uskutečněné akce

Výjezd č.125 - DD Solenice V

11.6.2006

Foto z akce Už po páté jsme přijeli za dětmi do dětského domova v Solenicích. Bez jednoho týdne to byl přesně rok, co jsme tu byli naposledy, ale děti si nás pamatovali velmi dobře.

Přálo nám počasíčko a tak jsme se rozhodli zůstat na zahradě před domem. S přípravou kouzelnických zázraků to bylo sice složitější, protože než začali hrát Bengas tak děti zkrátka nedali kouzelníkovi chvilku klidu, ale pak už se děti vžili do romských rytmů, divadelních etud, jazykolamů atd. Dokonce dostal slovo i pan William Shakespeare když děti, pod vedením Dáši Vackové, zkoušely na kovových točitých schodech klasickou balkónovou scénu Romea a Julie.

O divadlo se ale tentokrát nepostarala jen naše osvědčená Dáša Vacková, ale i děti, které nás překvapily svojí nacvičenou pohádkou o Sněhurce a sedmi trpaslících. Ukázaly nám tanec, přednesly básně o vyjmenovaných slovech, měly snahu naučit se hrát na kouzelníkovu kytaru.... Zkrátka klasická Múzácká smršť. :-) Hrálo se, zpívalo se, kouzlilo se..... Kouzelník Paul Merild se dokonce nechal od dětí svázat lanem, ale unikl během deseti vteřin, lump!!!

Nejdřív to sice vypadalo, že ani neodjedeme a místo nás odjedou v našem Múzáckém autě děti, ale nakonec se nám přece jen podařilo uhájit svá sedadla. Doufáme, že se do Solenic dostaneme dřív než zase za rok. Děti tam jsou velmi aktivní a rozhodně mají Múzáckého ducha.


Návštěvníci/účastníci: Bengas (Miguel, Martin, Radek a Petr), Dana Vacková, Paul Merild, Marie Zicháčková; Jaroslav „Krakonoš“ Bureš

Fotografie

Vlastní stránky

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz