uskutečněné akce

Výjezd č.181 - DD Solenice VII

9.3.2008

Do Solenice, kde už jsou Múzy staří známí, nebo spíš staré známé, tentokrát vyrazila výprava skutečně pestrá: vůdce výpravy a psa Dixi Karel Navrátil, řidič vozu a nálezce nových a nových cest Krakonoš, dvě sady kouzel, tedy zázraky Paula Merilda a triky žongléra Adama, Bengas (Miguel, Robert a Radek) s čarovnými rytmy a Malá Vinohradská Maruška za divadlo.

Hned jak modrý mercedes s múzičkou na boku přibrzdil před solenickým domečkem s točitými schody, z jednoho okna se ozval úporný hlásek malého Šimona: „Kouzelníku, vidíš mě?“. Vidět ale nebyl, takže se všemi kouzly vlastně začal on. Šimon to ale hned po našem vstupu napravil, už byl i vidět pořádně a byl to také on, kdo divokou hudbu Bengas urputně hecoval do vyšších a vyšších obrátek.

Abych ale nikoho nevynechala! Sestava dětí, které byly zrovna v tu neděli doma v Solenici, byla celkem zajímavá. Nepočítám-li několik skoro dospělých kluků, které moc vidět nebylo, den s námi strávilo spoustu malých kluků a ještě o trochu víc už docela velkých holek. A tak malí kluci vydatně pomáhali pohádkovému parníku houkat, kousavému svetru vrčet a sólový herec Martínek si dokonce troufnul na kachničku v rybníce! Velké holky se po počátečních rozpacích docela sladily a zazpívaly s mikrofonem i bez něj písničky, které u nich na pokojích asi zrovna frčí. Odvážným sólistkám Rence a Evce Bengas jejich výstupy dokonce improvizovaně podmalovávali. Takže vznikla malá pěvecká dílna. Skutečnou dílnu se ten den ale podařilo otevřít Adamovi. V Solenici se objevilo několik skutečných talentů mezi kluky, obzvlášť s diabolem a flowerstickem, ale pozor, talíře na tyči nakonec roztáčely velmi srdnatě hlavně tety. I přes částečnou nepřízeň počasí, která i samotnému mistru občas vyfoukla žonglovací kroužky z ruky. O to víc se ale fandilo. A Merild nezklamal a opět překvapoval. K mnoha kouzlům -já fandím obzvlášť barevným uzlům na provazech- vytáhl i krvelačnou píseň s poučením o člověku spozdilém a masakru na hřbitově. Škoda jen, že tentokrát pro příliš rozpustilou atmosféru nedošlo na levitaci s židlí, ale to se mají soleničtí aspoň na co těšit příště!

Nesmím ale zapomenout na vzorné pohostinství celého dětského domova. Už před naším příjezdem se na všech třech odděleních peklo a vařilo a na nás tedy čekaly exkluzivní jednohubky, štrůdlíček a buchta s pudingovou želatinou. A k obědu knedlíčky, masíčko a špenátek a na nikoho neukazuju, ale Adame, byl báječný a škoda že sis nedal!

Tahle návštěva v obýváku, jak výjezdům s Múzami pro jejich neformálnost přezdívám já, snad dala možnost skutečně každému, kdo o to stál, trochu se ukázat a zařádit si. Ano, abych připomenula, s vášnivými rytmy cikánské muziky se bubnovalo opravdu do všeho. A příště se bude snad i tančit!


Návštěvníci/účastníci: Maruška Hodinářová, BENGAS (Miguel, Radek, Robert), Adam Jarchovský, Paul Merild, Karel Navrátil + Dixi; Jarda Krakonoš Bureš

Středočeský kraj

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz