uskutečněné akce

193 - Na dračích lodích k létu II (2008)

21.6.2008

Dračí lodě, škatulení, kouzelník, žongléři, rozesmáté děti a radost múzáků včetně známých osobností. To vše bylo stejné jako loni. Jiné bylo místo konání….a také to, že se tentokrát nedostavily původně ohlášené známé osobnosti. Pardon, jedna přece jen dorazila, byť se zpožděním. Na Císařskou louku dorazila Simona Vrbická s oběma dcerami. Nová byla také podpora Středočeského kraje.

Dětí přijelo 67 z osmi dětských domovů z Čech i Moravy a mezi závody firemních a skoro profesionálních posádek se těch šest posádek namíchaných z dětí a múzáků neztratilo. Ze dvou rozjížděk vykrystalizovalo složení obou finálových jízd. Rozjížďka byly přece jen pomalejší než jízdy zkušenějších posádek závodících na 11. pražském festivalu dračích lodí, ale poté, co se dětské posádky v rozjížďkách sehrály a synchronizovaly dosáhly dvě lodi ve finále A slušného času pod minutu. Zvítězila zelená posádka složená z dětí z Mladé Boleslavi a Pyšel, kterou skvěle poháněl v rolu bubeníka žonglér Adam Jarchovský. Vítězové sice byli také odměněni, ale podstatnější samozřejmě byly zážitky.

Těch nebylo na pražské Císařské louce málo. Kromě vytrvalého žonglování v němž uspěly zejména děvčata z Nymburka se v nejlepším světle ukázaly i malířky. Zejména tři grácie Verča, Zuzka a Lily z České Kamenice nás ohromily svou avantgardně pojatou krabicí. Vyfotili jsme si ji, abychom z ní mohli udělat vystřihovací zmenšeninu a děvčata si spolu s drobnými cenami odvezla jako trofej do svého DD. Dvojího ocenění dosáhla Nikola z Nymburka. To první si odnesla také z malování krabic a to druhé od Adama, jako nejlepší žonglérka s diabolem. Flower sticky si odvezla jako nejlepší žonglérka její půvabná kolegyně z Nymburka Maruška a žonglérské míčky si odvezl do Boleslavi Honza. Nu a své favority a učně odměnil i kouzelník. Oba si odvezli kouzelné krabičky s kouzelnými kostkami.

Múzácký tým obdivoval organizátory festivalu, ale vlastně za nimi v přípravě akce pro děti nijak nezaostával. O své týmy se velmi dobře starali patroni, vše dirigovala zdatně a zkušeně Katka s Tomášem a zázemí ze stánku skvěle dirigovala Simona s dalším Tomášem. Ta si akci asi užila nejméně, protože se pro kupu starostí nestihla ani svézt na dračí lodi. Ze své zkušenosti (jel jsem všechny 4 jízdy jako doplněk 2 posádek) mohu říci, že přišla o hodně.

Po odpoledním vyhlášení vítězů a předání cen jsme se s dětmi i jejich vychovateli srdečně rozloučili. Některé z nich čekala další 4 hodinová cesta, takže doufáme, že dorazili v pořádku a svého výletu do Prahy nelitovali. Určitě se na ně těšíme buď při naší návštěvě jejich domova, nebo při další akci Múz.

Karel, principál Múz

Aktéři:
lektoři: Happinka, Irenka, Adam a Paul, Ondřej
patroni: Paul, Tomáš, Soňa, Dan, Bára
Koordinátor DD: Katka
fotograf a řidič: Ivoš, Verča, Magda, …
produkční akce: Simona s Tomíkem
hosté: Simona Vrbická s dcerami Fančou a Janinou

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz