uskutečněné akce

Výjezd č.269 - DD Písek "Polárka" IX

20.11.2010

Foto z akce Do Písku jsme se vraceli po celkem krátké době. Způsobilo ta zapojení zdejšího domova do našeho projektu KORÁLKY DĚTEM. Bohužel, původní plán, přivézt lektorku Dari, která by zdejší šperkaře naučila něco nového, nevyšel – Dari totiž onemocněla. Přivezli jsme aspoň časopisy KORÁLKY plné návodů, nějaké korálky a další komponenty pro tvorbu šperků…a takovou spoustu všelikých aktivit, že jsme během dne ani všechno nestihli.

Naše muži naplněné auto přijelo až třetí, protože nás předběhla, přesněji předjela Milena Steinmasslová i auto herce Michala Dlouhého, který přivezl aktuálního mistra světa ve woodkopfu Boba Jaškova. Po krátkém přivítání začal múzování v přízemním obýváku Bubák. Jeho písničku a mé bubnování sice pozorně poslouchalo několik dětí, ale nevšiml si jí moderátor představování Pedro, který se několikrát roztomile zamotal do fakt i do češtiny, ale náladě to spíš prospělo. Pedro přidal africkou písničku Tambolala namokili, kterou nás všechny naladil a spojil do smíšeného sboru. Následoval zde už známý a oblíbený kouzelník, který opět dělal věci neuvěřitelné, tentokrát za asistence Denisy, Betynky, Patrika a Marušky.

Po kouzlech se představili oba „kebuláči“ i paní Milena a po dokončení nabídky pro odpoledne přivítání s Dixinou jsme se šli všichni podívat ven k připraveným fošnám na to, jak s prknem na hlavě čaruje Bob Jaškow. Ukázalo se, že místní Roman, Verča, Lucka ani další nic z umění woodkopfu nezapomněli, Otočkou pod fošnou se blýskl strejda Radim a jako zdatný začátečník se ukázal i náš Pedro. Prkna si ovšem s nadšením a většími či menšími úspěchy vyzkoušeli i Honza, Zdeněk, Radek, Lukáš, Maruška, Monika a další.

Na to, jak se Dari líbí výtvory zdejších korálkářů, se přišla zeptat Dana, kterou jsem uklidnil tím, že Dari Písek pokládá za nejnadějnější a nejtalentovanější líheň šperkařů ze všech do projektu KORÁLKY DĚTEM zapojených děcáků.

Pak už poledne zahlásilo, že bychom měli jít do jídelny a nezdržovat paní kuchařky. I u jídla jsme pokračovali v zábavě s dětmi a dozvěděli se spoustu novinek. Adélku, která se ptala opakovaně po múzákovi Františkovi, jsem pro odpoledne pověřil rolí asistentky Boba Hochmana, která zajistí, aby u něj nebyl moc velký chumel dětí, a za chvíli jsme se opět stěhovali do obýváku, kde po improvizované hudební vložce přečetla paní Milena africkou pohádku o slonu, zajíci a hyeně. Zaujatě poslouchali malí i velcí, byť neznali rozdíl mezi svanou a bušem. Ten jim ovšem objasnil po pohádce Pedro.

Po pohádce se děti rozdělili na větší, s nimiž jsme šli za paní Milenou do obýváku v patě a menší, kteří zůstali s Kouzelníkem, oběma kebuláči a Bubákem dole. Dole probíhala za velkého nadšení kouzelnická dílna, dramatizace strašidelného příběhu o olupovači mrtvol a hyenách, příběh o králi a myšákovi Fredovi, zatímco nahoře vyprávěla paní Milena pozorným a po celou dobu zaujatým klukům a děvčatům o tom, jak si mohou držením těla, postoji, pohledy a dalšími neuvědomělými výrazy těla ublížit, nebo pomoci v nejrůznějších životních situacích.

Jen neúprosný čas mne donutil kapitolu „řeč těla“ ukončit a zavelet ke stěhování do tělocvičny, kde byla připravena aparatura…a prkna. Bubák zahrál tři písničky, při nichž se roztančil kouzelník, jeho dřevěný souputník, ale také několik tet a dětí. Následoval Beatbox, který na velmi slušné úrovni předvedl místní frajer a absolvent kurzů Života nanečisto, Zubi.

Poté proběhl za vedení Boba Jaškowa a Michala Dlouhého malý wůdkopfový turnaj. Před ním jsme si s Verčou a Romanem slibovali, že si dáme souboj…a turnaj nám k tomu dal příležitost. Verča mi velmi zkomplikovala semifinále a Roman prověřil mé woodkopfové dovednosti ve finále. Trochu oba podezírám, že mne jako hosta nechali vyhrát. Běhěm turnaje přijel Víťa Marčík se synem Davidem, rychle připravil s naší pomocí scénu a …pohádka O Šípkové Růžence nás opět uchvátila. Víťa sice sklízel ovoce toho, že předchozí program byl hodně náročný na soustředění, takže část publika neudržela pozornost celé představení, ale většina byla nadšena, stejně jako Víťovo publikum kdekoli na světě.
Byl to důstojný konec nádherného dne, v němž jsme si opět rádi ověřili, že zdejší děti nesou pozitivní otisk osobnosti Radima i všech ostatních vychovatelů a že vyrůstají v nezamindrákované krásné lidi. Držíme palce, aby jim to vydrželo!

Za všechny múzáky
Karel, múzí principál


Návštěvníci/účastníci: Milena Steinmasslová, Bob Hochman, Bob Jaškow, Michal Dlouhý, Karel Kryštof Navrátil + Dixi, Víťa Marčík, Pedro Joao Macaxi, Paul Merild, Petr BUBÁK Bublák, Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz