uskutečněné akce

Výjezd č.126 - DD Korkyně IV

18.6.2006

Tak v tomhle dětském domově už jsme jako doma. Je to sice přibližně rok a půl, co jsme tu byli naposledy, ale děti si nás velmi dobře pamatují a tak nás přivítali a hned od začátku se s chutí zapojovali do všech činností.

Vše začalo pantomimou našeho osvědčeného Toníčka (Antonín Novotný). Děti v Korkyni jej ještě neznali, ale hned z počátku si získal jejich zájem a podařilo se mu vytvořit veselou náladu. Scénku s medvídkem, co se vytahuje před ovečkou jsme prostě smíchy nezvládali ani my Múzáci:-)

Já jsem byl v Korkyni už po třetí a tak jsem se snažil předvést nová kouzla a prokládal jsem to písněmi, z niž dvě si děti i divadelně ztvárnili. Macourkovy pohádky a pohádku o perníkové chaloupce nám vyprávěly a s dětskými herci zrežírovaly Monika Zaťková s Martinou Prášilovou, které s námi jely poprvé. O hudbu se i tentokrát úspěšně postarali Bengas a jako tanečník se nejvíce projevil nejmladší Jiříček.

Na řadu přišly i slovní hry a vycházka k lesu. Kde nám děti vyprávěli vtipy, přednášeli básničky.
Zkrátka Múzácká zdařilá smršť jako obvykle. Tamějšímu nadanému kouzelníkovi, kterého už jsem znal z předešlých návštěv, jsem věnoval jednoduchou rekvizitu, s kterou nám všem předvedl před odjezdem na intr kouzlo.

Doufám jen, že se do Korkyně dostaneme znovu dřív než zase za půl druhého roku. Už teď se tam těším. :-)

Za Múzy dětem
Paul Merild – 322 let


Návštěvníci/účastníci: Bengas (Martin, Miguel a Radek), Martina Prášilová, Monika Zaťková, Marie Zicháčková, Antonín „Toníček“ Novotný, Paul Merild; Jaroslav „Krakonoš“ Bureš

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz