce místního městského úřadu a veřejnost,“ doplňuje Urbánková.

Děti v průběhu dne i opakovaně odbíhaly ke stanovištím zkušených Múzáků, aby se něco naučily v dílnách žonglování, bubnování či korálkování, nechaly se také pomalovat body painterem. Postupně také plnily úkoly, za jejichž splnění získaly vytouženou hračku. Síly soutěžící doplňovali u stánku s čerstvými dobrotami z pekárny Albert. Dopoledne se přehouplo do odpoledních hodin jedna dvě, děti postupně odcházely domů s úsměvem na tvářích a akce se chýlila ke konci.

„Akce potvrdila, že to, zda má dítě svou rodinu, nebo je z dětského domova, mnohdy ani nepoznáme,“ dodává na závěr Urbánková. Celkem se na stanovištích vystřídalo téměř 200 dětí, které se naučily mnoho nových dovedností a odnesly si z akce nejen pěkný náramek či obrázek na tváři, ale i vědomí, že to, odkud dítě pochází, není pro strávení příjemného dne důležité.

Celé novojčínské prodejně děkujeme za skvělou spolupráci a nadšení, se kterým se do příprav akce zapojili.

Originál článku naleznete na stránkách Nadačního fondu Albert v sekci TOP projekty - Sociální projekty - Múzování s Albertem.

Nadační fond Albert
Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz