uskutečněné akce

Výjezd č.265 - DD Žatec IV

23.10.2010

Foto z akce Organizování návštěvy i cesta do Žatce byly trochu dobrodružné.

Paní ředitelka byla překvapena, že se k nim chystáme a až po dalším domlouvání v rámci domova, zjistili, že jsme dlouho hlášení a zasvěcenými i nadšeně očekáváni. Cestu nám zkomplikovaly silniční uzávěry, ale nakonec jsme po cestě krásným lesem se zajížďkou do Rakovníka dorazili na místo… a byli jako doma.

Pro velké úspěchy z návštěv minulých byl rolí moderátora pověřen opět Marwan, který všechny pobavil řetězcem mystifikací. Z Darí udělal princeznu, která byla vyhnána králem z domova, protože nechtěla nosit šperky a hrála si pořád s korálky, Řezy byl hyperaktivní dítě, které pořád rozhazovalo rukama a až thajský mudrc na smrtelné posteli poradil rodičům, že z něj bude normální dítě teprve, když se naučí žonglovat.. Podobné historky vyprávěl Marwan o každém z nás a my mezitím ukazovali, co můžeme dětem nabídnout. Tentokrát to byly dvě výtvarné dílny. Několik talentovaných dětí malovalo obrázky pro prosincovou výstavu na Pražské Křižovatce a Dari si vzala „pod křídla“ skupinu talentovaných „šperkařů“, kteří pod jejím vedením během dne vytvořili spoustu krásných šperků a vánočních ozdob, ale hlavně se naučili novým technikám, které jim pomohou při další, samostatné tvorbě.

Samozřejmě přišly ke slovu i hudební nástroje – Jacques vedl bubenickou dílnu a ukázalo se, že zde má několik velmi talentovaných žáků (Emil+spol.) U Adama a jeho žonglovátek překvapila Ivana, která si osvojila žonglování se třemi míčky během neuvěřitelně krátké doby a Nikolas, který se sádrou na pravačce dokázal levačkou roztáčet plastikový talíř s vytrvalostí a úspěchy, které by mohli závidět i zdraví.

Schopných korálkářek (kluci byli na vycházce s tatínkem) bylo kolem Dari také dost, ale za jmenování určitě stojí 8letá Miluška, která byla asi nejvytrvalejší a snad i nejtalentovanější. Navíc namalovala překrásný obrázek a vůbec je to zlatíčko…

Neměl bych vynechat zmínku o obědu. Na ten jsme se rozdělili a šli na oběd po částech do skupin, kde vařily samy děti. Myslím, že jejich kuchařské umění by stěží napodobil tak každý druhý z nás návštěvníků. Zeleninová polévka s kuřecím masem snesla nejpřísnější měřítka stejně jako zapékané brambory a okurkový salát. A to prosím bylo kuchařům v průměru asi 12 let! Odpoledne se děti vizuálně proměňovaly pod rukama Boba Hochmana a zkrášlit se jím nechaly i tety Lucka a Šárka. Oběma to moc slušelo, stejně jako ostatním děvčatům. Kluci byli spíš za drsany než krasavce, ale působili také přesvědčivě.

Zlatý hřeb – turnaj ve woodkopfu vedený jedním z vynálezců tohoto sportu a náčelníkem Unie Woodkopfu Ivanem Řezáčem a jeho pobočníkem nechávám skoro na konec. 4. Místo a tzv. bramborovou medaili získal Kamil, bronzový stupínek obsadil Martin, jako druhý se umístil Vláďa (mimochodem velmi úspěšný při přátelení s Dixinou) a pomyslnou zlatou medaili si zaslouženě vybojoval Dominik. Ten pak také předvedl s kolegy kapueru, beatboxeři Emil a Daniel doprovodili Breakové číslo…Václav nám zarecitoval hezkou báseň o štěstí, zazpívali jsme si …a nastal čas na balení. U auta sice ještě přišla ke slovu woodkopfová prkna, opět nastal zdržovací BBB efekt (Bob Balí Barvy), ale nakonec jsme za dramatické situace, kdy nám rozjařené děti vbíhaly skoro pod kola, přece jen odjeli.

Ovšem jen proto, abychom se těšili na návrat, nebo na netkání při některé z našich dalších akcí.

Karel
múzí principál


Návštěvníci/účastníci: Drahomíra DARI Fejtková, Bob Hochman, Karel Kryštof Navrátil + Dixi, Marwan al Soleiman, Jaques Moliba, Tomáš Řezi Řezáč, Ivan Řezáč – náčelník Unie Woodkopfu, Václav Petrmichl - pobočník, Jaroslav Krakonoš Bureš

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz