uskutečněné akce

Výjezd č.156 - „MAXIMÚZÁK“ - DD Nové Strašecí IV

27.5.2007

Foto z akce Po dvouleté odmlce jsme se opět vydali do dětského domova v Novém Strašecí. Některé z dětí nás mohly spatřit počtvrté, ovšem rozhodně měly tu čest s námi vidět poprvé novice Ondru a Martina a jejich torzo kapely bůhví. Salvy smíchu provázely již zvučení kláves, kytary a samozřejmě hlasů. O krásné uvedení do dějů písní se postaral Martin a tak jsme se přenesli tu na Kubu a hned do Mexika k Ondřejovi a jeho psu - Aničce, kterému věnoval jednu ze svých písní (=Psí píseň).

Adam všem téměř vyrazil dech svými žonglérskými kousky, ztracený dech nám pomohla vrátit Dáša, která zejména Nataše i po obědě věnovala svůj čas, aby jí předala něco ze svého umu. Před obědem jsme se stihli naučit ještě kruhový tanec Hava nagila s Terezkou a pak už nás déšť a vyhládlá břicha zahnali do jídelny k obědu. Zde jsme mohli sledovat souboj mezi „naším“ Ondřejem a místním Lukášem v pojídání knedlíků. Chvíli to bylo velmi napínavé, ale nakonec zvítězil Lukáš s počtem neuvěřitelných dvaceti knedlíků!!! Ještě jednou blahopřeji.

Po obědě jsme si šli prohlédnout obě budovy dětského domova a obdivovali zejména nový domek a barevnost pokojíčků v něm.

Terka, Fanda a Maruška zazpívali Holubí dům a děti se pozvolna začaly přidávat. Pak přišlo na řadu jazykolámání s Fandou, zopakovali jsme si i Hava nagilu a když už jsme měli pocit, že nám knedlíky trošku slehly, pustili jsme se do žonglování. Šárka vyhazovala diabolem jako divá, Monika nám předvedla, co všechno již s míčky umí, Klaudinka vyzkoušela, co se dalo a ani Tereza a Sylva nezůstaly pozadu.

Marko nám předved beatbox, což ocenil hlavně Martin a pak už jsme se těšili, co nám předvedou děti. Přesunuli jsme se do obývacího pokoje do hlavní budovy a napjatě sledovali pohádku, kterou v závěru děti trošku zparodovaly a konec tak trošku utekl. Přišla i trocha tance v podání těch nejmenších, společně jsme zpívali za doprovodu kytary a pak už nastalo loučení. Opět příjemně strávený den, jak jsme se všichni v autě shodli. Těšíme se na shledanou, pokusíme se, aby byl návrat dřive než za dva roky.


Návštěvníci/účastníci: Dagmar Andrtová - Voňková, Tereza Indráková, Maruška Zicháčková, Ondra Brzobohatý, Martin Hrubý, Adam Jarchovský, František Kostlán; Jaroslav Krakonoš Bureš

Nadace Terezy Maxové
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz