uskutečněné akce

375 - Supervize a setkání s personalistou projektu PATRON

14.9.2013

Foto z akce Projekt PATRON byl pro nás všechny, kdo stojíme u jeho počátků, tak trochu krokem do neznáma, zkouškou, jestli lze naplnit představy a získat chlapy, kteří umí život prožívat naplno a využít většiny šancí, které nám 21. století nabízí pro to, aby část svého cenného času a zkušeností věnovali klukům, kterým život dal jiné startovní podmínky, jiné zkušenosti a kteří jim navíc vůbec nemusí být za jejich snahu a investici vděční. Od ledna, kdy projekt začal, jsme byli několikrát příjemně překvapeni jak patrony, tak jejich „svěřenci“. Přesto jsme byli v očekáváních velmi obezřetní a mírně skeptičtí. O to víc mne osobně překvapila atmosféra na první supervizi patronů, která proběhla v sídle LOMu v sobotu 14. září. Protože principem supervize je důvěrnost informací, mohu jen říct, přesněji napsat, že všichni patroni se ukázali jako chlapi, odhodlaní a snad i schopní překonat všechny překážky, které na cestě k vzájemné důvěře potkávají a potkají a navíc, že se jim to povětšině daří. Konstatovat, že je jim celý tým projektu PATRON připraven všemožně pomáhat, je už asi zbytečné.

V sobotu jsme se ale nesetkali jen s patrony. V poledne čekali na recepci i kluci z 6 dětských domovů – jejich svěřenci a po společném obědě, u něhož se vesele povídalo o všem možném a bylo zřejmé, že někdejší startovní rozpaky už vzaly za své, došlo na setkání s profesionálními personalisty, kteří klukům dali tipy, jak nejlépe uspět na trhu práce, kde hledat a najít vhodnou pracovní příležitost, nebo jak si poradit s pracovním pohovorem. Setkání v poněkud dusné a horké místnosti bylo náročné, ale rozhodně náramně přínosné. O svých pracovních ambicích se navíc mohli kluci poradit s patrony, kteří již mají nelehký vstup na pracovní trh za sebou. A této příležitosti také hojně využívali.

Celý den nás přesvědčilo tom, že projekt PATRON má první náročnou etapu úspěšně za sebou.Teď jen neusnout na vavřínech a nasazenou laťku minimálně udržet i pro další fáze, které nás čekají.

Karel Navrátil
o.s. Múzy dětem a projekt PATRON

Evropský sociální fond v ČRProjekt
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz