uskutečněné akce

Výjezd č.343 - ...a ještě jednou DD Korkyně mimo Korkyni

3.10.2012

Foto z akce Po zářijovém úspěchu výroční akce Okolo Korkyně si nás korkyňští pozvali na další slávu.

Tentokrát jsme měli zpestřit odpolední, vesele slavnostní odpoledne v Dobříši spojené s beneficí ve prospěch korkyňského „děcáku“. Akci uspořádala dobříšská radnice ve spolupráci s dvěma donátory z řad místních podnikatelů. Múzími delegáty se stali tentokrát Bob Hochman a Katka Herciková a já coby pozorovatel, fotograf a nadšený ochutnavač 18 druhů koláčů, které dodaly skvělé hospodyně z řad dobříšského občanstva a samozřejmě také dámy korkyňské. Prodej a soutěž o nejlepší koláč byl také součástí benefice a na vlastní jazyk mohu potvrdit, že byly všechny výtečné a není divu, že nakonec nezůstal na velkém stole ani drobeček :-)

Po jen lehce hektických přípravách na místě se pustil Bob do práce se štětci a fronta čekatelů na pomalování tváře u něj stála nepřestajně až do doby balení barev v šest večer. Totéž platí o Katce a její korálkové dílně, která probíhala vedle ve velkém párty stanu. Zájem o oba byl převeliký i přesto, že rodiče zakoupením kupónků na malování a korálkování také přispívali na DD Korkyně.

Nemyslete si ale, že na prostranství kousek od náměstí byly jen atrakce Múz a Korkyně. O zájem několika stovek návštěvníků soupeřily i další neziskovky z Dobříšska, takže si tu děti mohly obléci boxerské rukavice a zkoušet svůj um v improvizovaném ringu, skládat obří puzzle, pozorovat cvičení policejních psů, zkusit si gymnastické dovednosti, házet rozličné předměty na ještě rozličnější terče, zpívat a tančit při až překvapivě kvalitní a pestré živé hudbě, mlsat nejen koláče, ale i další pochoutky, malovat, hrát velké i malé pexeso atd. atp.

Protože po většinu času svítilo na tváře všech účastníků sluníčko, nechtělo se nikomu pryč a i slavnostní zakončení akce spojené s předáváním šeku starostou Dobříše do rukou ředitelky korkyňské o.p.s. Evy Maškové sledovaly desítky diváků. V prvních řadách samozřejmě děti a zaměstnanci z Korkyně, kteří také nejvíc tleskali všem pořadatelům a malým i velkým donátorům. Výsledná částka, téměř 31 tisíc korun, tak předčila očekávání obdarovaných.

Gratulujeme a doufáme, že jsme svým dílkem ke zdaru celé akce také přispěli.

Trochu zkrátka přišly tentokrát korkyňské děti, kvůli nimž se celá akce pořádala. Pracovali jako pomocníci u všech korkyňských stanovišť, ale např. při Bobově malování se na ně málem nedostalo. Také se nás opakovaně ptaly, kdyže přijedeme za nimi do Korkyně. Paradoxně nám to ztěžuje fakt, že v Korkyni pracují s původními rodinami dětí tak dobře, že o víkendech, kdy Múzy převážně navštěvují dětské domovy je v tom korkyňském dětí jen pár, protože navštěvují své biologické rodiny. Prosbu ale nebereme na lehkou váhu a já za všechny múzáky slibuju, že se zamyslíme a zkusíme domluvit aspoň nějakou kratší návštěvu ve vhodný všední den odpoledne.

Na brzkou shledanou :-)

Za Múzy dětem
Karel, múzí principál


Návštěvníci/účastníci: Katka Herciková, Bob Hochman a Karel Navrátil

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz