uskutečněné akce

Výjezd č.274 - DD Deštná u Dubé V

19.12.2010

Foto z akce Protože nás v čase našeho brzkého příjezdu ještě nikdo nečekal, museli jsme múzí auto kousek do kopce tlačit, chvilku trvalo, než jsme se dobouchali, pak ale už vše šlapalo jako na drátkách. Aparaturu a prkna jsme uložili s místními pomocníky do tělocvičny a za chvíli se sešli nahoře v nám známém obýváku. A už to šlo ráz na ráz – kouzlení, žonglování, písničky, představení korálkové kouzelnice Dari a nejdelšího malíře ve střední Evropě Boba Hochmana, pak další písničky, dětská přízeň Dixině, úžas nad novými Paulovými čáry, telefonát od mírně bloudících Toxique, jejich příjezd… a chutný oběd. Při něm jsme se v jídelně vystřídali, protože bychom se do ní všichni nevešli. Čekající bubnovali, zpívali, kouzlili a po obědě, zatímco v tělocvičně se stavěla aparatura a zvučilo se, jsme s částí dětí vytáhli woodkopfová prkna a na sněhu holdovali tomuto atraktivnímu sportu. Talentovaných „kebuláčů“ tu bylo více, ale kromě Lenky a Daniela si jednoznačně zaslouží chválu dvojice Páťa a Máťa (Patrik a Matěj), která docílila za poměrně krátkou dobu přímo neuvěřitelných úspěchů a s prkny skoro srostla. Na své si Přišla i Dixi, které zejména děvčata neúnavně házela klacíčky, takže naprosto ignorovala místního, mírně obtloustlého kocoura.

Skupina šperkařů mezitím pracovala v horním patře s Darí a jejich skvosty si už můžete prohlédnout na www.koralkydetem.cz">www.koralkydetem.cz spolu se šperky ze sobotního výjezdu do Benešova a dalšími nádhernými výtvory.

V obýváku se zase pustil do čarování se štětci a barvičkami Bob Hochman a a už první modelka Denisa se mu vydařila náramně. To ale platilo i o všech jejích následnících.

Kolem druhé jsme se dočkali a místní sbor pod vedením nejmladšího vychovatele Lukáše nám zazpíval několik koled. Vystoupení doprovázela sice trocha trémy, ale vánoční atmosféru se dívkám a klukům podařilo navodit dokonale.

Pak už přišel zlatý hřeb dne – vystoupení Toxíků!

Klára jako obvykle rozpoutala energetickou smršť, kterou strhla děti, tety i ostatní múzáky.

V rámci vystoupení dostal šanci k sólovému zpěvu místními vytleskávaný Vojta, pak výborný beat boxer Tonda, s nímž si Klára střihla plnokrevné duo a dva malí tanečníci, kteří jí statečně sekundovali při pódiových kreacích – byli úžasní.

Většinu obecenstva proměnily masky – nové logo Toxique, takže to vypadalo ve spojení s Bobovými tělovými malbami jako bychom byli na návštěvě u nějakého mimozemského kmene.

Toxická energetická smršť nás všechny tak udolala, že po ní už došlo jen na několik kouzel, pár žonglérských pokusů a pomalu jsme se chystali k odjezdu.

Myslím, že se vánoční dárek v podobě naší návštěvy vydařil, minimálně malí si to opravdu pochvalovali.

Nashledanou napřesrok!

Karel, múzí principál


Návštěvníci/účastníci: Bob Hochman, Dari Fejtková, Karel Kryštof Navrátil + Dixi, Paul Merild, Tomáš Řezi Řezáč + TOXIQUE (Klára, Roman, Viliam, Honza…), Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz