uskutečněné akce

Výjezd č.206 - DD Korkyně VI

24.1.2009

Foto z akce Už pošesté jsme se vydali do Korkyně, ale tentokrát až po 19ti měsících. Tož jsme byli notně
zvědavi, co se tu od naší poslední návštěvy změnilo.

Zlatý retrívr Ozzy nás opět přátelsky vítal stejně jako paní ředitelka Boťová v čele skupiny dětí, takže jsme se tu hned cítili jako doma. A zdá se, že se tu doslova „jako doma“ cítí i děti, včetně těch již dospělých. Zdejší student Karel dokončuje etopedii a zároveň se stal „strejdou“ svých malých následovníků. Jeho bratr stavař pracuje na velmi slušném postu ve SKANSCE a uzavřel sňatek se zdejší mladou terapeutkou.

Kouzelnický adept Jarda udělal nejen veliký pokrok v dovednostech magických (pochvala od našeho kouzelníka Paula byla nelíčená), ale zároveň s úspěchem studuje na Open Gate…no a tak bych mohl pokračovat i dál. Děti tu jsou zdravě sebevědomé, otevřené a vstřícné a šli s námi nadšeně do všech nabízených múzických aktivit. Kladné působení zdejšího klimatu bylo znát i na Simče a Tadeášovi, kteří tu jsou teprve pár týdnů.

Simča předvedla povedené taneční kreace s malou rtuťovitou Kateřinou, Tadeáš se střemhlavě vrhal do všech aktivit a také vše velmi vtipně glosoval.

Rozum zůstával stát nad tím co dokázala se svými končetinami při tanci provádět „hadí dívka“ Bára, ale v nejrůznějších činnostech nezůstávali pozadu ani Jiřík, Janička, Vašek, Naďa – Nadine, Markéta a druhá Jana. Absolutorium zaslouží i kuchařský koncert, který předvedli při přípravě dokonalého oběda za vedení „tety“ Táničky zdejší dorostenci Honza, Marek, Dan a Petr.

Parta múzáků byla nadšená v průběhu návštěvy, při krátkém povídání o problémech dětských domovů obecně a zdejších specificích s ředitelkou „Tondulou“ i při návratu do Prahy. Doufáme, že se sem tentokrát vrátíme dřív. Ostatně jsme to dětem i slíbili..

Na shledanou!

Principál Múz Karel


Návštěvníci/účastníci: Barenka Prokopová, Adam Jarchovský, Paul Merild, Jacqus Moliba, Karel Navrátil + Dixi, Toníček Novotný, Marwan Al Solaiman …a Jarda Krakonoš Bureš.

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz