uskutečněné akce

Výjezd č.146 - DD Písek VI - s časopisem Xstream

25.3.2007

Foto z akce Tak v Písku už to známe a v Písku už nás znají. Tentokrát jsme ale využili toho, že tam mají skate-park a s Xstreamákama jsme se na to zaměřili. Já jsem sebou samozřejmě vzal nějaké ty své zázraky co v Písku ještě neviděli, Monika Zaťková vzala trpajzlíka Šušišíčka, ale především s námi jeli kluci co na těch prknech s kolečky na rozdíl ode mne umí nejen stát na místě a otočit se. Jezdilo se po rampách, jezdilo se po dvou kolech, skákalo se a my co to neumíme jsme zírali. Také jme se ale dozvěděli něco o původu tohoto sportu. Já jsem například netušil, že skateboard se vyvinul z vodního surfování na vlnách a to je sport kterým se bavili už indiáni před staletími. Vůbec by mě nepřekvapilo kdyby mi někdo řekl, že Mojžíš chtěl to moře původně přesurfovat, ale když už se mu rozestoupilo, tak to holt přešel.

Jak je našim zvykem, před obědem jsme se seznámili, trochu se kouzlilo, trochu se vyprávělo a dokonce jsme dali dětem nějaké ty časopisy Xstream a pozvánky na chystaný festival Out-of-home. Obědvali jsme s dětmi a já jim vysvětloval, že u jídla se má mluvit.:-)

Pak už jsme se vypravili do zmiňovaného skate-parku. Nekonala se tam však jen přehlídka toho co umí ti kdož umí, ale především si samy děti zkoušely jízdu na skateboardu. Někteří byli za odvahu odměněni CDčky a DVDčky. Ani některé tety neodolaly. Když jsem viděl jednu z nich jak zkouší jízdu v botách s podpatky neskrýval jsem obdiv její odvaze. Její jízda z nakloněné roviny (jak by řekl fyzik) byla dlouhá něco přes metr a končila pohodlnou pozicí v leže na zemi. Ale co, chybama se člověk učí.

Ani místní odvážlivec Patrik se nevyhnul pádu a tety jej musely odvézt do nemocnice. Ale držíme mu palce a přejem mnoho zdraví jeho koleni.

Ti kdož přežili ve zdraví se s námi pak vrátili do domova a tam se konala další část kouzel. Některé rekvizity jsem sice zapomněl doma, ale děti mi je pomohli vykouzlit. Telepatické čtení mi nefungovalo na 100%, ale ona už telepatie je taková zrádná. Závěrečná předpověď budoucnosti se však vydařila do puntíku a tak jsme se zcela okouzleni přesunuli s dětmi do další místnosti, kde se malovalo. Děti kreslily Šušišíčka pastelkami i barvami.

Loučení pak bylo skutečně bouřlivé a my slíbili, že se vrátíme. Xtreamáci v Písku nechali kromě rampy i jeden skateboard aby tu mohli trénovat a překvapit nás až se vrátíme.

Paul Merild 323 Mistr magie, nikoli však literatury.:-)Pátračka po Šušišíčkovi

ŠušišíčekÚryvek z dopisu psaného skřítkou Šušičkou pro Moniku Z.

Milá Moniko,
jsem znepokojená… Je ti asi doufám jasné, proč. Ano, může za to Šušišíček. Tentokrát se ale nejedná o jeho typické legrácky, že by mě škaredě štípnul, nebo mi plivnul do vlásků modelínu, nebo mi snědl čokoládku a vypil kolu, nebo si na mě vymyslel nějakou boudu, třebaže se topí, ačkoliv plave jak ryba ve vodě… Jde o něco jiného. Naposledy jsem s ním mluvila, a to telefonicky, v neděli, když byl na návštěvě v děcáku v Písku. Do telefonku mi nadšeně povídal o píseckých dětičkách, jak úžasně „skejtily“ a jak ho krásně namalovaly. Taky se mi svěřil, že s některými z nich dokonce telefonoval. Všechny děti okukoval ze stromu, protože se styděl jít dovnitř, úžasně prý na něho mával malý Honzík… Moniko, co ti mám povídat, byl z celé neděle nadšený… Večer jsem ho čekala, jak jsme se spolu domluvili, na tajném místě u posvátného skřítkovského kamene, ale marně… Nepřišel. Neviděla jsem ho ani v pondělí, úterý, ani dnes, ani…. Už se mi všechny ty dny pletou, neviděla jsem ho zkrátka na skřítka hodně dlouho. Mám podezření, že se mu v Písku zalíbilo natolik, že se tam zahrabal… Mobil si, ten všivák, vypnul, jenom mi po mráčku poslal vzkaz, že písecké děti jsou na něho moc hodné, že se o něj vzorně, přímo čokoládově starají. Milá Moniko, moc se mi po Šušišíčkovi stýská. Nezbývá mi ale nic jiného než čekat, až se písecké čokoládky přejí a objeví se znovu v Praze. Na děti z DD v Písku se samozřejmě vůbec nezlobím, je to od nich moc pěkné, že se o Šušišíčka tak elegantně starají. Všechny je zdravím a hladím po vláskách. Určitě jim to vyřiď… Skřítka Šušička.

P.S. (tentokrát od Moniky): Děti z Písku, doufám, že jste si pozorně přečetly dopis od Šušičky. Pozdravujte Šušišíčka a až vás naučí všechny skřítkovské lotroviny a vyjí veškerou čokoládu, pošlete ho, prosím, zpět do Prahy. Díky Monika (kamarádka Šušišíčka a Šušičky).


Návštěvníci/účastníci: Paul Merild, Monika Zaťková a Klára – za Múzy; Robin, Tereza a Ruda – časopis Xstream; Lukáš a Martin – mistr skateboardingu a mezinárodní rozhodčí

Xstream
Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz