uskutečněné akce

Závody osobností na dřevěných koních také ve prospěch Života nanečisto

12.10.2008

Foto z akce Text je převzatý ze stránek Projekt Medela:

Nejočekávanější dostihová událost sezóny zažila mnoho překvapení. Jedním z nich bylo vítězství Ivana Trojana nad favorizovanou Yvettou Hlaváčovou v závodě na malovaných dřevěných koních MEDELACup.

Na start MEDELACupu nastoupilo v neděli 12. října ve 12.40 hodin devět jezdců – moderátorky Lejla Abbasová a Ester Janečková, modelka Agáta Hanychová, plavkyně Yvetta Hlaváčová, herečka Milena Steinmasslová, výtvarník Jé Jé Neduha, publicista Ondřej Neff a herci David Novotný a Ivan Trojan. Jakmile červený praporek startéra zahájil závod, vyrazil Ivan Trojan na koni Bajkal (od výtvarníka Mikuláše Cacary) na 300 metrů dlouhou trať. Jeho nástup překvapil favorizovanou Yvettu Hlaváčovou na Victorce (od výtvarníka Jiřího Votruby), která zvítězila v květnové kvalifikaci MEDELACupu. Třetí místo patří srdnatě bojující Ester Janečkové na koni Kosmooký (výtvarník Joska Skalník). Startovní pole uzavírala Lejla Abbasová na Rytíři (výtvarníci Rada Velebilová a Pavel Pecina) a
David Novotný s koněm Topol (výtvarník Martin Patřičný), kterého do cíle dohnal až za ním kráčející startér dostihu. Napínavý závod komentovala a všem jezdcům nadšeně fandila herečka Míša Maurerová. Vítěz Ivan Trojan převzal unikátní putovní pohár MEDELACupu od výtvarnice Gizely Šabókové.

Netradiční dostih představil neobvyklá umělecká díla, dřevěné koně malované známými českými výtvarníky. Poražený kůň Topol, vítězný Bajkal a třetí Kosmooký změnili po závodě majitele. Z domovské stáje Projektu MEDELA putují ke svým novým majitelům, kteří je získali v dobročinné dražbě probíhající v rámci galavečera města Pardubice. Na aktivity Projektu MEDELA tak putuje 51.500 korun. Dalšími více než 10.000 korunami podpořili Projekt MEDELA návštěvníci Velké pardubické, kteří si měli možnost vsadit na vítěze MEDELACupu, zakoupit knihu Pohádek z jiných světů, DVD s dokumentem Olgy Sommerové o projektech podporovaných MEDELOU v roce 2007 a kalendář nafocený pro MEDELU Janem Saudkem. První ročník MEDELACupu se konal pod záštitou primátora města Pardubice pana Jaroslava Demla.

S populárními jezdci a svými dřevěnými favority se budete moci setkat ještě jednou, a to 11. listopadu v pražském obchodním centru Nový Smíchov při vernisáži výstavy unikátních malovaných dřevěných koní. Výstava potrvá až do Tří králů 2009. Zájemci o zakoupení některého z originálních ořů do své domácí stáje, se mohou od 11. do 18. listopadu a od 8. do 15. prosince zapojit do jejich dražby na Aukro.cz. Výtěžek z aukce bude prostřednictvím Projektu MEDELA beze zbytku rozdělen mezi aktivity pomáhající ohroženým dětem a jejich rodičům v České republice (Život nanečisto), Guatemale (projekt Asociace Ixchel ve spolupráci s nadačním fondem Inka), Čečensku (Berkat o.s. – Praktický Rodinný Institut Eva-PRIE) a v Keni (projekt Tuum - NGO Shade ve spolupráci s Veterinární a farmaceutickou universitou v Brně).

Také si přečtěte informace a prohlédněte video z květnové Generálky MEDELA CUPu v Pardubicích.

Video

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz