uskutečněné akce

223 - Na dračích lodích k létu - III. ročník

20.6.2009

Foto z akce V sobotu se na Smichovské pláži střídalo slunce s deštěm, dospělí pádlaři s dětmi, a děti i dospělí se střídali u woodkopfu, u žonglérů i u stolku, kde úřadoval se speciálními barvami a štětci bodypainter, nebo chcete-li tělomalíř Bob Hochman.

Krom jiného jsme poznali dodnes jediného patrona Múz Ivana Trojana v roli lektora sportu, který sám vynalezl. Boj s prknem na hlavě vypadá na první pohled nebezpečně, ale nakonec se ukázal jako veselý tanec vyžadující trochu citu pro rovnováhu. Jeho masivnějšímu hraní zabránil jen déšť, který rodící se turnaj přerušil a protože dvoumetrová prkna nasákla vodou, stalo se další pokračování neregulérním. Předtím ovšem boj s prknem na hlavě zkusila i Ljuba Krbová, která si od začátku brousila zuby na další vítězství v závodě dračích lodí. Zkazit plány jí chtěl žonglér Adam, který se svým týmem zvítězil loni, kdy se Ljuba neúčastnila. Během deště se nám ztratil také David Novotný, který přijel se svou milou ženou a dvěma malými ratolestmi.

Program dne trochu komplikovaly posunuté rozjížďky a další drobné skřípání organizace, ale při takovéhle akci snad ani nemůže vše probíhat hladce.

Vlastní organizace Múz probíhala jako po másle, všichni měli vše k dispozici včas a díky Bobovi i oběma skvělým žonglérům se nikdo nenudil. Občas někdo z dětí využil i trenažér, který byl k dispozici u pódia, ale hlavně byli vždy všichni včas na startu rozjížděk i finále.

První rozjížďku s velkým náskokem vyhráli červení ( DD Semily a Most), jejichž patronem byla Magda a bubenicí favoritka Ljuba.

Ve druhé rozjížďce se zázračně ujaly taktické rady a přeskupení posádky pomohlo k vítězství zeleným (děti z DDŠ J.Masaryka a DD Senožaty) s patronem Tomášem I. a bubeníkem Ivošem. Tato posádka byla v první jízdě beznadějně poslední.

V přestávce mezi druhou jízdou a finále došlo k malé slavnosti, při níž se stala patronkou Múz také Ljuba Krbová. Oblékla si múzí dres, přečetla jmenovací dekret a převzala další drobnosti…a své jmenování patronkou oslavila vítězstvím ve finálové jízdě!

Celkové pořadí tedy bylo:
1. červení - (Semily, Most), bubenice Ljuba Krbová.
2. zelení - (DDŠ J.Masaryka,Praha, DD Senožaty) bubeník Ivoš
3. růžoví - (Pyšely, Solenice) ,bubeník Adam, patron Tomáš II.
4. fialoví - (Česká Kamenice, Mladá Boleslav) bubeník Řezy, patron Lucka

V rámci objektivity je třeba přiznat, že posádky nebyly zcela vyrovnané co do rozložení sil. Oba týmy jejichž bubeníky byli žongléři byly sestaveny většinou z menších dětí, u Ljuby naopak makali jak šrouby vysportovaní kluci z Mostu. Zápolení bylo trochu poznamenáno i tím, že tým ze Sedlce Prčic musel odjet ještě před začátkem klání kvůli vymknutému kotníku. Doufáme, že úraz neměl vážnější následky a zdravíme do Sedlce. Na konečném výsledku to ovšem nic nemění a odměna vítězné posádce – boty Crocs + drobnosti od Múz je víc než zasloužená.

Stejně zaslouženě si odvezly flower sticky dvě žonglérské adeptky Katka a Petra z České Kamenice.

A ještě trocha nezbytné statistiky: akce se zúčastnilo 71 dětí (9 DD) Závodilo nakonec 63 dětí s vychovateli z 8 dětských domovů.

Múzy osvědčily schopnost pořadatelskou a navíc jsme se potkali se spoustou kamarádů z řad dětí i vychovatelů.

Držíme všem palce, přejeme krásné prázdniny a těšíme se nashledanou na podzim.

Za múzy, Múzy a múzáky
Principál Múz Karel
Přečtěte si ohlasy na tuto akci - Dopis dětí z DD Senožaty

Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz