uskutečněné akce

Výjezd č.134 - DD Česká Lípa V (+ Heřmaničky)

9.12.2006

Foto z akce Do Lípy jezdíme nějak často. Tak často, že jsme měli při příjezdu pocit, jako bychom odjeli včera. Tentokrát jsme ovšem přijeli za dětmi jako za partnery, s nimiž jdeme udělat kus kumštýřské práce. A taky jsme jí udělali. Jak při zkoušení v DD, tak odpoledne při Adventním koncertu v kostele, který jsme koncem léta se zdejšími dětmi slavnostně otvírali v Heřmaničkách. Kostel od té doby opět trochu zkrásněl, ale hlavní krásu vnesly děti.

Tentokrát nebudu podrobně popisovat kdo co dělal, jen pro pořádek vzdám hold kuchařskému umění dam, které kralovaly kuchyni a upekly také spoustu dobrot, jež nám nadělily jako výslužku na zpáteční cestu. A uznání si zaslouží i tety, které s dětmi pracovaly mezi našimi návštěvami. O zážitku z domova a kostela ať tentokrát vypráví moderátorka a herečka Monika, neodpustím si ale obrázek slzí, které se při našem společném Vánočním zpívání a hraní leskly v očích několika z hostů. A teď už předávám slovo, pero, nebo přesněji klávesnici Monice (principál Karel):

„Nechci nikoho a samozřejmě ani sebe dojímat, spíš budu jen konstatovat, že děti z dětského domova v České Lípě mi daly ten nejkrásnější vánoční dárek (v životě a na světěJ )! Jo, bylo to moc fajn strávit s nimi celý den, připravovat program do kostelíčka a nakonec v tom pidi kostele s nimi i vymrznout. Kristýnka, Bětka, Lukáš, Tonda, Jirka, Lucka, Angelika, Petra, Kája, Honza, Radek, Monika, Pavla, Martina, Šárka, Karel, Simona, Lenka, Pavla (jestli jsem na někoho zapomněla, tak ať mně ruka upadne) jsou pro mě pravými profíky, kteří s námi dokázali zkoušet koledy a taky divadlo od rána až do odpoledne a pak svěží jak (ani nevím, jaké přirovnání vlastně použít. Zkusím třeba…) ten nejsvěžejší osvěžovač vzduchu to rozbalili v kostelíčku na kúru (nebo se to píše na kůru?). Už i tam jsem před nimi v závěru večera smekla… klobouk z hlavy, který jsem si těsně před tím půjčila, patrně byl kouzelníkův, tímto ho zdravím!!! Co dodat? V takových chvílích mě smekání vždycky baví. Posílám dětem z dětského domova v České Lípě pusu jak husu, Múzákům poděkování, že mě vzali s sebou a úplně všem přeju hezké vánoce!!!

Monika Zaťková


Návštěvníci/účastníci: Fénix (Alice Kodýtková, Bára Prokopová, Maruška Zicháčková, Marek Landštof, Karel Navrátil + Dixi, Ivoš Procházka), Monika Zaťková a Paul Merild; Jarda Krakonoš Bureš, Petr a Michal Vopelkovi, Klára Chábová, Robin Čumpelík

Fotografie Video

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz