uskutečněné akce

Výjezd č.133 - DD "Polárka" Písek V

2.12.2006

Foto z akce V Písku jsme nebyli tak dlouho, že jsme některé děti skoro nemohli poznat. Naštěstí ony poznaly nás. Adélka, Verča, Tomáš, Péťa i ostatní se k nám sice hlásili s mírným ostychem, ale ten po prvních slovech a tónech rychle vyprchal. To ale předbíhám příliš.

Cestě do Písku předcházel páteční koncert Fénixu, z jehož členů se tentokrát skládala múzická výprava, ve Strakonicích v kostele Sv. Markéty a zastávka v píseckém R&W café, kde jsme poseděli s vedoucím vychovatelem Polárky Radimem tak dlouho, že jsme na nocleh do DD dorazili až po dětské večerce.

Setkání s dětmi tedy nastalo až v sobotu ráno. U snídaně se nás trochu styděla děvčátka Verča a Maruška, která tu při naší minulé návštěvě ještě nebyla, ale pak se s nadšením zhostila rolí „drobných dětí“ v animovaném hororu o Mikuláši a řezníkovi.

V nové společenské místnosti pod střechou jsme nejen spali a hráli si na ležícím plyšovém slonovi v životní velikosti, ale hlavně nacvičovali s dětmi Vánoční hru V slámě spí, tleskali jejich hudebním a tanečním kouskům a také hereckým kreacím ve Zmíněném Mikulášovi. Během našeho hudebně, herecko tanečního dovádění se spodní část DD naplnila Švagry. Tedy asi dvěma desítkami členů o.s. Švagři, s nimiž zdejší DD spolupracuje už léta.

Po obědě, kterým jsme doplnili energii, hbitě vysátou dětmi, se švagři ujali aktivity a s dětmi vyráběli za zpěvu lidových písniček adventní kalendáře. Principál Karel se během dopoledne i po obědě.opakovaně vydával na krátké procházky do blízkého lesa s Dixinou, vždy doprovázen skupinkou kluků.

Před finálovým představením došlo k malé komplikaci. Dopoledním hraním a zpíváním i běháním s Dixinou upocený principál se šel vykoupat a během sprchování ho jedna ze zdejších usměvavých a svědomitých tet zamkla. V sále už byli všichni shromážděni a principál bouchal na dveře, volal mobilem, ale v radostné vřavě čekajících ho nikdo neslyšel. Naštěstí to netrvalo dlouho a vysvobozený principál se chopil kytary u mikrofonu.

Publikum Švagrů, tet a později dorazivších dětí ocenilo herecké výkony dětí i písničky Fénixu a nadšeně se zapojilo do tance. Radim byl občas překvapen, co všechno jeho děti i tety dokážou. Asi by se v překvapeních dalo pokračovat, ale Fénix čekal další koncert, tentokrát v Nahořanech, takže nastalo loučení. Jako obvykle se slibem a přáním brzkého návratu. Snad se nám slib podaří splnit. Bylo nám s vámi moc pěkně!


Návštěvníci/účastníci: Fénix (Alice Kodýtková, Bára Prokopová), Maruška Zicháčková, František Kostlán, Marek Landštof, Karel Navrátil + Dixi, Ivoš Procházka; Jarda Krakonoš Bureš

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz