uskutečněné akce

158 - Na dračích lodích k létu

16.6.2007

Foto z akce Dračí lodě jsou přitažlivé, závodění na nich napínavé, k úspěchu se musí spojit celý tým…a tohle vše jsme si na první pražské pláži ověřili dokonale.

My - to tentokrát znamenalo děti z deseti dětských domovů z celé republiky, a řadu múzáků, včetně těch nejznámějších. Do lodí s dětmi usedli Ljuba Krbová – mimochodem bubenice vítězné lodi, kterou s gustem fotil její partner Ondřej Neff, Míša Maurerová, tentokrát bez fenky Fanči, Lukáš Pollert se svými dvěma maličkými ratolestmi, Vladimír Javorský, který kvůli finálové jízdě málem zmeškal představení, Petr Vacek, ten na tom byl podobně,s ním, Ivan Trojan, jemuž ani natažené vazy nezabránily v závodění. Posádky dětí ještě doplnily Kačka, Simona a Veronika ze spřátelených organizací Rozmarýna a Peer, někdejší basketbalový reprezentant Petr Czudek, ale také kouzelník a řada dalších múzáků včetně principála. Pádla se chopil i Tomáš Paul, hlavní strůjce akce, která se odehrávala na písku pláže, totiž malování škatulí, z nichž jsme nakonec postavili velkého draka. Malování byla velká výzva, které se chopili malí i velcí a vznikly tu překrásné objekty.

Plné ruce práce měli i žongléři, kolem nichž se shromáždil takový dav adeptů tohoto umění, že jejich prostor připomínal tramvaj nebo metro ve špičce. Ale většinou se čas i prostor pro všechny probíhající akce a atrakce našel, přestože pláž byla plná dospělých závodníků do jejichž velké akce, totiž jubilejního X. festivalu dračích lodí byla naše akce vložena. Ti nám také půjčili některé bubeníky a kormidelníky, bez kterých by možná došlo na trati k nějaké kolizi. Kromě už zmíněných činností jsme také stihli pokřtít knihu Drak jeho veličenstva, kterou vítězům darovalo nakladatelství Argo, stačili jsme povědět přítomným leccos o projektech Život nanečisto a Korálky dětem, ale hlavně jsme se stačili královsky bavit, trochu zmáčet, nechat se trochu osmahnout sluníčkem a slíbit si, že se zase brzo sejdeme.

...málem bych zapomněl na složení lodě vítězné oranžové posádky:
buben a řev Ljuba Krbová, pádlující múzí patron Tomáš Marek, první pádlo Vladimír Javorský, ale hlavně děti z DD Most, DD Semily, 3 děti z DÚ Dobřichovice a Standa z DD Mladá Boleslav. Sláva vítězům!!!

Karel, Múzí principál


P.S. Převeliký dík nás všech, kdo jsme jeli Na dračích lodích k létu patří České asociaci dračích lodí (Klímberovi a Čápovi zvlášť), která nám celou akci pomohla uskutečnit a navíc s námi chystá pro děti další dračí překvapení!!!

P.P.S. Díky patří i všem ostatním, kdož nám pomohli, ale místa málo… a vy sami dobře víte, že dík je určen Vám.

P.P.P.S. Díky i nečekanému hostu - hokejistovi Sparty Marku Černoškovi. Nic zlého netuše přijel s kamarádem, načež jsme se na něj vrhli a narvali ho do lodě, kde ho deptala profesionální kormidelnice, která měla metr dvacet i s botama.


Účastníci:
Děti z DD Česká Kamenice, Česká Lípa, Liptál, Mikulov, Mladá Boleslav, Most, Semily, Solenice, Uherský Ostroh a DÚ Dobřichovice

Múzáci:
Alička, Bára, Jana „Pupík“, Katka, Ljuba Krbová, Míša „Digi“ Maurerová, Mareček, Markéta, Maruška, Simona, Katka, Ivan Trojan, Lukáš Pollert + Emička a Jan, Tomáš I., Tomáš II., Paul Mág, Petr Vacek, principál Karel, Vladimír Javorský, Petr Czudek, Zdenička

Žongléři:
Renáta a Tomáš Řezy

Škatuláři:
Vlaďka Happy, Magrda, „otec Škatulí“ Tomáš

Hosté:
Rozmarýny Simona a Katka, Peerka Veronika

Fotografie Video

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz