uskutečněné akce

Výjezd č.123 - Telč III

9.4.2006

Foto z akce Do dětského domova v Telči jsme zamířili až na konci našeho třídenního výjezdu. Hned mezi dveřmi nás děti vřele vítaly a poznávaly kouzelníka i našeho principála Karla. Taky se nás ptaly, zda s sebou máme toho „zpívajícího černocha“. Poznali jsme, že při naší poslední návštěvě King George opravdu zapůsobil.. Ale od té doby uplynuly dva roky a některé děti byly pro nás nové. Pro ty jsme byli překvapením všichni.

Kouzelník se hned stáhl chystat zázraky do jednoho z obývacích pokojů a hudební skupina Piosenki začala ladit nástroje v jídelně. Mezitím Karel s Maruškou zahájil v jiném pokoji návštěvu pohádkami a písničkou.

V africké pohádce nám menší děti hrály býčky opravdu s nadšením, jen když jsme potřebovali někoho odrostlejšího na roli lva tak nám Mirek raději po anglicku unikl se slovy „já přijdu“. Ale mezitím se k dětem už přidal náš kouzelník a v roli lva děti s chutí sežral.

Ještě před obědem jsme stihli jednu písničku od Piosenek a už se sedělo u jídla. Naštěstí je našim dobrým zvykem jíst společně s dětmi a tak když jsme se jim u jídla svěřili, že s sebou sice máme žonglérské pomůcky, ale bohužel ne žongléra, rádi nám prozradily, že jejich strejda žonglovat umí. Později jsme zjistili, že se třemi míčky to skutečně umí lépe než my všichni dohromady…. Leč nepředbíhejme. Jak se říká v šestákových krvácích.

Po obědě tedy přišli na řadu Piosenki a ač na to nejprve děti koukaly v rozpacích a mnohdy s výrazem který jasně říkal „tohle já neposlouchám“, nakonec se hudba dostala pod kůži všem bez rozdílu věku.

Poté přišlo na řadu vystoupení kouzelníka, který svá kouzla tentokrát ještě proložil několika písněmi. U písní děti seděly ani nedutaly, ale u kouzel to měl Paul těžší protože děti si velmi dobře pamatovaly co už jim při předchozích návštěvách ukazoval a Marek dokonce předvedl kouzlo s gumičkou, které je při minulé návštěvě kouzelník učil. Ale děti pomáhaly a obzvlášť Deniska, která si půjčila kouzelnickou čepici a tak se podařilo udělat i pár úplně nových kouzel.

Nutno říci, že ne jen my se umíme předvádět a tak nám děti ukázaly své zpěváky. Měly připravený velmi zajímavý scénický sborový zpěv, se kterým jako přední sólista zpíval jejich nejmenší člen Mireček.

Na dvoře se žonglovalo, dovádělo, házelo se s míčky. Některé děti měly žonglování s diabolem a flowersticky opravdu v krvi.

Ještě jsme stihli zdramatizovat naši již tradiční píseň "Mezi horami". Piosenki zahráli posledních pár písní a kouzelník přidal nějaký ten zázrak a už jsme se museli rozloučit. Našly se i takové děti, co by nejraději jely do Prahy s námi a kouzelník navrhoval vyměnit nějaké dítě za naši herečku Marušku…. Leč neprošlo to.


Návštěvníci/účastníci: PIOSENKI (Lenka, Petra, Honza, Vašek), Maruška Hodinářová, Paul Merild, Karel Navrátil + Dixi; Jarda Krakonoš Bureš

Fotografie

Další podobné akce (výjezdy):

 
 

ZakulaceníZakulacení Múzy dětem, z. s., Štefánikova 249/28, Praha 5, 150 00, IČ: 26636468, č.ú.: 250078927/0300, info@muzydetem.cz